Stav kádra po zimnej príprave

Aktuálny káder

Počas zimy bolo avizovaných niekoľko mien hráčov, ktorí sa mali stať buď posilami, alebo to do Tatranu prišli proste skúsiť. Prinášame Vám definitívny prehľad o súpiske a aktuálnom dianí ohľadom pohybov v kádri.

Bezprostredne po skončení jesennej časti sme sa boli nútení rozlúčiť so štvoricou hráčov A-tímu – Ashiru, Barát, Penksa a Rolinc. Situácia sa však počas zimy zmenila, pribudli odchody aj príchody, pribudli aj papierovačky a problémy. Pre trénera Janteka je dôležité budovať káder do ďalšej sezóny a do úspešnej budúcnosti. Dlhodobým cieľom je boj o prvú šestku. K hráčom pripájame aj náš (nie trénerov) stručný komentár.

ODCHODY

Jozef Bujňák – črtá sa hosťovanie v Lipanoch

Slavomír Kraľovič – zimnú prípravu začal v Bardejove, nakoniec asi bude hosťovať v Lipanoch

Dominik Jacko – aktuálne na skúške v Bardejove

Kristián Hirka – pokračuje po zranení v príprave a hosťovaní v Lipanoch

Artan Veliu – albánsky hráč, 19 rokov
Šikovný na lopte, krídelník, v závere prípravy bol stavaný na podhrot, ale to mu absolútne nesedelo. Snaha o zisk hráča je komplikovaná, nutný je nie len prestup, ale aj vybavenie pracovných povolení a výpisov z registra trestov, čo z balkánskych krajín nie je práve najjednoduchšie dostať (bývalý hráč Hadžič o tom vie svoje). Podľa posledných informácií nepriechodné.

Oscar Del Amo – španielsky 19 ročný pravý obranca, odchovanec Atletico Madrid
Hlava hore, prehľad o situácií na ihrisku, je v každom súboji. Chýba viac skúseností. O hráča je záujem, bohužiaľ, podľa slov trénera taktiež aktuálne nepriechodné.

Ďalší hráči, ktorí boli na skúške, nepresvedčili.

PRÍCHODY

Jakub Rolinc – hráč prejavil záujem o návrat k tímu už počas zimnej prestávky.
komentár – Jakub je typ menej pohyblivého útočníka, odvádza však dobrú nenápadnú robotu v súbojoch, neraz sa stalo, že ostal v útoku visieť sám s kontrolou lopty medzi dvomi hráčmi, až kým mu neprišiel niekto na pomoc. Najväčším negatívom je, že nedal gól, ktorý by mu veľmi pomohol. V jeseni získal niekoľko štartov, čo sám veľmi ocenil. Pri útočnej zostave Kubus, Streňo, Tubonemi môže zvýšiť konkurenciu. Uvidíme. Jakub je našim hráčom, nastúpiť môže už dnes v Dunajskej Strede.

Mojmír Trebuňák – kmeňový hráč FC VSS Košice, podľa slov trénera k prestupu chýba prakticky len podpis
Mojmír bol na skúške už v zápase s Bardejovom, situácia sa však trošku zamotala, tréner nakoniec rozhodol, aby ostal v Košiciach. Avšak, obaja zostali naďalej v kontakte, o čom svedčil aj ich vzájomný priateľský rozhovor pred generálkou s VSS. Trebuňáka bolo na ihrisku vidieť, nie náhodou dal v drese Košíc za posledné dve sezóny 25 gólov. Taktiež môže ísť o navýšenie konkurencie v útoku. Zatiaľ nie je našim hráčom, ale klub robí kroky, aby ho získal. Tréner Jantek sa nám v telefonáte vyjadril taktiež kladne.

Jozef Špyrka – dorastenec, reprezentant SR U18, zahral si už v jari proti Podbrezovej
Jožko je veľmi šikovný podhrotový hráč, v generálke s VSS dal krásny gól, do budúcnosti sa javí ako silná alternatíva a konkurencia Peťovi Katonovi

Matej Grešák – dorastenec, reprezentant SR U18, má za sebou už 20 minút v najvyššej súťaži
Krídelný hráč, rýchly, svoju vekovú kategóriu už prerástol. V najvyššej súťaži mu chýbajú skúsenosti, občas je v súbojoch trošku stratený. Má veľmi veľký potenciál.

Adrián Slančík – brankár, dorastenec
Postavou možno trošku menší, ale atletický. Brankárov vychovávať vieme, takže tu netreba nič viac :))

Richard Župa – krajný obranca, nastúpil v generálke s VSS
Postavou útlejší, vyšší, veľmi bojovný. Snaží sa držať hlavu hore, mať prehľad a istú rozohrávku. Dobrá alternatíva do budúcna k Petkovi a Haladejovi

Roman Tomko – 18 ročný odchovanec Giraltoviec, člen širšieho kádra
Do zápasu so Slovanom nezasiahol, jeho chvíľa však kedykoľvek môže prísť.

Norbert Grejták – 19 rokov, odchovanec Tatrana, člen širšieho kádra
Taktiež do duelu so Slovanom nezasiahol, je však bojovníkom, ktorý sa určite len tak nestratí.

Dávid Haščák – 18 rokov, odchovanec Lipian, člen širšieho kádra
Nastúpil proti Slovanu na poslednú desaťminútovku. Bojoval, a rozhodne sa nemá za čo hanbiť.

OTÁZNA SITUÁCIA

Peter Leško – po skončení hosťovania návrat do tímu
Hral na začiatku prípravy. V zápase s Banskou Bystricou podal skvelý výkon, v druhom polčase sa však zranil. Po náročnej liečbe by sa mal vrátiť od pondelka do tréningového procesu, potom s uvidí, ako sa bude cítiť.

Daniel Boloca – odchovanec Juventusu Turín, stredový hráč
Šikovný záložník, bohužiaľ, zatiaľ naďalej ostane len ako súčasť Akadémie.

ZRANENIA V A-TÍME

Patrik Jacko – zlomená noha
chce stihnúť koniec sezóny

Martin Luberda – po operácií kolena
návrat do individuálneho tréningu v najbližších dňoch

Jozef Špyrka – náznak zápalu priedušiek
do tréningu by sa mal vrátiť v pondelok

Martin Dupkala – náznak zápalu priedušiek
do tréningu by sa mal vrátiť v pondelok

Richard Kačala – zlomené rebrá
návrat možný o dva a viac týždňov

OFICIÁLNA SÚPISKA (pred návratom Rolinca):

Realizačný tím:

Tech. vedúci mužstva: Jozef Vaňo

Tréner: Mgr. Miroslav Jantek

As.trénera: Mgr. Pavol Mlynár

Tréner brankárov: Maroš Ferenc

Fyzioterapeut: Mgr. Jozef Štieber

Masér: Vladimír Papp

Lekár: MUDr. Július Svätojanský

Lekár: MUDr. Peter Cvengroš

Zdieľaj