Bartek: „Verím, že Prešov dotiahneme spoločne tam, kam patrí.“

Rozhovor s Jakubom Bartekom

Jakub Bartek. Dvadsaťštyri ročný, tvrdý, neoblomný. Ak by nehral futbal, určite by sa úspešne uplatnil v MMA. Náš stopér nám venoval chvíľku svojho času v príprave na duel so Slovanom.

Na úvod témy, ktoré najviac rezonujú – Čo hovoríš na sťahovanie do Popradu? Cítiš sa po príprave pod Tatrami v NTC „ako doma“?

Nuž, do Popradu sa sťahujeme kvôli rekonštrukcii štadióna. Už som tam odohral nejaké zápasy v druhej lige proti domácim, majú pekný štadión. Dúfam, že nám poslúži, a že sa tam budeme cítiť ako doma, vďaka našim rodinám, a dúfam, že aj vďaka našim fanúšikom.

Čo hovoríš na plány nového prešovského štadióna?

Videl som plány štadióna, vizualizáciu… Veľmi sa mi to páči a verím, že sa to zrealizuje. Chcem si na novom štadióne zahrať.

Zo súťaže sa odhlásila Myjava, čo hovoríš na jej odchod a na to, že Tatran ostáva v najvyššej súťaži minimálne na ďalší rok?

Myjava sa rozhodla ako sa rozhodla, komentovať to nebudem. Je super, že ďalší rok bude liga v Prešove. Čo sa týka tejto jarnej časti verím, že nám to pomôže futbalovo sa zlepšovať a posúvať v tabuľke vyššie, získať ďalšie cenné skúsenosti. Sme mladé mužstvo, ktoré chce napredovať .

Majú zápasy bez boja o záchranu zmysel? Dokážete sa s chlapcami dostatočne namotivovať?

Pre nás je motiváciou to, že môžeme hrať takéto zápasy s kvalitnými mužstvami, kde sa môžeme zlepšovať a posúvať ďalej. Je to pre nás motivujúce. Chceme byť lepší a postupne napredovať a posúvať sa v tabuľke nahor.

Zo stopérskej dvojice ti pre zlomeninu nohy vypadol Patrik Jacko. Je to výrazná strata? Ako sa ti v stopérskej dvojici pracuje s Jánom Dzuríkom?

„Jaciho“ zranenie nás veľmi zarmútilo, bude nám chýbať. Takéto veci sa opisujú ťažko. Verím, že bude čoskoro v poriadku a ešte silnejší ako predtým .
S „Dzurom“ sa mi hrá dobre, odohrali sme viacero zápasov spolu na stopérskej dvojici. Myslím, že nám to bude naďalej fungovať.

Si jedným z mála hráčov v kádri, ktorí okúsili aké je to hrať v najvyššej súťaži. Bol si stabilným členom zostavy už pri vypadnutí, teraz si spolu s chlapcami späť. Aké to je?

Bolo prekrásne v dvadsiatich rokoch hrať najvyššiu ligu s hráčmi, ktorí mali za sebou neskutočné množstvo zápasov a prekrásnu kariéru, ako „Pico“ Petráš. On mi pomáhal futbalovo rásť. Ale prekrásne chvíle prežívam aj s chalanmi môjho veku, s ktorými som vyrastal, a spolu sme postúpili do najvyššej ligy! Boli to prekrásne chvíle, v mojej kariére asi najkrajšie.

V dotazníku si nám spomenul, že za svoj idol považuješ Martina Škrteľa, čo je aj v tvojom agresívnom pojatí hry občas vidieť. Bol si vždy vyznávačom tvrdšieho futbalu?

Martin Škrteľ je môj vzor, páči sa mi ako hrá, ako sa prejavuje na ihrisku. Vždy som ho sledoval, hlavne v Liverpoole, čiže, áno, preferujem agresívny štýl hry, čo sa týka obrany. Aj celkovo, najviac sa mi páči anglická liga. Nie je o čom.

Nie je paradox že máš na konte len tri žlté karty?

Tak kariet mám menej, hrám síce agresívne…. ale čisto! (smiech).

Káder opustil Ashiru, ktorý sa postaral o väčšinu gólov, ty si zariadil trefu do siete Trnavy. Máš v pláne streliť ešte viac gólov? Predsa len, tréner Jantek sa vyjadril, že chce ukázať popradským fanúšikom ofenzívny futbal. Pridáš sa?

Určite by som bol rád ak by som pomohol mužstvu nejakými gólmi, uvidíme. Dúfam, že nejaké tam ešte padnú.

Ani ty si ešte nikdy neopustil futbalový Prešov. Nikdy neprišli lákavejšie ponuky? Alebo si jednoducho chcel ostať?

V Prešove som odmalička, vždy som chcel hrať za Prešov a som neskutočne vďačný, že som tu vždy aj mohol hrať, či už ako žiak, dorastenec, alebo aj teraz ako člen prvého tímu! Verím, že Prešov dotiahneme spoločne tam, kam patrí.

Máš veľkú záľubu v tetovaniach, aké plánuješ najbližšie?

Tetovania sa mi páčia veľmi, ale stále o nich vopred premýšľam, postupne skladám obrázky. Ciele, nejaké citáty… Aby to bolo to, čo chcem, a čo sa mi páči. Ale čoskoro pribudne nové.

Dôležitá je nie len krása, ale hlavne zdravie. Cítiš sa pred jarou dobre? Je všetko v poriadku?

Pred jarnou časťou sa cítim super a som plný očakávania, čo nám jar prinesie. Verím, že bude úspešná.

Odkaz pre fanúšikov:

Budem rád, keď si cestu na štadión nájde čo najviac ľudí. Či už z Popradu, ale hlavne z Prešova. A budú našim dvanástym hráčom.

FOTO: Matúš Mruz photography

Zdieľaj