Derby-generálku sme zvládli

Prípravu sme zavŕšili výhrou

V piatok sa chlapci postavili na svoj posledný prípravný zápas proti súperovi FC VSS Košice. Východniarske derby malo náboj, nechýbalo mnoho šarvátok ani šancí na oboch stranách.

profile-image.phpPrvých päť minút patrilo Košičanom, tí sa však nedokázali ani raz presadiť, skvelo stavaný Joel Tata nevyužil niekoľko centrov smerujúcich na jeho osobu. Chlapci v bielych dresoch ohrozili bránu súpera v ôsmej minúte, ale strela Leška bola nepresná. V jedenástej minúte spracoval zlý odkop súpera Petko hlavou k Streňovi, ten ustál tvrdý súboj, odrazenú loptu si vzal Špyrka (na fotke) a prienik z pravej strany zakončil krásnym obstrelom niekdajšieho reprezentačného gólmana Mariána Kella – 1:0. Gól nás upokojil a do nôh sme dostali viac istoty. Ďalšie akcie dobre rozohrávali Micherda s Katonom, z väčšej vzdialenosti to skúšali Streňo a Špyrka. Hráči VSS občas kontrovali, no Kolbas ani Čikič Taliana neprekonali. V 43.minúte sme rozohrávali štandartku, pretiahnutý center na zadnú žrď poslal z takmer nemožného uhla Dzurík hlavou pod brvno – 2:0.

Do druhého polčasu nastúpili hráči z lavičky, „Vraňare“ zvýšili svoju útočnú silu, my sme sa spoliehali na rýchle protiútoky. Už po piatich minútach mohlo byť znížené, Trebuňákov pokus skvele vykryl Ferenc. Na opačnej strane odpovedali Dupkala a Leško, neúspešne. Košičania naďalej tlačili, ale po nevyužitých tutovkách Tatu a Andreeva odchádzali z ihriska s prehrou. Ani naši hráči po nádejných protiútokoch už skóre nezmenili.

Chlapci zakončili zimnú prípravu výhrou nad tradičným rivalom. Najmä v prvom polčase bolo jasne vidieť, že ide o generálku na ligu.

1. FC Tatran Prešov – FC VSS Košice 2:0 (2:0)
Góly: 11´Špyrka, 43´Dzurík

Zostava:
FCT – Talian (46.Ferenc) – Petko (60.Del Amo), Dzurík, Bartek (65.Tubonemi), Haladej (65.Župa) – Micherda (55.Grešák), Keresteš – Katona (60.Veliu), Špyrka (46.Dupkala), Leško (75.Kubus) – Streňo (46.Mazur)
VSS – Kello – Toth, Bilič, Šinglár, Morgan Jaen – Vancák, Grega, Kolbas, Andreev, Čikič – Tata
Striedali – Želinský, Bavoľár, Trebuňák, Begala, Kotera

Slová trénerov:
Miroslav Jantek: „V zápase bolo dosť veľa dobrých vecí, hlavne v prechodovej fáze do ofenzívy. Samozrejme, boli aj chybičky pri organizácii defenzívy a niektoré ľahké straty lôpt, ktoré by silný súper mohol využiť. Stretnutie malo svoju kvalitu, hoci nebolo ideálne. Teší ma, že chlapci sa pomaly približujú k tomu, čo trénujeme a čo chceme hrať. Súper bol veľmi kvalitný, práve preto sme chceli hrať generálku proti nemu. Chlieb sa lámal v závere prvého polčasu, keď sme odskočili na 2:0. VSS Košice nás preverili v rôznych aspektoch hry.“

Jozef Majoroš: „Zápas splnil to, čo sme od neho čakali. Hlavne v prvom polčase bolo vidieť, že pre Prešov to bola generálka na prvý ligový zápas jarnej časti. My sme ešte v hrubej príprave. Bol to dobrý zápas, mal svoje tempo. Škoda, že sme nestrelili aspoň jeden gól, mali sme na to príležitosti. Do začiatku súťaže máme ešte päť týždňov, je dosť času na tom popracovať. Je vidieť, že niektorí hráči sa k nám pripojili len teraz, či už Morgan alebo obaja ruskí hráči.“

Chlapci týmto zápasom uzavreli zimnú prípravu. Kto definitívne opustí káder 1.FCT? Kto napokon presvedčil trénera a ostane? A ako bude vyzerať definitívna súpiska pre jarnú časť Fortuna ligy?
Na to všetko sa už čoskoro opýtame trénera.

Nezabudnite, že už o týždeň začína jarná časť Fortuna ligy, a to rovno televíznym zápasom (Dajto):

20.kolo Fortuna ligy, Nedeľa, 19.2. o 15:20
1.FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava (v Poprade)

Zdieľaj