Grešák: „Snažím sa zo seba dostať stále to najlepšie.“

Rozhovor s Matejom Grešákom

Matej Grešák je mladý futbalový talent, stabilný člen reprezentačnej osemnástky, ktorý sa aktuálne nachádza na súpiske nášho A-tímu. Za sebou má už aj dva štarty v najvyššej súťaži. V náročnom programe si našiel trošku času a zdôveril sa nám o svojich pocitoch.

V prvom tíme si zaznamenal debut v minulej sezóne, v zápase so Spišskou Novou Vsou. A to si mal len 16 rokov! Aké to bolo? Veril si, že sa do konca roka, a aj v tom novom, postavíš jedným z aktuálne najlepších celkov Fortuna ligy?

Bol som veľmi rád, že sa mi podarilo dostať do prvého tímu v šestnástich rokoch. Predsa len, bolo to pre mňa niečo nové, nová výzva, a áno, pevne som veril, že sa mi podarí dostať do nominácie na zápas so Slovanom a naskočiť na trávnik na drahocenné minúty.

V Podbrezovej si na minútku ochutnal najvyššiu súťaž, no so Slovanom si si zahral takmer 20 minút. S akou úlohou ťa tréner Jantek poslal na ihrisko?

Mojou hlavnou úlohou bolo plniť si defenzívne povinnosti a prípadne zvrátiť nepriaznivý stav zápasu.

Ešte pred šiestimi rokmi si pobehoval po ihrisku v Tulčíku. Následne si prešiel cez FAMT Prešov až k Tatranu. Akoby to nestačilo, z dorasteneckých kategórií si pýtaš miestenku už v Áčku. Prakticky si členom A-tímu, B-tímu aj U19, nehovoriac ešte o repre. Ako sa vyrovnávaš s takýmto postupom z kádra do kádra? Pociťuješ vyššiu náročnosť a kvalitu?

Určite áno, úroveň mužského futbalu je o niečo vyššia ako dorastenecká súťaž, no ja sa snažím dostať zo seba stále to najlepšie,  a zároveň prijímam rady od starších a skúsenejších hráčov z kabíny.

Aké sú podľa teba tvoje prednosti, ktoré ťa takto posúvajú vpred?

Každý hráč ma nejaké silné stránky. Medzi moje patrí predovšetkým rýchlosť.

FOTO: granatkin.com, Matej (8) v reprezentácií, po boku ďalšieho hráča Tatrana, Jožka Špyrku (10)

V kádri prvého tímu si asi najmladší. Plníš si poctivo svoju rolu nosiča lôpt, vody či dresov?

Plním… hoci mi to nie je príjemné, ale patrí to k mojim povinnostiam. (spokojný úsmev)

Prednedávnom si sa zúčastnil prestížneho Granatkinovho memoriálu v Petrohrade. Slovenská osemnástka po nešťastnom vypadnutí vo štvrťfinále obsadila konečné piate miesto. Si s priebehom turnaja a umiestnením spokojný?

S umiestnením som nebol, a ani nie som spokojný, lebo sme mali na viac. Šťastie v penaltovom rozstrele vo štvrťfinále nebolo na našej strane.

Kvôli zraneniu tesne pred turnajom a horúčke si toho neodohral toľko, koľko by si si želal. Ako je to teraz, si zdravý a stopercentne pripravený na jarnú časť?

Presne tak. Momentálne som stopercentne pripravený a teším sa na všetky ďalšie stretnutia.

Najbližšie nás čaká duel s DAC. V Dunajskej Strede už stojí prakticky polovica nového štadióna. Ak prirátame tradičnú strhujúcu atmosféru… Asi sa je na čo tešiť… ?

Určite sa máme na čo tešiť, atmosféra bude určite fantastická a verím, že výsledok skončí v náš prospech.

Odkaz pre fanúšikov:
Budem veľmi rád, ak nás budete aj naďalej neustále podporovať a posúvať vpred. Ste predsa náš dvanásty hráč, a my sme hrdí na to, že sa na Vás môžeme spoľahnúť.

Matejovi a všetkým hráčom budeme držať palce už zajtra. Chlapci v rámci 22.kola Fortuna ligy nastúpia o 14:00 na pôde DAC Arény proti domácej Dunajskej Strede.

FOTO: NTC Poprad

Zdieľaj