Výsledky akadémie v jedenástom týždni

Výsledky akadémie

S reprezentačnou prestávkou sa obzrieme za výsledkami Akadémie 1.FC Tatran, ktorá v posledných týždňoch rozbehla svoju jarnú časť. Tentokrát sa už ale k dorastencom pridali aj žiaci.

Ženy

Generálka na ligu

1.FC Tatran Prešov-ženy – Starowka Nowy Sacz 6:0 (2:0)

Zostava
Lešková. Žemberyová, Sedláková, Bačová, Kecerová, Klobušovská, Vranková, Knišová, Macková „K“, Marušová, Smalcová, Semanová, Oršuľaková, Šimčiková,

Hodnotenie trénera
Marek Semančík:“Medzištátny prípravný zápas s lídrom II. poľskej ligy Starowka Nowy Sacz sme odohrali na B ploche za príjemného jarného počasia. Naše dievčatá sa po prehratom zápase z minulého týždňa poučili a od prvej minúty udávali tón zápasu. Hneď z prvej akcie sa presadila Vranková. Tlak našich dievčat pokračoval, a postupne sme si vypracovali viacero gólových šancí. Hlavne agilná Semanová sa dostávala do zakončenia. Po šanciach Semanovej, Žemberyovej a Mackovej prišla najkrajšia akcia zápasu, keď Vranková vyviezla loptu z našej polovice, prihrávkou našla Semanovú, ktorá sa zbavila súperky peknou kľučkou a rutinérsky zakončila 2:0. Celý prvý polčas sme súpera k vážnejšej šanci nepustili. Obraná štvorica Oršuľaková, Sedláková, Bačová a Vranková pracovala spoľahlivo. Druhý polčas sme pokračovali v tlaku, čoho výsledkom boli 4 strelené góly. V troch mala prsty Stelka Semanová. Jeden sama dala po rohovom kope, ďalšie dva po jej hlavičkách doklepli do brány spoluhráčky. Posledný gól padol po peknom prieniku kapitánky Mackovej. Za dnešný výkon patrí veľké ďakujem všetkým domácim hráčkam.“

U19

15.kolo

AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)
Góly: 10´ 41´(p.k.) Brenkus – 24´(p.k.) Pavúk, 29´ Kraľovič, 53´Grešák
ŽK: Chudý, Levai, Kurín – Boloca, Izvorský

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták „K“, Haščák, Župa – Boloca, Špyrka, Pavúk – Kočiško (69. Izvorský), Kráľovič (90. Vojtaško), Grešák

Hodnotenie trénera
Marek Petruš:“Po nevydarenom úvodnom jarnom vystúpení (prehra so Slovanom 0:2) sme nastúpili proti silnému domácemu celku, ktorý svoju kvalitu potvrdil aj v tomto meraní síl. Úvod stretnutia ovládli Trenčania, zatlačili nás do hlbokej defenzívy a mali viacero štandartných situácií, ktoré sme ešte s námahou vyriešili. Ale v 10. minúte sa už ujali vedenia, keď z 25-ich metrov tvrdou strelou otvoril gólový účet zápasu Brenkus. Som rád, že mužstvo sa po ťažkom úvode rýchlo otriaslo a vrátilo do zápasu zásluhou Kráľoviča, ktorý utiekol dvakrát domácej obrane. Tá ho pri prvom góle faulovala, a z následného pokutového kopu sme Pavúkom vyrovnali, o päť minút na to sám menovaný pekným lobom otočil vývoj stretnutia na 1:2. Lenže v 41. minúte sme dostali gól z pok. kopu, podotýkam, že to bolo za ruku mimo pokutového územia, a bolo 2:2. Druhý polčas bol taktiež na gólové príležitostí bohatý, v 53. minúte zápasu sme sa opäť ujali vedenia gólom Grešáka. V ďalšom priebehu bol zápas ako na hojdačke, boli úseky hry, kde nás domáci zatlačili, dvakrát nás podržal brankár Slančík, na opačnej strane tutovky Kráľoviča a Špyrku ostali nevyužité. Mužstvo chválim za dodržanie taktickej disciplíny, za predvedený výkon proti výbornému súperovi.“

Highlighty zápasu
Facebook – Akadémie 1.FCT

U17

15.kolo

1.FC Tatran Prešov – AS Trenčín 2:3 (0:2)
Góly: 60´71´ Slebodník – 13´ Kadák, 34´ Gono, 69´ Laco

Zostava
Paluba – Juda, Ondrej, Dzuričko, Trojan – Sabol, Kolivoška (74. Štroncer) – Mihalík (41. Leško), Švec, Múdry „K“ – Slebodník

Hodnotenie trénera
Radoslav Kačala:“V prvom jarnom domácom zápase sme nastúpili proti veľmi kvalitnému súperovi z Trenčína. Dokazoval to svojou dobrou kombinačnou hrou od prvej minúty zápasu. Hostia boli veľmi silný na lopte a my sme len veľmi zriedkavo dokázali správne reagovať na ich presnú a rýchlu kombinačnú hru aj vďaka nedôslednému a nesprávnemu bráneniu, predovšetkým nášho hrotového útočníka a pravého krajného stredopoliara. Napriek tomu, hostia v prvom polčase len dvakrát vážne ohrozili našu bránu, no ich úspešnosť bola stopercentná! My sme sa dostali v prvom polčase do troch výborných príležitostí, ale nedokázali sme sa presadiť ani v jednom prípade! A tu je najväčší rozdiel v každom našom zápase proti akémukoľvek súperovi. Zatiaľ čo naši hráči očakávajú, že im lopta sadne priamo na nohu či hlavu a oni ju len dokopnú do súperovej bránky, každý náš súper ide za strelením gólu s takým hladom po ňom, ako keby doteraz žiaden nedali. V druhom polčase sme sa snažili o strelenie kontaktného gólu, aby sme sa zápas ešte pokúsili otočiť, ale len čo sa nám to podarilo, zlou reakciou niektorých našich hráčov vo vlastnom pokutovom území, sme dovolili súperovi znovu odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Na tretí gól v našej sieti sme dokázali pomerne rýchlo zareagovať, ale napriek veľkej snahe a ochote hráčov, ktorá nám chýbala počas väčšej časti zápasu, sme už vyrovnávajúci gól nedokázali streliť. Z výsledku zápasu som veľmi sklamaný, no ešte viac ma mrzí prístup niektorých členov zostavy. Chýba nám potrebná hráčska kvalita a konkurencia na niektorých postoch.“

U16

1.FC Tatran Prešov – AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 62´ Bednarčák – 49´ Ragan
ČK: 63´Laurinec (AS)

Zostava
Minár – Švab, Sova, Ličák (45. Bednarčák), Ivanecký – Koma, Ficko – Jopek (60. Gladiš), Sabol (79. Klepsateľ), Suslov (76. Luterán) – Štefančin

Hodnotenie trénera
Stanislav Baran:“Získali sme bod proti kvalitnému družstvu Trenčína. Hráči sa sami presvedčili, že sa môžu porovnávať s poprednými družstvami súťaže. Súper bol futbalovejší, ale dobrou organizáciou defenzívy sme dokázali jeho prednosti eliminovať. Polčas bol bezgólový. Po našom rohovom kope sa súper rýchlym protiútokom ujal vedenia. No, naši hráči veľkou bojovnosťou a snahou vyrovnali gólom Bednarčáka na 1:1. Hostia mali veľmi dobré možnosti na skórovanie, ale našťastie ich nevyužili. Za predvedený výkon chcem hráčom poďakovať.“

U15

14.kolo

1.FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Góly: 49´ Štefančin

Zostava
Šimko – Timko, Barkáč, Korba (61. Štofko) – Olejár, Koma „K“, Kaňuch, Jendrek, Volák – Štefančin, Jambor (55. Jurčišin)

Hodnotenie trénera
Patrik Durkáč:„Zápas s Michalovcami sa začal v opatrnom tempe. Súper sa sústredil na defenzívu na vlastnej polovici, čo nám v prvom polčase robilo problém v prechodovej fáze hry. Napriek prehustenému priestoru sme si vytvorili dve gólové príležitosti, ktoré sme sa však nevyužili. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu na súperovej polovici ihriska a vytvorili sme si sústavný tlak na jeho bránu. Snažili sme sa využívať krajné vertikály na vedenie útoku, čo sa nám aj darilo. V tomto smere odviedli výbornú prácu Kaňuch aj Volák. Opäť sme si vypracovali viacero dobrých príležitostí, avšak ujala sa len jedna po peknej kombinácii cez ľavú vertikálu strelil zaslúžený gól dobre hrajúci Štefančin, po prihrávke od Voláka. V stredovej formácii odviedli veľmi dobrú prácu Olejár, Koma a Jendrek. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili. V obrannej fáze hry nás nepreveril. Podali sme kvalitný kolektívny výkon. Ďakujem chlapcom za jeho predvedenie, a za to, že sa dokázali presadiť trpezlivou hrou proti družstvu, ktoré sa zameralo na disciplinovanú defenzívu.“

U14

14.kolo

1.FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)
Góly: 29´ Demjanovič – 53´ Holp

Zostava
Rijak – Sekerák, Novajovský,Dávid, Legnavský (58. Molčan) – Švec, Horvát „K“, Terezka, Krištof, Kraus (54. Tkač) – Demjanovič

Hodnotenie trénera
Tomáš Eliaš:“Z môjho pohľadu to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme sa snažili hrať kombinačne, čo sa nám po väčšinu času darilo, strelili sme gól a vypracovali si viacero dobrých príležitosti. V druhom polčase sme súpera prestali napádať, dali sme mu priestor na hru našou neochotou behať, z čoho pramenil aj vyrovnávajúci gól. V závere stretnutia sme mali sľubné príležitosti na strelenie gólu, ale nedokázali sme ich využiť.
Obranná fáza : neskoré dostupovanie k súperovým hráčom, slabé vzájomné zabezpečovanie v obrannej formácii
Útočná fáza : nízka efektivita, absencia finálnych prihrávok
Prechodová fáza : dobrá ponuková činnosť hráčov v prechodovej fáze útoku, snaha o využívanie krajných vertikál (I. polčas) / Slabá ponuková činnosť od všetkých hráčov (II. polčas)
Záver pre tréningovú prax: hra pod tlakom, priamočiary prechod do útočnej fázy hry, ponuková činnosť hráčov vo fáze vedenia útoku, finalizácia útoku po prihrávke.

U13

14.kolo

FK Spišská Nová Ves – 1.FC Tatran Prešov 1:25 (1:13)
Góly: 3´4´9´13´20´21´25´27´37´39´52´54´58´ Demjanovič, 5´18´19´22´40´ Štefaník, 32´50´ Jakubko, 12´Nehila, 35´Ivanko, 42´Horvát, 48´Mrva – 28´ Bango

Zostava
Šurima – Strachan, Spišiak, Tobiáš – Nehila, Štefaník – Demjanovič, Ivanko (Jendruš, Bank)
Radačovský – Horvát, Jakubko, Cisko – Mrva, Bilas- Jurek, Palaj (Balánik, Plančár, Vaxmanský)

Hodnotenie trénera
Marek Ondrík:“Celý zápas sme hrali aktívne, vo vysokom tempe, výborne sme prepínali z útočnej do obrannej fázy hry. Výrazne sme sa zlepšili v hre jedného na jedného pri obchádzaní, pri bránení. Hrali sme výborne kombinačne, čo vyústilo do vytvorenia si veľkého množstva gólových príležitostí. Teší nás prístup, aktivita, kreatívnosť, kombinačnosť hráčov počas celého zápasu, za čo mužstvo chcem pochváliť.“

U12

14.kolo

FK Spišská Nová Ves – 1.FC Tatran Prešov 5:21 (3:11)
Góly: 8´12´18´34´37´ Wolf, 9´15´39´40´ Novotňák, 2´6´20´ Ličák, 26´29´45´ Špak, 43´58´ Mielke, 21´ Varguš, 48´ Chmeliar, 50´ Vadaš, 55´ Pališčák – 9´26´ Mikolaj, 35´44´Repko, 14´ Augustiňák

Zostava
Sakala, Pastirčák – Mielke, Chmeliar, Vadaš, Kecer, Baloga, Lipovský, Ličák, Novotňák, Wolf, Druga, Varguš, Andrijko, Pališčák, Špak, Tramita

Hodnotenie trénera
Richard Grajcar:“V prvom jarnom kole sme zavítali do Spišskej Novej Vsi. Chalani nepodali po hernej stránke presvedčivý výkon, hoci sme zápas gólovo vyhrali, nemôžeme byť spokojný s niektorými individuálnymi výkonmi hráčov. Nedarila sa nám kombinačná hra ako tomu bolo v prípravných zápasoch. Verím, že chalani sa poučili z tohto zápasu. Povzbudzujem chlapcov naďalej k pozitívnemu prístupu v tréningových jednotkách, kde verím, že pomalými krokmi odbúrieme nedostatky, ktoré sa v zápase vyskytovali.“

Zdieľaj