S maďarským majstrom sme hrali vyrovnanú partiu

V rámci zimnej prípravy sa náš tím vybral na skorú rannú cestu za súperom do Budapešti. Nanešťastie, nevhodné poveternostné podmienky a silné zrážky podmočili trávnik v nádhernej Groupama aréne. Preto boli domáci usporiadatelia nútení zmeniť čas výkopu na 13:00 a miesto duelu na umelý trávnik.

Už od prvej minúty sa hráči Ferencvárosu tlačili pred našu bránu, hneď v šiestej minúte spálil tutovku Kleinheisler, o päť minút ohrozili našu bránu opäť, ale v oboch príležitostiach bol úspešnejší Talian. Nedorozumenia v strede poľa medzi Micherdom a Kerestešom vyvrcholili v 13.minúte žltou kartou pre prvého menovaného. Zápas sa začal vyrovnávať, chlapci si z minúty na minútu viac verili. Prvú strelu vyslal Keresteš v 25.minúte z veľkej vzdialenosti nad bránu. Na druhej strane podobne pohrozil Koch.

FOTO: Matúš Mruz, Erik Streňo po góle do siete Myjavy

1980104_1846108928965451_3445755298942481348_o

Domáci sa znova snažili hroziť v našej šestnástke, ale ako prví sme udreli my, Erik Streňo prebral na polovici ihriska loptu, obhodil si Dilavera a krásnym sólom z ľavej strany dotiahol loptu až do brány – 0:1. Ferencváros odpovedal prakticky okamžite, Lovrencics s Hajnalom ako ľavák a pravák nachytali hráčov v múre, ich zlé postavenie využil Hajnal na jednoduchý obstrel – 1:1.

Druhý polčas bol už vyrovnanejší, naša formácia sa po striedaniach zmenila na ofenzívnejšiu variantu 4-1-4-1, čo síce neprinieslo gól, ale pozeralo sa na to veľmi dobre. Domáci, ktorí majú vo svojich radoch aj hráčov z EURO-a 2016, sa snažili pretaviť v gól najmä svoje skúsenosti a držanie lopty. Rozuzlenie priniesla až 84.minúta, Varga sa v šestnástke dostal k lopte, krásne si položil obrancu a pohodlne zakončil – 2:1. Snaha našich chlapcov o vyrovnanie už nestačila.

Maďarskému obhajcovi titulu sme boli rovnocenným súperom. Ferencvárosi TC sa tak na svoju generálku pred jarnou časťou rozhodne nemohol sťažovať. Náš tím získal ďalšiu veľmi dôležitú skúsenosť.

Ferencvárosi TC – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)
Góly: 37´Hajnal, 84´Varga – 31´Streňo

Zostava:
FTC – Dibusz – Botka, Leandro, Hüsing, Dilaver – Koch, Hajnal – Moutari, Kleinheisler, Lovrencsics – Djuricin
Striedali – Holczer, Sternberg, Cukic, Böde, Bognár, Gera, Radó, Varga R., Csonka
TatranTalian – Petko, Dzurík, Bartek, Haladej – Keresteš, Micherda – Leško, Špyrka, Katona – Streňo
Striedali – Del Amo, Tubonemi, Špilár, Mazur, Grešák, Dupkala, Župa

Gólový zostrih duelu:

Záznam celého zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=JpfE9cIRmEs

Zdieľaj