Druhýkrát sme dotiahli dvojgólové manko

Ako s Duklou, tak s Partizanom

Na umelej tráve jazdeckého areálu sa nášmu tímu postavil Partizán Bardejov. Kto nemal možnosť vidieť duel v Tatranskej Lomnici spred štyroch dní, vynahradil si ho na Jazdeckej.

Na úvod duelu sa tímy len oťukávali, no postupne prebrali taktovku hostia. Už v 11.minúte umiestnil Góra excelentne svoj priamy kop, Ferenc v bráne Tatranu nemal šancu – 0:1. Domácim výrazne viazla kombinácia v strede poľa, hostia svoje dve ukážkovo vypracované tutovky napálili zo šestnástky vysoko do nebies. V 26.minúte opäť prišla Górova chvíľa, po zaváhaní našej obrany a faule na Makelu v šestnástke, premenil nasledovný pokutový kop – 0:2. Bardejovčania predviedli ešte niekoľko pekný akcií, vysoko napádali našu rozohrávku a vytvárali skvelý tlak na loptu. Do konca polčasu sa však ich tempo začínalo postupne vytrácať. Napriek našej zlepšenej hre, ani z protiútokov súpera, sa skóre už nezmenilo.

1

Do druhého dejstva nastúpili opäť lepšie hostia, v 49.minúte sa rútili štyria na dvoch našich obrancov, ale kvôli nepresnej prihrávke neuspeli. Na rade bol Tatran, po personálnych i taktických zmenách došlo k zlepšeniu hry v strede poľa, získavali sme viac lôpt, na chlapcoch bolo vidieť, že chcú zvrátiť nepriaznivý stav. Veľkú príležitosť spálil po rohu hlavou Streňo. Spolu s Velium  a Mazurom sa často dostávali do pekných nábehov za obranu súpera, gól bol na spadnutie. Napriek tlaku ho takmer strelili hostia, po rohu a hlavičke sa lopta odrazila od Slančíkovej žrde. V 75.minúte sme sa dočkali, znížil Haladej. Jeho snaha o center nakoniec skončila krásnym lobom v sieti – 1:2. Okupácia bradejovskej šestnástky neprestávala, v 89.minúte si do nej nabehol Jacko, jemný center zľava poslal hlavou razantne do brány – 2:2. V závere ešte tutovku spálili Streňo s Tubonemim.

Duel s Partizánom sme dotiahli do remízy.

1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 2:2 (0:2)
Góly – 75´Haladej, 89´Jacko – 11´a 26´Góra

Zostavy:
1.FCT: Ferenc – Petko, Jacko (K), Bartek, Špilár – Dzurík, Boloca – Dupkala, Veliu, Micherda – Trebuňák
Striedali: Slančík, Osca del Amo, Katona, Leško, Tubonemi, Vlad Mazur, Keresteš, Haladej
Partizán: Novák – Jacko, Belunek, Pyda, Góra, Ivanko-Macej, Nemergut, Makela, Šosták, Alaverdaschvili, Andraščík
Striedali: Gmitter – Horodník, Ľalík, Kačmár, Kraľovič, Križanovský, Ducár

Nové tváre v drese 1: FC Tatran Prešov:
Vlad Mazur
– na skúške, Ukrajinský hráč, na Slovensko sa dostal z futsalového СК Energia Ľvov
– v sezóne 2014/2015 najlepší strlec MFK VRANOV NAD TOPĽOU, 21 zápasov / 10 gólov
Oliver Špilár
– skúška, odchovanec MŠK TESLA Stropkov
– prešiel napr. MFK Zemplín Michalovce, Bohemians Praha 1905, MFK Lokomotíva Zvolen
Mojmír Trebuňák
– skúška, hráč FC VSS Košice

V ďalšej fáze prípravy sa chlapci presunú na sústredenie do Tatier. Ďalší prípravný zápas odohráme v sobotu, 4.2. o 17:00 v nádhernej Groupama Arene – Ferencaváros Budapest – 1.FC Tatran Prešov. Pre domáceho obhajcu titulu maďarskej ligy to bude generálka pred jarnou časťou.

Zdieľaj