Koncoročný rozhovor s trénerom Jantekom (3.časť)

Tréner Miroslav Jantek bilancuje futbalovú jeseň

71103

Máme za sebou prvú a druhú časť debaty s pánom trénerom.

Týždeň pred začiatkom zimnej prípravy Vám prinášame jej záver.

Aké zmeny čakajú hráčsky káder? Príde ten Stano Šesták či nie? A čo pozícia hlavného trénera?

Tieto otázky zodpovieme práve teraz.

Pán tréner, pozreli sme sa na jeseň a zimu, poďme teraz hlbšie k hráčskemu zloženiu. Aké zmeny nás čakajú počas prestupového obdobia?

Čo sa týka odchodov, tak ako dobre vieme, Ashiru je už preč. V závere jesene nepredvádzal dostatočne uspokojivé výkony a bolo vidieť, že je už nastavený „ináč“, čo len potvrdil jeho neprofesionálny odchod. Ale ja nikomu nič nezazlievam, za jeho góly ďakujeme a prajeme všetko dobré. Podobne aj Jakub Rolinc, ktorý síce mal nasadenie, no ako útočníkovi mu chýbalo to najdôležitejšie – gól.
U ďalších hráčov je to na zváženie. Ja dám veľmi rád dôveru každému z nich, nech zabojuje o miesto pre zvyšok súťaže. Niečo sa už rieši, uvidíme.

A príchody? Ak sa možno nedá spomenúť konkrétne meno, aspoň typ hráča?

Bol by som rád za jedného či dvoch hráčov, rýchlostne a silovo vybavených na čiary. Pravý či ľavý obranca, záložník. Spolu s tým sa musíme venovať ja posilneniu podhrotovej pozície. Nejde len o zvýšenie kvality tímu, ale aj o vytvorenie konkurencie. Spomínané pozície neboli obsadené nekvalitnými hráčmi, skôr naopak. Zastávam názor, že zdravý športový súboj v zimnej príprave donúti chlapcov vydať zo seba maximum. Dôležitý je boj o zápasové posty , na ktorých chcem mať tých najlepších, stopercentne pripravených hráčov. Nie každý môže dosiahnuť úroveň, akú očakávam. Budem rozhodne náročnejší.
Taktiež nezabúdajme na brankársky post. Myslím si, že aktuálnu trojicu by pokojne mohol doplniť aj Adrián Slančík z U19, v B-tíme zbierajú skúsenosti Bomba a Oravec. V Tatrane sa skrývajú rôzne brankárske talenty, spomeňme si na nedávny prestup Alexa Fojtíčka do Manchestru United, Adam Jakubech sa po Tatrane stal jednotkou Trnavy a členom ligového reprezentačného výberu. Nechám sa prekvapiť, v akej forme sa nám chlapci z Áčka a mládeže predvedú.

FOTO: Stano Šesták v príprave 2011

dscn9943

Spomínali ste posilnenie krídel a podhrotu, nedá nám neopýtať sa – Stano Šesták, Pavol Šafranko?

So Stanom Šestákom sme sa stretli, bavili sme sa o vízií z našej a jeho strany, dostal ponuku, rozhodnutie je na ňom. Určite bude mať aj iné návrhy an spoluprácu, ale ja by som bol veľmi rád, ak by ostal verný Tatranu.
Pavol Šafranko sa „papierovo“ vracia po hosťovaní z Podbrezovej, kde si pod vedením trénera Fabuľu vybojoval stabilné miesto, strieľa či vytvára góly, aj on je v ligovom reprezentačnom výbere. Je to náš hráč, takže rokujeme o ďalšom postupe, aj v tomto prípade budem rád, ak Pavol ostane v Prešove. No nesmieme zabúdať na to, že vidina futbalovej Európy v Podbrezovej je naozaj silným lákadlom.

FOTO: Šafranko v príprave v drese 1. FC Tatran (2015)

safranko2

Vráťme sa ešte k Vaším slovám o futbalovej predstave, vytvorení „trénerskeho“ nátlaku na hráčov pred jarnou časťou. Tieto slová patria do úst hlavného trénera. Znamená to, že už ostávate definitívne pri kormidle A-tímu?

No, definitívnu odpoveď by bolo treba dostať od pána generálneho manažéra Trávnička, ale na základe našich rozhovorov by to tak malo byť. Takže z toho, čo ja viem – ostávam ako hlavný tréner.

Ako ste slávili sviatky a príchod Nového roku?

Pracovne, s koncom jesene prišlo na rad plánovanie prípravy. Oddýchol som si tak 2-3 dni okolo Vianoc, a to bolo všetko. Rokovania, futbalový harmonogram a príprava tréningov, sledovanie tímu a individuálnej prípravy, doladenie vízie. Klasická „trénerčina“.

A na záver, s akým umiestnením by ste boli spokojní na konci sezóny?

S jednociferným. 🙂

Trénerovi Jantekovi ďakujeme za detailný pohľad do jeho myšlienok. Ako bolo spomenuté, zimná príprava začína o týždeň. Chlapcov už tradične čakajú lekárske prehliadky a testy kvality ich individuálnej prípravy, tréningy v domácom, popradskom aj tatranskom prostredí. Harmonogram prípravných zápasov finišuje a o jeho podobe Vás budeme hneď informovať.

Držme palce, nech je príprava na jar plynulá, prínosná a bez zranení.

Zdieľaj