Špyrka:“Teším sa zo svojho prvého gólu v reprezentácii.“

Rozhovor s Jozefom Špyrkom

Stále má iba 17 rokov, je súčasťou dorasteneckej devätnástky, často sa objavuje v zápasoch juniorky, a môže sa pochváliť niekoľkými štartmi v áčku. Navyše, pravidelnú dávku zápasov obohacuje pozvánkami do reprezentácie, kde patrí k pravidelným platným členom zostavy. Jozefa Špyrku sme sa pred zápasom v Trnave, na ktorý taktiež vycestoval s tímom, opýtali pár otázok.

V minulom týždni si sa zúčastnil prípravy Slovenskej osemnástky v Arménsku. Dokonca si potvrdil streleckú formu a dal aj gól. Ako sa ti hralo a ako si sa cítil?

Cítil som sa super, vážim si každú jednu nomináciu do reprezentácie a teším sa aj zo svojho prvého gólu v reprezentácii.

Cestoval si s Michalom Kraľovičom a Aďom Slančíkom. Dá sa povedať, že „bijete partiu“? Nechýbal ti tvoj tradičný partner, Matej Grešák?

Určite áno, máme medzi sebou dobrý vzťah. Tak s „Grešom“ som toho za posledných 8 mesiacov precestoval dosť, samozrejme že mi chýbal a dúfam, že sa všetci dostaneme do nominácie na Slovakia Cup.

FOTO: Adrián Slančík, Jozef Špyrka, Marek Petruš, Michal Kraľovič

Počas týždňa ste sa už s devätnástkou hnali za predohrávkou 19.kola do Banskej Bystrice. Spod Dukly si odnášame tri body po výsledku 4:1. Musel si striedať už v 23.minúte, čo sa stalo?

Jeden hráč z Bystrice mi po faule ešte nepekne šliapol s kopačkami na ruku, ktorá mi hneď opuchla a musel som byť vystriedaný. Ale nie je to vážne už teraz po pár dňoch je to v poriadku.

Absolvoval si aj niekoľko zápasov s áčkom, vrátane celej prípravy. Máš pocit, že si získal niečo nové? Že sa tvoja hra s prácou v prvom tíme zlepšila?

V niečom áno, najviac asi že som sa naučil pracovať rýchlejšie s loptou.

Debut si prežil na pôde Podbrezovej. Vtedy ešte druhý celok tabuľky pôsobil dominantne, my sme ho okradli o body na jeho ihrisku. Aký to bol pocit, prispieť k tak dôležitému výsledku?

Bol to úžasný pocit. Vážim si, že mi dal tréner Jantek šancu v základnej zostave.

FOTO: Dado Rado. Jožko Špyrka v zápase s AS Trenčín. Ani proti trom hráčom sa navzdáva.

Tréner Marek Petruš ťa vedie v doraste, zároveň je asistentom v reprezentácií. Vaša spolupráca je asi úspešná…?

Asi áno 🙂 . Tréner Petruš ma vedie už tretí rok a myslím, že si medzi sebou dobre rozumieme.

Vďaka krásnej sérií piatich zápasov bez prehry ste sa s chlapcami v doraste vytiahli už na šieste miesto súťaže. Čo k tomu prispelo? Zlepšená obrana, viac gólov, kolektív..?

Možno to, že sme sa medzi sebou viac spoznali, keďže sme spojení z dvoch ročníkov. Ale tak isto sme začali premieňať viac gólových príležitostí.

V závere apríla pravdepodobne absolvuješ v národnom drese kvalitne obsadený Slovakia Cup. Minulý rok to bolo nešťastné štvrté miesto. Tak teraz hádam už medaila…?

Ak sa dostanem do nominácie v čo dúfam tak určite pôjdeme do toho turnaja s vysokými cieľmi, tak verím že áno 🙂 .

Odkaz pre fanúšikov:

Držte nám palce, či už prvému tímu, béčku, alebo dorastu. Potrebujeme Vašu podporu a ďakujeme.

FOTO: Dado Rado. Opäť moment zo zápasu s AS Trenčín.

Zdieľaj