Streňo: „Ak dnes zahráme na 110%, zápas zvládneme.“

Rozhovor s Erikom Streňom

streno_vz3_7737Erik Streňo je 26-ročná letná posila z FK Poprad. Dôrazný a tvrdý ľavý obranca, prípadne záložník, si vybojoval stabilné miesto v základnej zostave nášho mužstva. O skúsenostiach, zážitkoch či pocite hrať najvyššiu ligu, sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch.

Aj pre Teba,ako pre viacerých hráčov, je tento ročník premiérový v najvyššej súťaži. Aký je to pocit pravidelne nastupovať v drese Tatranu vo Fortuna Lige?

V prvom rade by som sa chcel poďakovať trénerom Vargovi a Jantekovi za príležitosť zahrať si v najvyššej súťaži.  Je to sen mnohých futbalistov na Slovensku dostať sa do Fortuna ligy a ja som rád, že mne sa tento sen splnil v drese najstaršieho klubu na Slovensku.

Nazbieral si za pomerne krátku dobu 5 kariet a hneď si musel „pauzovať“. Bol si počas celej kariéry takto trestaný? Staval si pravidelne na dôraze aj za cenu kariet?

No, áno. Bol som už veľmi veľakrát takto trestaný. Viem, že mnoho kariet som dostal zbytočných, ale sú to emócie a zápal do boja, ktoré je niekedy ťažké ovládať. Čo sa týka kariet za fauly, tie ani veľmi neriešim. Futbal je kontaktný šport, je proste jasné, že tie karty prídu. Či chceme, či nie. V zápase si všetci ideme za jedným cieľom, za víťazstvom, takže každý jeden z nás sa snaží všetko tomu podriadiť – karty, fauly, nasadenie… všetko.

Na konte máš skúsenosti z viacerých klubov (Bardejov, Poprad, Michalovce, Vranov), ktoré pôsobisko ti dalo do kariéry asi najviac?

Je ťažké takto jednoducho porovnávať, ja som hlavne rád, že som mohol byť súčasťou týchto klubov a z každého pôsobiska som sa snažil vziať čo si najviac skúseností. Naučil som sa nové veci, spoznal som nových ľudí. Všetky kluby vo mne zanechali spomienky, dobré aj zlé, ale to patrí k futbalu. Ja som vďačný, že mi dali dôveru a priestor. Zachoval som si spomienky, ktoré mi už nikto nevezme.

FOTO: SITA, Erik v súboji s Michalovcami

efyc_nk8s1vb-bnabbhsvq-tatran-presov-mfk-zemplin-michalovce

V Moravciach sme prehrali 3:0. Čo bolo hlavnou príčinou neúspechu?

Na zápase s ViOn-om som osobne nebol, videl som ho len cez web. Je ťažké to hodnotiť. Popravde, nechcel by som sa k tomuto zápasu ani vracať, je to už za nami, späť to už nevrátime. Musíme sa pozerať dopredu a na dnešný zápas s Myjavou, v ktorom neberieme nič iné ako víťazstvo.

Zajtra sa lúčime so štadiónom. Príde Spartak Myjava, ako ich môžeme poraziť? Kde vidíš ich slabinu a našu výhodu?

Vôbec ma nezaujíma v čom sú hráči Myjavy silní alebo slabí. Mňa zaujíma môj osobný výkon spolu s výkonom celého nášho mužstva. Ak dnes podá na ihrisku každý 110%, tak sa nebojím toho, žeby sme zápas nezvládli. Len takto môžeme byť úspešní. A hlavne – každý z nás musí nechať na ihrisku srdce, to je základ.

Na jar sa Tatran pravdepodobne presunie do PP. Odohral si tam solídnu minulú sezónu, poznáš to tam. Pre teba je možno aj príjemné, že nejdeš do neznámeho prostredia…?

Samozrejme, najlepšie by bolo, keby sme sa nemuseli sťahovať nikam, ale s tým nič neurobíme. Popradské prostredie poznám veľmi dobre, rád sa tam vraciam. Aký to však bude mať vplyv na zvyšok mužstva, to neviem. Každý jeden zápas odohraný v Poprade je ako zápas odohraný vonku. Vieš, ako sa hovorí: „Všade dobre, doma najlepšie.“

Čo hovoríš na verejnú zbierku, ktorú sme pripravili spolu s vedením Fortuna ligy? Prispeješ aj ty?

Určite s tým súhlasím a pridám sa k podpore, lebo je to na dobrú vec. Budem veľmi rád ak spoločnými silami vyzbierame čo najvyššiu sumu a pomôžeme ženám a deťom, ktoré to naozaj potrebujú. Viac ako my.

Pozvánka na zápas pre divákov:

Chcel by som poprosiť všetkých fanúšikov, aby nás prišli dnes podporiť v čo najväčšom počte. Nech sa s nimi a so štadiónom rozlúčime víťazstvom. Verím, že ich nesklameme a podáme čo najlepší výkon, a ukončíme jesennú časť doma výhrou.  Verím, že budú naším dvanástym hráčom.

Chlapcom už dnes od 17:00 držíme palce v stretnutí so Spartakom Myjava.

Zdieľaj