Zlatá Moravce nás poslali na dno tabuľky

Po sobotňajšom zápase sme na chvoste súťaže

V sobotu nás čakal šesťbodový duel na pôde FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Domáci boli povzbudení výhrou v Senici (3:1), naši chlapci sa chceli revanšovať za prehru s Trnavou (1:3). Po trénerskej výmene hrajú Zlatomoravčania, vedení Jurajom Jarábkom, pekný ofenzívny futbal, čo aj ukázali.

Úvodný výkop stretnutia síce patril nám, nie len na ihrisku, ale vďaka skupinke našich priaznivcov aj na tribúnach, no s pribúdajúcimi minútkami sa do hry stále viac dostávali domáci. Už v druhej minúte sa po rohovom kope dostal k lopte de Oliveira, jeho strelu zneškodnil Talian. O tri minúty letel sám do pokutového územia Olasunkanmi, vo vyloženej príležitosti volil prihrávku na nikoho. Chvíľu na to pálil po Rolincovej prihrávke Katona. ViOn sa vďaka sérií piatich rohových kopov v rozmedzí siedmej až dvanástej minúty dostal do tlaku, s ktorým si chlapci ako tak vedeli poradiť. Pri jednej z akcií odkopával v sklze Bartek pred našou opustenou bránou, kde číhal Válovčan. V 20.minúte si pred ďalšou sériou rohových kopov vyskočil na center Pastvu Bariš, jeho hlavičku vytiahol z bránkovej čiary bravúrne Talian. V 32. minúte vytvorili domáci peknú akciu, Gešnábel sa dostal sám z uhla do šestnástky, skĺzajúci Dzurík nechal ruku v dráhe lopty. Nasledovala penalta a pohodlný gól Orávika – 1:0. O štyri minúty mohlo byť 2:0, Válovčan zlyhal na Talianovi. V závere polčasu bol opäť v šestnástke sám Olasunkanmi, po akcií 4 na 2 si z dvoch voľných spoluhráčov vybral do kombinácie domáceho gólmana Kováča.

Druhý polčas bol opatrnejší, oba celky sa spoliehali na dlhé odkopy pred súperovu šestnástku. Ani ihrisko už nebolo po náročnom jesennom využití práve najhladšie. V 65.minúte vyzval Boszorád krásnym centrom do zakončenia de Oliveiru, ten z malého vápna minul. Skóre sa už menilo o tri minúty, akciu Boszorád zakončil centrom cez celú šestnástku, loptu získal opustený Orávik a pohodlne obstrelil Taliana na zadnú tyč – 2:0. Chlapci sa síce snažili, ale Olasunkanmi si po striedaniach na hrote útoku nevedel dať rady, Kubus síce v 75.minúte prepálil Kováča, no netrafil bránu. V 79. minúte zahrával Orávik štandartku, chlapci zle vybehli z vápna, odrazená lopta sa dostala k Boszorádovi, ktorý v ofsajde nebol a zoči-voči Talianovi sa nemýlil – 3:0. Na konci to ešte skúšal Orávik, bránu netrafil.

Zo Zlatých Moraviec odchádzame zaslúžene naprázdno. Domáci boli rýchlejší, odvážnejší a hladný po troch bodoch. Dopĺňanie útokov obrancami za cenu odkrytia priestoru bolo bezchybné (viď Boszorádova aktivita v druhom polčase). Naši hráči to, bohužiaľ, nedokázali využiť.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 33´(pk) 68´Orávik, 79´Bodzorád
ŽK: Dzurík
Rozhodoval: Kráľovič
Diváci: 1038

Zostavy:
FC ViOn – Kováč – Boszorád, Pintér, Karlík, Pastva – Obročník – Orávik „K“, Bariš, Oliveira (85. Sedlák), Gešnábel (66. Guilavogui) – Válovčan (81. Sombat)
1.FCT – Talian – Petko, Bartek, Jacko „K“, Bujňák (75. Tubonemi) – Dzurík, Keresteš – Olasunkanmi, Katona, Leško – Rolinc (61. Kubus)

Slová trénerov:
Juraj Jarábek: „Dnes sme vstúpili do stretnutia dobre, chlapci ukázali charakter, chcenie a snahu o dobrý výsledok. Dôležitý moment stretnutia bol prvý gól, ktorý nás upokojil a po druhom sme si to už užívali. Chalani chcú aj naďalej tvrdo pracovať. Šesť bodov z posledných dvoch stretnutí teší, ale nám ukáže, na čo máme, až sobotný duel s Podbrezovou.“
Miroslav Jantek: „Dnes som bol prvýkrát od môjho príchodu k mužstvu rozčarovaný. Bol to zápas o bytí či nebytí. ViOn mal od začiatku prevahu, potom prišiel nešťastný moment pri ruke Dzuríka. Po zmene strán po chybe nášho mladého hráča sa ViOn dostal do dvojgólového vedenia, mal radosť z hry a zaslúžene zvíťazil.“

FOTO zo zápasu – Naša Nitra / SME.sk

Najbližšie sa chlapci predstavia doma, v sobotu 3.12. od 17:00 proti Spartaku Myjava. Stretnutie je zároveň našou rozlúčkou so štadiónom. Vezmite príbuzných, rodinu, deti a príďte sa rozlúčiť so štadiónom, povzbudiť chlapcov a uctiť si už 118 ročnú tradíciu nášho klubu.

Udalosť na Facebooku – https://www.facebook.com/events/1247097195312726/

Zdieľaj