Preview zápasu: Boj o body na novom trávniku

Preview zápasu

Dnes sa chlapci vracajú na „miesto činu“ do trnavskej City Areny. V jesennej časti sme domácim podľahli 0:2, teraz veríme v lepší výsledok.

Trnava sa v jari trápi, „červeno-čírni“ nazbierali len 5 bodov, tri po výhre v Podbrezovej a dva remízové od Zl. Moraviec a DAC. So skóre 2:6 sa rozhodne nedá hovoriť o ideálnom roku 2017, navyše sa domácim pomaličky rozplýva sen o boji za Európske pohárové priečky.

Zo siedmeho miesta s 31 bodmi na konte sa však určite dá bojovať o vyššie priečky. Dnes sa „Bílí andeli“ vracajú do domáceho prostredia, po výmene trávnika na hracej ploche Štadióna Antona Malatinského. Tréner Miroslav Karhan sa pre spartak.sk vyjadril: „Keď chceme živiť nádej na štvrté miesto, ktoré by mohlo zaručovať postup do Európskej ligy, nemôžeme myslieť na nič iné ako tri body. Chceme vyhrať,“ a niet sa čo diviť.

Najlepším strelcom Spartaka je Robert Tambe s piatimi gólmi. Práve on pridal jeden z dvoch zásahov, ktorá v jeseni rozhodli o našej prehre 0:2. Doma sme taktiež ťahali za kratší koniec, po úpornej snahe sme prehrali 1:3. Okrem Bella (operované koleno), Tótha (výron) a otázny je štart aj Čögleya (svalové zranenie), má tréner Karhan k dispozícii všetkých hráčov. Po treste za žlté karty sa vracia Oliver Janso.

V Tatrane sa trošku polepšila nálada po výhre nad Senicou 1:0. Naďalej však ostávame na poslednom mieste tabuľky, avšak s kontaktom na Zlaté Moravce. V jari sme zatiaľ nazbierali len 4 body, po spomínanej výhre a remíze s Michalovcami.

Najlepšiu formu má momentálne Lukáš Kubus, ktorý začal vytvárať príležitosti, a keď skóruje, Tatran neprehrá. V Trnave sme naposledy dokázali vyhrať ešte v sezóne 2012/2013. Odvtedy sme sedemkrát ťahali za kratší koniec.

Celková bilancia vzájomných zápasov je 36 výhier, 23 remíz a 46 prehier. Na súpisku stretnutia sú nominovaní aj dorastenci Špyrka so Župom, zo základnej zostavy sa vytratil Peter Leško, chýbať nám v zápase bude okrem dlhodobo zranených hráčov aj Dávid Keresteš.

Zápas sa o malú chvíľu začne a chlapcom držíme palce! 🙂

Priame prenosy ponúka 213TV, huste.tv a onlajny.com.

Nezabudnite ani na predzápasové rozhovory s Dávidom Leškom a Jozefom Špyrkom.

Zdieľaj