Rolinc:“Verím v lepšie výsledky v našich následujúcich zápasoch.“

Rozhovor s Jakubom Rolincom

Moravský rodák, Jakub Rolinc, je súčasťou prvého tímu od začiatku sezóny. Dvadsaťštyri ročný útočník si zahral aj v českej najvyššej súťaži. Odchovanec Olomouce okúsil aj futbalové trávniky Baníku Ostrava a Znojma. Dnes nastupuje v Tatrane, no zatiaľ mu chýbajú góly. Prečo prišiel na Slovensko, aká bola zimná príprava, a s kým si v kádri najlepšie rozumie….?

Strávil si dlhé roky „doma“ na Morave, v kádroch oblastných rivalov – Sigme a v Baníku, práve v derby týchto tímov si aj skóroval. Čo ťa potom zlákalo na Slovensko?

V Sigme Olomouc som pôsobil od mládežníckych výberov a postupne som sa dostal až do A tímu. Zároveň som si prešiel hosťovaním v Baníku Ostrava, kde si ma potom stiahli späť do Olomouce. Tam som hral ďalšie dve sezóny. Nastala doba, kedy som nedostával toľko priestoru, koľko by som si predstavoval a začal som premýšľať o zmene. Po skončení zmluvy som bol voľným hráčom a hľadal som klub, kde bude mať možnosť pravidelne nastupovať.

Po jeseni to vyzeralo, že v Tatrane končíš, teraz si však späť. Ako sa to celé odohralo?

Do Prešova som prišiel a dohodli sme sa na mojom polročnom pôsobení, takže v zime som si hľadal nové pôsobisko. Preferoval som angažmá v cudzine, kde som aj bol, ale ku vzájomnej dohode nedošlo. Následne som vyčkával na ďalšie ponuky, každopádne som usúdil, že Prešov už poznám a kontaktoval som vedení. Po konzultácií s trénerom sme sa dohodli a prišiel som späť.

Foto: olomouc.cz, Jakub v drese Sigmy

Čo zima, kde si ju strávil a ako vyzerala tvoja príprava?

Moja zimná príprava bola prevažne individuálna.

Cítiš sa byť fit, alebo sú niekde ešte medzery, ktoré ti treba dohnať?

Necítim se ešte stopercentne pripravený, zároveň viem presne na čom mám pracovať.

V poslednom zápase sme prehrali s úradujúcim majstrom nešťastne 1:2. Ako vnímaš výkon nášho tímu, prípadne aj svoj vlastný. Veril si po vystriedaní ešte v zisk bodov?

Zápas sme výsledkovo nezvládli, prehrali sme 1:2. Bohužiaľ, nevyužili sme svoje šance v zápase, ktorých bolo pomerne dosť, avšak náš výkon nebol vôbec zlý. Verím v lepšie výsledky v našich následujúcich zápasoch.

Foto: Matúš Mruz. Pred zápasom so Žilinou

Najbližšie nás čaká Ružomberok. V prvom kole sezóny sme prehrali tesne 1:0, doma sme zaznamenali našu poslednú výhru po skvelom obrate z 0:1 na 2:1. Domáci majú veľkú silu v útoku, no zároveň často inkasujú. V čom vidíš našu cestu k úspechu?

Myslím si, že naša cesta za úspechom by mala býť podporená dobrou defenzívou celého týmu. Ako hovoríš, najväčšiu silu majú domáci v útoku, na čo si musíme dať pozor. Verím, že sa presadíme a vyhrajeme.

Ako sa ti vlastne v Prešove žije? Odišiel ti parťák Pali Penksa… S kým tráviš najviac času teraz?

V Prešove sa mi veľmi páči, je to pekné mesto. S Palim som zdieľal jeden byt a stali sa z nás priatelia. Som si istý, že sa v budúcnosti ešte stretneme. Teraz trávim najviac času s Lukym Kubusom, ktorý je mojím susedom. Zároveň sa navštevujeme všetci, máme dobré vzťahy.

Jukubovi a chlapcom môžeme držať palce už zajtra, od 17:00 sa predstavíme pod Čebraťom na pôde MFK Ružomberok.

Foto: Matúš Mruz, Rado Dado, korzar.sk, olomouc.cz

Zdieľaj