1. FC TATRAN Prešov je súčasťou ligového projektu Futbalmania

Čo je Futbalmania?

Projekt Futbalmania, ktorý má plnú podporu ÚLK a je spolufinancovaný Európskou úniou, spája všetky fortunaligové kluby. Pod záštitou spoločnosti 4sports media vzniká zaujímavý koncept rozvíjajúci aktivity smerované k fanúšikom. Jeho súčasťou sa stal aj náš Tatran.

V rámci Slovenska ide o vôbec prvý projekt tohto druhu. Má slúžiť podpore návštevnosti štadiónov, budovaniu lokálnej fanúšikovskej základne, spolu s jej zázemím a zameraním na mládež. Súčasťou prípravného procesu sú semináre, konferencie a stáže, to všetko bude trvať tridsať mesiacov. Klubmi poverení zástupcovia si v rámci týchto aktivít vypočujú prednášky slovenských i zahraničných odborníkov o práci s deťmi, mládežou, fanúšikmi či marketingu.

FOTO: Futbalmania. Zástupcovia klubov, ÚLK, samotného projektu aj s nemeckou návštevou

V prvom polroku sa zúčastnení na seminároch zoznámia s teoretickou stránkou veci, od začiatku nového ligového ročníka 17/18 je v pláne praktická časť. Jej cieľom je aplikácia na širokú verejnosť za pomoci školených zástupcov. Pôjde o aktivity na štadióne, školách, miestnych organizáciách, a pod.

Dôležitá je aj vzájomná spolupráca a podpora medzi klubmi. Členmi projektu sú všetci účastníci Fortuna ligy, s výnimkou Myjavy, ktorá sa zo súťaže odhlásila. Samozrejme, plán ráta aj s angažovaním nováčika budúceho ročníka.

FOTO: Marek Ondrejka/spartak.sk
M. Ondrejka (Spartak), M. Tornyai (DAC), F. Holec (Senica), V. Červený (ViOn), M. Maťašovský (1.FC Tatran)

Prvý seminár prebehol v úvode februára v Ružomberku. Špecialitou bola prednáška zástupcov nemeckého partnera z KOS (Koordinationsstelle Fanprojekte, pozn. red.) o dokonale fungujúcej práci s fanúšikmi. Ďalší zahraniční partneri projektu pochádzajú z Rakúska, Anglicka a Česka. V každej z týchto krajín absolvujú školení predstavitelia slovenských klubov stáž.

Za 1. FC Tatran sa prvého semináru zúčastnil Michal Maťašovský:
„Myslím, že ako zástupca nováčika, a zároveň najmladší predstaviteľ klubu, spomedzi všetkých prítomných, som do spoločnosti zapadol veľmi dobre. Tento projekt je pre slovenský futbal nutnosťou, prešovský obzvlášť. Dúfam, že ho spoločnými silami dotiahneme k úspechu. Najprínosnejšie pre mňa boli workshopy, kedy z každej strany lietalo množstvo nápadov. Prednáška nemeckého partnera bola skvelá, už sa neviem dočkať ďalších. Obzvlášť sa teším na zahraničné stáže.“

Zdieľaj