S Trnavou sme ani na tretí pokus nepochodili

Report zápasu

Tretíkrát v tejto sezóne sme čelili Spartaku. Prvé dva pokusy dopadli neúspešne, o dva góly, tento raz to bol dvojnásobne vyšší rozdiel. Navyše, rátať sme nemohli s vykartovaným Dávidom Kerestešom.

„Spartakovci“ sa vrátili do domáceho prostredia po štyroch mesiacoch výmeny trávnika. Hneď od úvodu bolo poznať, že chcú svojim fanúšikom pripomenúť chuť víťazstva. Zatiaľ čo my sme sa snažili o postupnú rozohrávku, domáci si rýchlo rozdávali prihrávky a využívali každý menší uvoľnený priestor. Po prvotných nepresnostiach sa v dvanástej minúte zrodil gól Schranza, ktorý pre ofsajd Tambeho nebol uznaný. Z rohového kopu sa ešte Godál nedokázal presadiť. Po hluchej medzihre sa pripomenuli aj naši hráči. Rolinc pálil v 21. minúte do bočnej siete Jakubechovej brány. O chvíľu na to sa na ľavej strane pohodlne uvoľnil Tambe, nacentroval pred bránu, kde stál úplne osamotený Schranz. Zo štyroch metrov nedokázal loptu usmerniť do brány. Po útoku Trebuňáka vznikla ďalšia šanca „bílých andelov“, opäť sme videli akciu po ich ľavej strane, no prihrávku pred odkrytú bránu poslal Sloboda na tribúny. K čomu sa schyľovalo, na to aj došlo. V 29. minúte nezachytil Dzurík ani Halilovičov nábeh, ani loptu, domáci útočník sa rútil na Taliana, neulakomil sa a prihral na druhej žrdi lepšie postavenému Schranzovi, pred ktorým bola len prázdna brána – 1:0. O malú chvíľu si chcel rozohrávku v strede spracovať Micherda pätičkou, lopta mu ušla, stopéri boli ďaleko a pohroma sa rútila na bránu. Halilovič zaradil vyšší rýchlostný stupeň a loptu dotiahol až do brány, situáciu už nedokázali Talian s Hovančíkom zachrániť – 2:0. Chlapci sa snažili s výsledkom čo to spraviť, domáci však štandartky pohodlne zvládali, Kubusovu strelu zablokoval v 42. minúte Kadlec. V úplnom závere prvého polčasu mali domáci možnosť zahrávať priamy kop z úrovne vápna, Čonka ho presným prudkým kopom pohodlne premenil – 3:0.

Hneď z úvodu druhého polčasu bolo jasné, že „Karhanovci“ budú pokračovať v nastolenom útočnom trende. Po piatich minútach sa za ofsajdovou líniou zabudol na pár stotín Petko, čo domáci dokonale využili. Prihrávka na Tambeho bola presná, o postavenie mimo hry sa nejednalo a kamerunský útočník svoj únik premenil – 4:0. Po tomto momente sa hra pritvrdila. My sme začali z frustrácie a snahy zaznamenať aspoň čestný úspech, domáci ako odpoveď na našu hru. „Červeno-čírni“ sa s náskokom trošku uspokojili, po našich striedaniach sa snažili využiť príležitosť a oživiť hru Špyrka s Dupkalom. Defenzíva Trnavy bola neoblomná. Po jednom z rohových kopov zakončoval Micherda len do Greššáka. Spartak sa ešte dostal na dostrel priamym kopom Čonku, ten smeroval priamo na Taliana. V závere pálil s veľkej diaľky razantne Kerlon, no Talian bol pozorný aj tentokrát. Zápas uzavrela strela Špyrku tesne nad Jakubechovu bránu.

V Trnave sa zopakoval príbeh nešťastných pätnástich minút, kedy sme inkasovali trikrát. Teraz sa tak stalo už v prvom polčase. Domáci vyhrali zaslúžene, my sa už musíme plne sústrediť na Zlaté Moravce. Zisk troch bodov je jediná odpoveď.

FC Spartak Trnava – 1.FC Tatran Prešov 4:0 (3:0)

Góly: 29´Schranz, 37´Halilovič, 44´Čonka, 50´Tambe
ŽK: 52´Kačala, 65´Petko
Rozhodovali: Ihring – Weiss, Súkeníková
Divákov: 2 155

Zostavy
Spartak: Jakubech – A. Kadlec, Hladík, Godál, Janso (62. Kerlon) – Greššák, Sloboda – Schranz, Halilovič (80. Jirka), Čonka – També (71. Yilmaz)
Tatran: Talian – Petko, Hovančík, Dzurík, Kačala – Trebuňák, Micherda, Katona (79. Župa), Kubus (61. Špyrka) – Leško (69. Dupkala) – Rolinc

Slová trénerov
Miroslav Jantek:
„Gratulujem Mirovi Karhanovi a jeho tímu k víťazstvu a skvelému výkonu. O výsledku bolo rozhodnuté po prvom polčase. Trnava bola jasne lepšia a dominantnejšia v držaní lopty. Vytvárala si gólové šance, k čomu sme prispeli aj my, našou naivnou hrou. Chalani robili individuálne chyby. V druhom dejstve už domáci nepotrebovali až tak pracovať, v pohode si uhrali dobrý výsledok a zaslúžene vyhrali. Aktuálne máme dosť starostí v stretnutiach vonku, pretože doma v Poprade dokážeme hrať rovnocennú partiu. Vieme sa súperom vyrovnať v bojovnosti a ako posledný celok aj niečo vyhrať. Je to poučenie a nezostáva nám nič iné, iba naďalej tvrdo pracovať.“

Miroslav Karhan: „Tak ako povedal Miro, po polčase bol už zápas rozhodnutý, z našej strany tomu predchádzal veľmi dobrý výkon. Dokázali sme si vytvoriť dostatok príležitostí. Dovolím si tvrdiť, že výsledok 3:0 bol pre hostí z Prešova ešte lichotivý. S prístupom chalanov som maximálne spokojný. Trochu som sa dnešného duelu obával, že môže prísť k podceneniu posledného tímu v tabuľke, možno si chalani mohli myslieť, že víťazstvo príde samo. Od začiatku však bolo vidieť, že majú chuť, z futbalu sa tešili. Konečne hrali na domácom štadióne a novom trávniku. K zápasu pristúpili zodpovedne a do polčasu rozhodli. Po zmene strán hostia zareagovali na nepriaznivý vývoj, trochu viac sa stiahli do defenzívy, ťažšie sme sa presadzovali. Náš výkon možno ovplyvnili aj striedania. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali dobrý zápas a zaslúžene zvíťazili.“

Chlapci sa najbližšie postavia tabuľkovému susedovi zo Zlatých Moraviec. Zápas sa odohrá v popradskom NTC už túto sobotu o 19:00. Podporme chlapcov v ceste za tromi bodmi!

Zostrih zápasu (huste.tv)

Zdieľaj