Juniorka si podelila body s Vranovom

S Vranovom po bode

Naša juniorka sa za pomoci hráčov „áčka“ postavila hosťom z Vranova. Tímu mladíkov prišli na krátkodobú výpomoc Dzurík, Trebuňák, Keresteš, Micherda, Kubus, a iní. S tretím tímom tabuľky sa chlapci podelili po bode.

Najaktívnejším strelcom nášho celku bol Mojmír Trbuňák, ktorý už v druhej minúte nevyužil svoju prvú príležitosť. Napriek našej snahe sa k slovu dostali ako prví hostia, v 26.minúte otvoril skóre hráč MFK, Emil Lukáč. O desať minút opäť pálil Trebuňák a tesne po ňom z ďalšej akcie Hovančík, ani to však nestačilo. V druhom dejstve sa Vranov znova pripomenul prienikmi Dzurinu a Lukáča, no „Koňare“ začali zvyšovať obrátky. Trebuňák s Kubus získali množstvo dôležitých lôpt na polovici súpera, čo viedlo až k momentu z 87.minúty, kedy sa od hosťujúceho Grynyshyna dostala lopta z rohu až za chrbát gólmana Vranova.

1.FC Tatran Prešov – MFK Vranov nad Topľou 1:1 (0:1)
Góly: 87´ Grynyshyn (vlastný) – 26´ Lukáč

Zostava
FCT: Vohár – Adam, Dzurík (46. Krajňak), Štefančík „K“, Haladej – Micherda (65. Kiseľa), Hovančík (46. Keresteš) – Kubus, Trebuňák, Straka – Mikluš
Vranov: Makó – M. Lukáč, Mikča, Starosta, Grynyshyn – Kokočák, Voľanský, Babjak, Dzurina (72. Vožný) – E. Lukáč (78. Komár), Hreha (90. Marcinko)

Slová trénera
Radoslav Kubánka:
“ V dnešnom zápase sme sa predstavili proti mužstvu Vranova, ktoré sme v príprave koncom februára porazili na umelej tráve 2:1. Dnešný zápas sa odohral na hlavnom ihrisku na prírodnej tráve, a to našej hre skôr uškodilo, keďže terén bol ešte hrboľatý, čo bránilo našej kombinačnej hre. V zápase sme sa predstavili so šesticou hráčov A-mužstva, ktoré malo reprezentačnú prestávku. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Najväčšiu šancu mal po dvoch minútach Trebuňák, ktorý samostatný nájazd nepremenil. Po chybe a nedôslednom bránení našej obrany sme inkasovali prvý gól. Po prestriedaní v druhom polčase sme tempo vystupňovali, hrali sme len na súperovej polovici, no gól sme nemohli dať. A tak nám pomohol hráč súpera, ktorý si pred koncom stretnutia po rohovom kope strelil vlastný gól. Škoda, pretože sme boli opäť lepším tímom, no opäť sme nevyhrali.“

Chlapci sa najbližšie predstavia na pôde vedúceho Trebišova, v nedeľu, 2.4. o 15:30.

Zdieľaj