Juniori si podelili body so Sabinovom

Juniori remizovali

III.ligy Východ uzavrela druhú tretinu sezóny. V 20.kole sme na našom hlavnom štadióne privítali hráčov zo Sabinova.

A hostiteľom sme boli viac než štedrým, Slovan si od nás odnáša bod, no pokojne to moli byť dva.

V prvých minútach sa sotva dalo hovoriť a dobrom futbale. Ak sa už lopta dostala k šestnástke, skončilo to poväčšine stratou lopty alebo veľmi nepresným centrom, o kvalite striel sa tiež veľa nedá povedať. Až v 28.minúte vystrašil našu obranu Vranko, jeho strela skončila na žrdi Vohárovej brány. O desať minút neskôr sa zastreľoval Bašista, mimo. V závere prvého dejstva mohli streliť otvárací gól Lukáč i Pavlych.

Druhý polčas sme otvorili aktívne, Boloca našiel pred vápnom Mikluša, ten už loptu nedokázal na nikoho posunúť. O päť minút sa po rýchlej akcií dostal do vápna z krídla Haladej a skóroval – 1:0. Kto čakal, že chlapcov to nabudí, zmýlil sa. Hostia začali lepšie kombinovať, Bašista a Vranko boli v strede prakticky nezastaviteľný, no nakoniec padlo vyrovnanie na iného hráča. Štefančík v šestnástke zbytočne fauloval Vranka, loptu si na pokutový bod postavil kapitán Patrik Kolpák a vyrovnal – 1:1. Do záveru stretnutia to bolo skôr o bojovnosti ako gólových príležitostiach. Náš Mikluš ani hosťujúci Vranko sa z náznakov šancí nepresadili. Remíza je po utrápenom výkone zaslúžená.

1.FC Tatran Prešov – MFK Slovan Sabinov 1:1 (0:0)
Góly: 50´Haladej – 71´P. Kolpák (p.k.)
ŽK: Štefančík, Vojtaško, Haščák – Ľ. Kolpák
Rozhodoval: Maličký

Zostava
Vohár – Pavlych, Juraško (46. Vojtaško), Štefančík „K“, Krajňák – Haladej, Lukáč (46. Haščák), Timko – Izvorský (46. Boloca), Straka, Mikluš

Slová trénera
Radoslav Kubánka:„V prvých tridsiatich minútach sme hrali veľmi zle. Súper nás, chvalabohu, nepotrestal gólom, keď nastrelil len žrď. V závere polčasu Lukáč a Pavlych nepremenili samostatné nájazdy na brankára. Po trojnásobnom prestriedaní sme do druhého polčasu nastúpili veľmi dobre, čoho výsledkom bol gól, ktorý strelil Haladej. Po góle sme sa uspokojili a pokračovali v slabom výkone. Súper nás za náš prístup potrestal gólom z jedenástky, ktorú naivným faulom spôsobil Štefančík. Väčšina hráčov ma veľmi sklamala svojím prístupom k zápasu, absentovala bojovnosť, pohyb a chuť sa pobiť o dobrý výsledok.“

Najbližší zápas odohrajú chlapci v nedeľu, 16.4. o 16:00 na ihrisku Bardejovskej Novej Vsi.