Preview: Ruža s chuťou na „Európu“, my na prvé jarné body

Zápasové preview

Dnes od 17:00 sa pod Čebraťom uskutoční duel 23.kola Fortuna ligy, v ktorom naši chlapci vyzvú domácich Ružomberčanov. Oranžovo-čierni bojujú o miesto zaručujúce európske poháre pre nasledujúci ročník, našim chlapcom pôjde o zisk prvých jarných bodov.

MKF Ružomberok

Domáci sa musia zaobísť bez útočníka Jakuba Mareša. Strelec ôsmych ligových gólov si musí odpykať trest za žlté karty. Ruža vedie strednú časť tabuľky súťaže, zo štvrtého miesta sa snaží držať kontakt s treťou Podbrezovou, na ktorú stráca deväť bodov. Domáci naposledy vydreli remízu v Dunajskej Strede 1:1, bod zabezpečil vyrovnávajúci P. Maslo v 42.minúte. Slovami trénera Norberta Hrnčára pre klubový web:Dobre, že sme neprehrali, škoda, že sme nevyhrali“.

MFK má po Žiline a Slovane tretí najúspešnejší útok ligy, jej hráči rozvlnili siete súperov dovedna 35-krát, čo určite vzbudzuje rešpekt. Na druhej strane, defenzíva si napráva renomé až v jarnej časti, v ktorej domáci ešte nepoznali premožiteľa. Piaty najvyšší počet inkasovaných gólov nie je pre tím bojujúci o futbalovú „Európu“ práve pozitívnym vysvedčením. Až v 29-tich prípadoch skončila lopta v sieti.

Norbert Hrnčár taktiež nezabúda na októbrový obrat našich chlapcov z 0:1 na 2:1: „Práve to by mala byť taká výstraha, že naozaj nemôžeme ísť do zápasu s ľahkovážnosťou, ale plne koncentrovaní a potvrdiť, že právom patríme do hornej polovice, respektíve na špicu.“

Náš 1. FC Tatran Prešov naďalej nemôže počítať s už niekoľkokrát spomínanými dlhodobo zranenými oporami – Jacko, Kačala, Luberda. Mimo hry je aj univerzál Erik Streňo, ktorý si, podobne ako Mareš, musí odpočinúť kvôli udeleným žltým kartám, a taktiež Emil Haladej pre poranenie triesla. Do tímu sa po krátkodobej maródke vrátil už pred duelom s Trenčínom Dupkala, bohužiaľ, v priebehu týždňa si zlomil prst na ruke. Šance sa môžu dočkať aj chlapci z juniorky či kádra U19, s družstvom by mali cestovať Štrefančík, Mikluš a Straka. Do zostavy sa môže vrátiť aj Peter Leško, po zranení chrbta začal trénovať a vyzerá to sľubne.

V poslednom súťažnom dueli sme ťahali za kratší koniec. AS Trenčín si odniesol po výsledku 1:2 všetky tri body, nás aspoň potešil gól Peťa Katonu v nadstavenom čase. Ako povedal tréner Miroslav Jantek na pozápasovej tlačovke: „Teší ma strelený gól po dlhom čase, škoda, že prišiel neskoro.

Náš celok má jasne najslabší útok, šancí sme si možno vytvorili dohromady za tri iné tímy, no bránkárov sme prekonali iba jedenásťkrát, ak nerátame žrde. Lopta v našej bráne skončila v 38-mich prípadoch, tu už aspoň ako tak držíme kontakt s ostatnými (Trenčín 37, Michalovce 36, ViOn 35).

V dnešnom zápase nám ide naďalej o zisk prvých jarných bodov. S Ružomberkom na to môžeme pokojne reálne pomýšľať, je len málo tímov, s ktorými máme tak neuveriteľne vyrovnanú bilanciu:

Vo väčšine prípadov teda platí „Môj dom, môj hrad“. Ak by sa túto nepísanú štatistiku chlapcom podarilo zvrátiť, určite by sa nikto nenahneval. V prvých dvoch vzájomných zápasoch sme ťahali raz za kratší koniec, druhý pokus skončil naším obratom a aktuálne poslednou výhrou. Prvé kolo prinieslo prehru 0:1, na lopatky nás položil krásny individuálny prienik Chriena. Dvanáste kolo už ovládol Tatran, na gól Kolčáka odpovedali Katona a Ashiru. Odvtedy sme boli párkrát blízko víťazstvu, bohužiaľ, stali sa z nás len remízoví králi.

Chlapci nastúpia proti Ružomberku o 17:00 na Štadióne pod Čebraťom. Kto cestoval, zápas si iste užije. Tí, ktorí ste ostali doma, nezúfajte, duel Vám ponúkneme v tradičnom audio prenose na webe 1fctatran.sk, priamy prenos zápasu si môžete užiť na serveri huste.tv, a v neposlednom rade je tu textový prenos od onlajny.eu.

Držme chlapcom palce! Tatran do toho!

Pred-zápasový rozhovor s Jakubom Rolincom nájdete na: http://www.1fctatran.sk/2017/03/10/rolincverim-v-lepsie-vysledky-v-nasich-nasledujucich-zapasoch/

Zdieľaj