Remíza, ktorá sa máli každému

Domáci bod s príchuťou prehry

Posledný domáci zápas na našom staručkom štadióne priniesol rozlúčku v podobe 18.kola Fortuna ligy medzi 1. FC Tatran Prešov a hráčmi Spartaku Myjava. Iba pred vyše siedmimi stovkami divákov sa okrem dobročinnej zbierky pre MyMamy o.z. odohrával boj dvoch tímov, ktoré už päť kôl nevyhrali.

15272256_1843236402586037_4918630367456864251_o

Od začiatku zápasu sme boli svedkami malého prekvapenia. V snahe zvýšiť ofenzívnu silu postavil tréner Jantek hráčov do formácie 4-4-2. Hrali sme ofenzívnejšie a lepšie ako v minulých zápasoch, prechod do šestnástky a presnosť zakončenia však ostali naďalej slabinou. V prvej príležitosti sa ocitol v 10. minúte Leško, ktorý z uhla zvláštne zakončoval vonkajškom pravačky a prepálil bránu. V 14. minúte sa ukázali aj hostia, Kóňov priamy kop krotil Jožko Talian. V 22.minúte sa krásne predviedol Lukáš Kubus, obišiel štyroch hráčov a v poslednom momente v páde skúšal niekoho nájsť pre bránou, no prvý pri lopte bol hosťujúci Ostojič. Hostia do konca polčasu pridali na tempe, za zmienku stoja Kôňove centre či Pekárova práca v strede poľa, no futbal by sa dal opísať ako „medzišestnástkový.“ V závere ešte zaujímavo pálil Duga, tesne vedľa.

Po polčasovej prestávke sa v 48.minúte dostal k lopte za obranou Streňo, akciu potiahol do šestnástky a hosťujúceho Hrušku (v nie najlepšej pozícií) pohodlne obstrelil – 1:0.

FOTO: Matúš Mruz. Gólová oslava – Streňo, Kubus, Leško

15259447_1843236509252693_5190117242252748975_o

Pri vedení sme sa, bohužiaľ, dlho neohriali. V 51.minúte si hostia vynútili rohový kop, center na bližšiu žrď prepadol cez Dzuríka s Machovcom k Talianovi s Leškom a po biliardovom odbíjaní sa skončil v našej sieti – 1:1. Už o malú chvíľu to mohlo byť 2:1, prečíslenie v šestnástke riešil Streňo síce pekne, no na jeho konci mal radšej prihrávať. V 61. minúte opäť pekne pálil Duga, opäť len tesne vedľa. Záver duelu už žiadnu zmenu skóre neprisniesol. Prievan do útoku priniesol striedajúci Jakub Rolinc, na občasné lopty z uhla, ktoré posielal pred bránu, si buď nikto nenabehol alebo zasiahol gólman Hruška. Záver už okrem strely Katonu nič nové nepriniesol, skóre sa nemenilo.

Chlapci sa aj napriek veľkej snahe rozišli so súperom zmierlivo 1:1. Nám a ani hosťom však jeden bod úsmev na tvári nevyčaroval.

FOTO: Matúš Mruz-photography – FB(kliknite)

1. FC Tatran Prešov – Spartak Myjava 1:1 (0:0)
Góly: 48´Streňo – 51´Talian (vl.)
ŽK: Micherda, Bartek, Streňo – Sládek, Machovec
Rozhodoval: Marhefka
Diváci: 761

Zostavy:
1.FCT – Talian – Petko, Bartek, Jacko „K“, Dzurík – Ashiru (58. Dupkala), Micherda, Katona, Leško – Kubus (82. Rolinc), Streňo
Myjava – Hruška – Kukoľ, Pavlík, Ostojič, Machovec – Kóňa „K“ – Kolár (82. Abrahám), Duga (89. Černáček), Pekár (86. Marček), Bilovský – Sládek

Slová trénerov:
Miroslav Jantek: „Naším zámerom bola ofenzívnejšia hra v porovnaní s predošlými domácimi zápasmi. Mali sme rešpekt pred Myjavou, ktorá patrí k lepším mužstvám najvyššej súťaže. Myjavčanom sme prakticky darovali gól po štandardnej situácii, ale neskôr sme mali šťastie, keď nás zachránila žŕdka. Chceli sme dnes získať tri body.”
Mikuláš Radványi: „Videli sme bojovný zápas na ťažkom teréne. Nemohli sme myslieť na kombinačnú hru a preto sme chceli hrať jednoducho. V druhom polčase sme sa snažili o prihrávky za obranu. Po prvom polčase som si myslel, že to bude zápas o jednom góle. Napokon som bol rád, že tomu tak nebolo. Pri inkasovanom góle sme spravili fatálnu chybu, ale som veľmi rád, že sme rýchlo vyrovnali. Mohli sme dať aj druhý gól, keď dal Duga žŕdku. Chceli sme získať tri body, ale musíme byť spokojní aj s jedným.”

V poslednom jesennom kole sa predstavia chlapci na pôde ŽP Šport Podbrezová. Zápas je naplánovaný na sobotu, 10.12. o 17:00.

Zdieľaj