Ďalší prehľad výsledkov Akadémie 1.FC Tatran Prešov z minulého týždňa. Tentokrát začali jarnú časť už aj žiačky.

Žiačky

8.kolo

MFK Vranov nad Topľou – 1.FC Tatran Prešov-ženy 2:11 (1:5)
Góly: 21´44´Baranová – 7´32´Oršuľáková, 16´51´Ivanová, 30´57´Luptáková, 50´52´Senderáková, 33´Kecerová, 45´Onofrejová, 60´Šimková

Zostava
Dupkalová, Vaľková, Eperješiová, Oršuľáková, Sinayová, Šimková, Jusková, Kecerová, Klobušovská „K“, Ivanová, Luptáková, Jeníková , Nedoroščíková, Gajdošová, Onofrejová, Senderáková

Hodnotenie trénera
Peter Lupták:Po dlhej zimnej prestávke mali dievčatá už veľkú chuť na súťažný zápas, čo aj preniesli na ihrisko. Od úvodu sme si vytvorili prevahu, vysoko sme napádali a tento spôsob hry nám priniesol 2 úvodné góly, keď sme využili chybnú rozohrávku domácich. Následne sme však dvakrát zabudli na súperovu útočníčku, ktorá najprv znížila na 1:2 a jej druhý samostatný nájazd výborne zlikvidovala brankárka Dupkalová. Viac šancí si už súper nevypracoval, keďže naša obrana podala vynikajúci defenzívny výkon, a ešte aj výrazne podporovala útok. Do polčasu sme v rozpätí troch minút trikrát skórovali, a v podstate bol zápas rozhodnutý. V druhom polčase sme napriek viacerým striedaniam nepoľavili a naďalej sme sa snažili hrať pekný, kombinačný futbal, ktorý nám priniesol druhé víťazstvo v tejto sezóne.“

U19

18.kolo

1.FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 66´Župa – 50´Bros

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták, Haščák, Župa – Vojtaško, Adam (82. Lukáč) – Kráľovič (82. Izvorský), Špyrka, Pavúk

Marek Petruš: „Proti tabuľkovému susedovi sme, po sérií dobrých výsledkov, chceli uspieť pred domácimi divákmi. Zápas sme mali hlavne v prvom polčase pod kontrolou, boli sme lepším mužstvom, súpera sme nepustili do žiadnej gólovej príležitosti, ale našu prevahu sme nezúročili, pretože sme nepremenili tri vyložené príležitostí (2x Kráľovič, Boloca) a aj preto sa polčas skončil bezgólovým výsledkom. Druhý polčas sa nezačal pre nás najlepšie, inkasovali sme v 47. minúte stretnutia. Opäť sme museli doťahovať nepriaznivý výsledok. V jarnej časti sme ešte nedokázali ako prví streliť gól ! Vyrovnanie prišlo v 65. minúte zásluhou Richarda Župu, ktorý peknou hlavou po rohovom kope vyrovnal na 1:1. Do záveru stretnutia bol ešte dostatok času na to, aby sme tento zápas doviedli do víťazného konca, súpera sme pritlačili na polovicu ihriska, mali sme veľa štandardných situácií, z ktorých sme mohli streliť vytúžený gól. V nadstavenom čase sme nevyužili dve dobré gólové príležitosti. Chlapcov ale musím pochváliť za prístup, nasadenie a aj predvedený výkon , ktorý predviedli v tomto zápase. Kto bol na stretnutí musí uznať, že sme boli lepším mužstvom, lenže na to, aby sme uspeli, by sme museli naše vyložené príležitosti premeniť.“

Fotky zápasu: FB Futbalovej akadémie 1.FCT

U17

18.kolo

FC Spartak Trnava – 1.FC Tatran Prešov 0:0

Zostava
Paluba – Trojan, Sabol, Dzuričko, Juda – Leško (53. Štroncer), Múdry, Slebodník, Strachan, Stefaník (74. Mihalík) – Švec

Radoslav Kačala: „Do zápasu sme nastúpili s jasným cieľom: neprehrať. Snažili sme sa hrať organizovane v ofenzíve, s rýchlym prechodom do protiútokov, s finálnou prihrávkou z krajných či stredných vertikál. V prvom polčase sme si vypracovali tri veľmi sľubné gólové príležitosti, ale nedokázali sme ich premeniť. V druhom polčase sme pokračovali s organizovanou hrou v ofenzíve, s rýchlym prechodom do protiútokov, z čoho pramenili opäť dve veľmi dobré gólové príležitosti. Ale taktiež sme sa nedokázali gólovo presadiť, čo nás mohlo po skončení zápasu mrzieť. Pozitívom je fakt, že sme druhý zápas neinkasovali, avšak gólové príležitosti, ktoré sme si v priebehu zápasu vypracovali, by sme mali premieňať.“

U16

18.kolo

FC Spartak Trnava – 1.FC Tatran Prešov 3:1 (2:0)
Góly: 25´Marík, 36´Csáno, 65´Nebyla – 78´Ficko (p.k.)

Zostava
Horváth – Švab (40. Ličák), Ondrej, Sova, Ivanecký – Kolivoška, Ficko – Jopek (75. Klepsateľ), Sabol, Suslov (62. Luterán) – Štefančin (70. Gladiš)

Stanislav Baran: „Zápas sme odohrali na prírodnej tráve proti kvalitnému súperovi. Domáci mali viac loptu na svojich kopačkách. Naša hra vychádzala z dobré organizovanej obrany. V 25.minúte sme dostali gól. Možnosť na vyrovnanie nevyužili Jopek ani Ivanecký. V závere polčasu, po našom rohovom kope a rýchlom protiútoku domácich, sme dostali druhý gól. Aj v druhom polčase mal súper prevahu. Po chybe v strede poľa tretiemu gólu nezabránili ani strední obrancovia. V závere zápasu, po faule na Sabola, znížil Ficko z penalty na 3:1. V posledných minútach svoju ďalšiu šancu nepremenil Sabol. Domáci zvíťazili zaslúžene.“

U15

Predohrávka 18.kola

MFK Snina – 1.FC Tatran Prešov 1:2 (0:1)
Góly: 50´Šmajda – 30´Kaňuch, 39´Jendrek

Zostava
Šimko – Timko, Barkáč, Volák – Olejník (66. Štofan), Olejár, Jendrek, Jambor, Suslov (47. Hurný) – Kaňuch (69. Jurčišin), Štefančin

Patrik Durkáč: „Zápas v Snine bol náročný ako po fyzickej, tak aj psychickej stránke. V krátkom slede sme odohrali tri zápasy. Chlapci však pristúpili k zápasu zodpovedne a s dobre brániacim súperom, ktorý bojuje o miesto v nadstavbovej časti, uhrali zápas do víťazstva. Hral sa bojovný futbal, kde bolo veľa osobných súbojov v strednom pásme, čo nás stálo veľa síl. Dokázali sme sa s tým vyrovnať a snažili sme sa o kombinačnú hru. Herne sme boli lepším družstvom, čo sme dokázali využiť na strelenie dvoch pekných gólov Kaňuchom a Jendrekom, po akciách cez krajné vertikály a presných finálnych prihrávkach od Olejníka resp. Štefančina. Gól do našej brány padol po nepresnej rozohrávke v našom obrannom pásme. Súpera sme nepustili do vyloženej príležitosti a priebeh zápasu sme kontrolovali. Ďakujem chlapcom za prístup a nasadenie v tomto zápase.“

17.kolo

Slavoj Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 1:3 (1:2)
Góly: 30´Košina – 20´22´Kaňuch, 55´Hurný

Zostava
Šimko – Novajovský, Barkáč (36. Volák), Piliar (36. Timko) – Olejník (45. Štofan), Olejár, Jambor, Hurný, Jendrek – Kaňuch, Jurčišin (50. Koma)

Patrik Durkáč: „Zápas v Trebišove sme zvládli po hernej a výsledkovej stránke. Napriek zlému terénu sme sa snažili o kombinačnú hru. Predviedli sme pekný kombinačný futbal s niekoľkými príležitosťami, ktoré sme nevyužili. Góly sme strelili po pekných kombináciách. Výborne hrajúci Kaňuch strelil hneď dva. K nemu sa pridal pekným gólom z priameho kopu Hurný. Gól sme dostali po nedorozumení v obrane, inak nás súper v defenzíve veľmi nepreveril. S výkonom som spokojný a taktiež s prístupom hráčov. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.“

U14

MFK Snina – 1.FC Tatran Prešov 1:3 (1:0)
Góly: 30´Vaľko – 56´Molčan, 66´Terezka, 70´Švec (p.k.)

Zostava
Riják – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec (69. Kraus) – Terezka, Dávid (41. Švec) – Sekerák (58. Didik), Horvát, Sabol (66. Silvai) – Kaľavský (58. Tkáč)

Radoslav Kačala: „V tomto zápase sme nedokázali výkonom nadviazať na predošlé duely. Prvý polčas sme síce mali územnú prevahu, ale chýbala nám patričná efektivita v zakončení. Kazili sme veľa predfinálnych prihrávok. Zbytočný gól sme inkasovali po hrubej chybe brankára. V druhom polčase sme hru úplne ovládli a domácich sme takmer vôbec nepustili na našu polovicu. Bolo len otázkou času, kedy padne náš prvý gól. Padol po priamom kope, a potom sme už len útok za útokom dobíjali bránu domácich. O tom, že zvíťazíme som vôbec nepochyboval, otázka bola len, akým rozdielom. Chlapcom sa chcem poďakovať za výkon a výhru v zápase, napriek tomu, že s výkonom som nebol úplne spokojný.

17.kolo

Slavoj Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 0:3 (0:2)
Góly: 23´Sabol, 34´Horvát, 53´Terezka

Zostava
Riják (36. Šoltés) – Sekerák, Guľaša, Molčan, Didik – Horvát, David – Švec (36. Kaľavský), Terezka, Chovanec (48. Tkáč) – Sabol (62. Silvai)

Radoslav Kačala: „Na veľmi ťažkom, mokrom a nerovnom teréne sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Snažili sme sa hrať kombinačne, ale mokrý povrch ihriska nám bránil rozvinúť súvislú hernú kombináciu. Chlapci často padali po neudržaní stability pri zmenách smeru pohybu či práci s loptou. Dobre sme reagovali po strate lopty a nedovolili tak domácim prechádzať na našu polovicu ihriska. Mrzia ma len nepremenené vyložené príležitosti na strelenie väčšieho množstva gólov. Chlapcom ďakujem za predvedený, zodpovedný výkon a blahoželám k víťazstvu.

U13

17.kolo

1.FC Tatran Prešov – Slavoj Trebišov 12:0 (6:0)
Góly: 7´19´37´49´56´Demjanovič, 9´11´Štefaník, 48´54´Nehila, 16´Jakubko, 17´Tobiaš, 50´Jendruš

Zostava
Šurima – Strachan, Spišiak, Vaxmanský – Nehila, Tobiáš – Demjanovič, Ivanko (Jendruš)
Radačovský – Bank, Jakubko, Jurek – Horvát, Bilas – Cisko, Štefánik (Balánik, Plančár)

Marek Ondrík: „Zápas sme mali jednoznačne od prvej minúty pod kontrolou, dominovali sme v hre 1 – 1 v útočnej aj obrannej fáze. Predviedli sme množstvo krásnych herných kombinácií a strelili sme 12 krásnych gólov.“