Séria bez výhry ukončená, Senicu tesne porážame

Report zápasu

V trinástich ligových stretnutiach sa chlapcom nepodarilo získať plné tri body, túto sériu sme včera konečne ukončili. Našou obeťou sa stala Senica.

Pred chudobnou návštevou, len 153 divákov, sa odohral duel, v ktorom chceli „koňare“ získať po dlhej dobe výhru. Všetko už mohlo byť inak v dvadsiatej sekunde, keď sa ihneď po rozohrávke rútil Kováč sám na Taliana, nás brankár bol úspešnejší. Chlapci sa snažili odpovedať kombináciami po stranách, ale tie viazli buď na nepresnostiach, alebo pozornej hosťujúcej obrane. Seničania úspešne prechádzali stredom poľa, po jednej z takýchto akcií sa v 18. minúte ocitol na pravej strane Brigant, jeho strela vyprášila Taliho rukavice, podobne pochodil aj Bališ z tridsiatich metrov. Hostia mali loptu častejšie na kopačkách, my sme sa snažili ohrozovať Šullu z protiútokov.  Po jednom z nich strieľal Katona nedôrazne mimo brány. V 40. minúte sa opäť pripomenul Katona, po peknom brejku a prihrávke Trebuňáka pálil len do stredu brány. Na konci polčasu centroval Petko, odrazený center dobehol z druhej vlny Kačala, ale jeho pekná strela šla taktiež len do rúk hosťujúceho brankára. V poslednej sekunde prvého dejstva zahrávali Záhoráci roh, z bleskového protiútoku sa zrodila tutovka Kubusa, technický pokus vytiahol bravúrnou robinzonádou Šulla.

V druhom polčase držali naďalej hostia loptu, okupovali aj našu polovicu, ale nič z toho nebolo. Na prvú väčšiu príležitosť sme si museli počkať. V 63. minúte došlo k nešťastnej rozohrávke, k vypichnutej lopte sa dostal Turyna, ktorý zoči-voči Talianovi zlyhal. Chlapci odpovedali prienikom Katonu a výborne mierenou strelou Kačalu, no brankár Michal Šulla ukázal, prečo si v zime vyslúžil reprezentačnú pozvánku. Hostia sa snažili ohrozovať našu bránu aj z centrov, Turyna ani Šašinka z nich veľa nevyužili. Takže bol opäť rad na nás, najskôr sa neujal Dupkalov prienik po pravej strane v 78. minúte, o dve minúty získal loptu v strede Dupkala, krátkou prihrávkou našiel Rolinca, ten zas vysunul do šestnástky Peťa Katonu. Z následnej skrumáže sa snažil Peter strieľať v páde na zem, jeho pokus sa dokotúľal priamo pred úplne voľného Lukáša Kubusa, a ten to už poslal do odkrytej brány – 1:0. Do konca stretnutia sa hostia snažili nasťahovať do našej šestnástky ale viaceré centre a strely boli veľmi nepresné. Dvakrát sa do úniku v závere dostal Dupkala, bohužiaľ, ani raz sa nedokázal presadiť.

Zápas možno spôsoboval viacerým fanúšikom mierny futbalový „bolehlav“, avšak výhra je výhra. Tento výsledok sme už nutne potrebovali a sme zaň úprimne radi.

1.FC Tatran Prešov – FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 80´Kubus
ŽK: Keresteš, Petko – Šušolík, Kosorín
Rozhodoval: Dohál
Divákov: 153

Zostavy
Tatran
Talian – Dzurík, Kačala, Katona (88. Haladej), Keresteš – Kubus, D. Leško (64. Rolinc), P. Leško, Micherda – Petko, Trebuňák (75. Dupkala)
Senica
Šulla – Bališ, Blažek, Brigant (82. Kosorín), Kotula – Kováč (58. Turyna), Kratochvíl, Pillár, Ranko – Šušolík, O. Šašinka

Slová trénerov
Miroslav Jantek: „Dôležitý moment prišiel už na začiatku zápasu, keď nás brankár Jožko Talian podržal výborným zákrokom. Podobná situácia sa stala aj v druhom polčase ešte za nerozhodného stavu. To boli dve obrovské možnosti, v ktorých mohla Senica zápas zlomiť. Na naše šťastie sa jej to nepodarilo. Nemyslím si, že sme dnes podali nejaký top výkon, ale dnes bola našou prioritou výhra. Napokon sme to aj dosiahli, hoci to bolo utrápené víťazstvo. Počítajú sa však aj také a možno práve toto naštartuje náš tím.“
Miroslav Mentel: „Bol to zápas o jednom góle. Súper ho dal, my nie. Mali sme aj vyložené šance, v ktorých sa lámal chlieb. Súper hrozil strelami z druhej línie a náš brankár Šulla zmaril niekoľko šancí. Gratulujem Prešovu k víťazstvu.“

Ďalší zápas odohráme na Veľkonočnú nedeľu, 16.4. o 17:30. Naši súperom bude v City Aréne domáci FC Spartak Trnava.