Preview: Do DAC Arény bez niekoľkých hráčov

Preview zápasu

Už zajtra sa o 14:00 chlapci postavia Dunajskej Strede na jej pôde. Nádherná DAC Aréna sa buduje každým dňom, o strhujúcu atmosféru určite nebude núdza.

Domáci si na Žitnom ostrove stavajú nedobytnú pevnosť. Porazili v nej Trenčín, Michalovce, Zlaté Moravce a v pohári aj trnavský Spartak. Trpkosť prehry nepoznajú od 6.11., kedy podľahli Slovanu na Pasienkoch pomerom 0:1. Aktuálne je Dunajská Streda na deviatom mieste tabuľky, avšak v úvode ročníka hrávala svoje domáce zápasy v Senici, kam síce cestovalo mnoho fanúšikov DAC, ale doma je doma. Cez zimu sa žlto-modrí posilnili o nášho bývalého hráča, Pavla Šafranka, ktorý v predných radoch má nahradiť Ákosa Szarku. „Šafove“ miesto v Podbrezovej vypĺňa Róbert Polievka, ktorý si tak s naším odchovancom vymenil dres. Do tímu pribudol aj Ľubomír Šatka, donedávna kmeňový hráč anglického Newcastle United, ten sa hneď v prvom kole jari dostal do ideálnej zostavy serveru profutbal.sk.

Naši chlapci na zápas cestovali už dnes. Do duelu nezasiahne Miroslav Petko pre nútené zastavenie činnosti po piatich žltých kartách. Podľa slov trénera Janteka by ho mal na pravej strane obrany nahradiť Lukáš Micherda, ktorý sa už prakticky od začiatku prípravy vracia na svoje niekdajšie krídelné pozície. Dlhodobo nemôžeme počítať s Martinom Luberdom (po operácií kolena), Richardom Kačalom (zlomené rebrá), Patrikom Jackom (zlomená noha). Naďalej chorí sú aj Jozef Špyrka a Martin Dupkala, už pred zápasom so Slovanom vypadli zo zostavy pre náznaky zápalu priedušiek. Novinkou je návrat Jakuba Rolinca, ktorý je našim hráčom a môže zasiahnuť do zápasu.

Sme aktuálne poslední, ale bez strachu z vypadnutia už nemáme čo stratiť. Pred začiatkom jari tréner Jantek spomínal, že chce divákom predviesť útočný futbal. Proti Slovanu sa to ukázalo najmä v provom polčase, uvidíme, čo si chlapci dovolia tentoraz.

Naša posledná návšteva zo 4.11.2015 na juhozápade Slovenska nedopadla najlepšie, v rámci osemfinále Slovnaft Cupu sa chlapci ujali vedenia gólom Hekiho Tubonemiho, o dve minúty už bolo vyrovnané. Postaral sa o to Róbert Polievka. Favorit zápasu zúžitkoval prevahu, pridal ešte dva góly po zakončeniach Szarku a Horváta, a tešil sa z postupu.

Zostrih posledného zápasu vonku:

Prvý vzájomný zápas sezóny sme na domácom trávniku nezvládli. Po zahodenej penalte Dávida Leška nás poslali do kolien góly Štepanovského, Kwina a Szarku. Práve po tejto prehre sa asi najhlasnejšie začalo hovoriť o odchode trénera Stanislava Vargu.

Zostrih posledného vzájomného stretnutia:

Už zajtra sa teda hrá zápas, v ktorom chlapci budú bojovať o čo najlepší výsledok. My Vám tento duel tradične prinesieme prostredníctvom audio prenosu na našich stránkach. Stretnutím Vás budú sprevádzať Michal Maťašovský a Michal Řežábek.

Nezostáva nám nič iné ako držať chlapcom palce, či už priamo na štadióne v Dunajskej Strede, alebo doma pri priamych prenosoch.

Zápas rozhoduje trojica Pavlík – Somoláni, Lieskovský.

21.kolo Fortuna ligy – sobota, 25.2. o 14:00 v DAC Aréne
FC DAC 1904 Dunajská Streda – 1.FC Tatran Prešov

Zdieľaj