Ďalší prehľad výsledkov Akadémie 1.FC Tatran Prešov z minulého týždňa. Tentokrát začali jarnú časť už aj žiačky.

Ženy

13.kolo

ŠK Novohrad Lučenec – 1.FC Tatran Prešov-ženy 0:17 (0:6)
Góly: 16´30´66´Smalcová, 11´69´Semanová, 28´70´Macková, 29´40´Lackovičová, 53´56´Sedláková, 62´84´Žemberyová, 55´Vranková, 75´Marušová, 83´Gumanová, 87´(p.k.) Štofová

Zostava
Lešková (46. Sedláková)- Bačová (70. Štofová), Gumanová, Žemberyová, Semanová, Macková „K“, Smalcová, Vranková, Lackovičová (46. Oršuľáková), Verčimáková (46. Marušová), Knišová (46. Kuchariková)

Hodnotenie trénera
Marek Semačík:Po zaváhaní v Spišskej Novej Vsi sme si chceli opäť napraviť chuť a naladiť sa na víťaznú vlnu. Zápas v Lučenci od úvodného hvizdu patril našim dievčatám. Šance sme si pripravovali po peknej kombinačnej hre, ale súper odolával. Prvý gól v 11. minúte strelila najlepšia kanonierka Semanová. Druhý gól zaznamenala Smalcová. Postupne sa presadili do polčasu ešte dvakrát Lackovičová, Macková, a opäť Smalcová. V prvom polčase sme si vypracovali dostatok príležitostí na gólové zakončenie, ale brankárka domácich viackrát úspešne zasiahla. Na polčas sme prestriedali Sedlákovú, Marušovú, Štofovú a Oršuľakovú. Naše dievčatá pokračovali v nátlakovej hre, z čoho pramenili ďalšie góly. Postupne sa presadili dvakrát Sedláková, Vranková, Žemberyová, svoj hattrick skompletizovala Smalcová v 66. minúte a upravila v zápase už na 0:11. V 70. a 71. minúte sa presadili gólovo Semanová a Macková. Marušová v 75. minúte už upravovala na 0:14. Gól v zápase dala aj stopérka Gumanová – 0:15. Na 0:16 upravila Žemberyová a gólové hody uzavrela premenenou penaltou Štoffová 0:17. Za predvedené hru, nasadenie, futbalové umenie patrí dievčatám poďakovanie, a ja len pevne verím, že aj v ďalších zápasoch budeme úspešní.“

Žiačky

9.kolo

1.FC Tatran Prešov-žiačky – Partizán Bardejov 0:3 (0:3)
Góly: 17´21´Čobejová, 4´Čornaničová

Zostava
Dupkalová, Anská, Švecová, Eperješiová, Oršuľáková, Sinayová, Šimková, Jusková, Kecerová, Klobušovská „K“, Ivanová, Luptáková, Vaľková, Jeníková, Gajdošová, Šestáková, Onofrejová, Senderáková

Peter Lupták:V zápase s veľkým favoritom, ma dievčatá nesklamali. V prvom polčase, ktorý sme prehrali, sme paradoxne podali výborný výkon a hrali vyrovnanú partiu. Po góle volala hlavne šanca Kecerovej, ktorá skončila na tyčke a ďalekonosná strela Luptákovej. No súper bol efektívny a trestal z výborne zvládnutých protiútokov. V druhom polčase nás už Bardejov dostal pod tlak, ktorý sa síce stupňoval, no my sme už, aj keď so šťastím, neinkasovali po viacerých šanciach hostí. Pre dievčatá to bola výborná skúsenosť hrať proti top hráčkam v našej kategórii.“

U19

19.kolo

Dukla Banská Bystrica – 1.FC Tatran Prešov 1:4 (1:0)
Góly: 11´Chovan – 52´(p.k.) 78´90´(p.k.) Pavúk, 47´Kraľovič
ŽK: Hrubec, Martinec, Nitško, Tóth, Vavák – Grejták

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták „K“, Haščák, Župa – Vojtaško (64. Timko), Boloca – Kráľovič (86. Izvorský), Špyrka (23. Adam), Pavúk – Slebodník

Marek Petruš: „Do zápasu sme išli s jediným cieľom, a to hrať na víťazstvo. Vedeli sme, čo môžeme od domácich očakávať, ale úvod nám opäť nevyšiel, inkasovali sme gól z prvej strely domácich – 1:0. Od tohto momentu sa domáci sústredili na pozornú defenzívu, ktorá im do polčasu vychádzala. Aj keď sme boli počas celého zápasu lepším, futbalovejším mužstvom, do kabín sme odchádzali s jednogólovým mankom. Čo ma veľmi teší je, že mužstvo sa počas prestávky zdravo naštvalo, uvedomilo si, že dnes musíme zápas výsledkovo otočiť, začiatok druhého polčasu nám vyšiel na výbornú, v 48. minúte Kraľovič vyrovnal a v 52. minúte Pavúk z pokutového kopu otočil výsledok v náš prospech 1:2. Domáci sa síce snažili s nepriaznivým výsledkom niečo spraviť, ale defenzíva celého mužstva pracovala spoľahlivo. V ofenzíve sa nám čoraz viac vytváral voľný priestor na nebezpečné útoky z krídelných priestorov. Jednu z viacerých herných kombinácií sme zásluhou Župu a koncovkou dobre hrajúceho Pavúka zakončili rozhodujúcim gólom na 1:3, v 90. minúte stretnutia sme ešte prikrášlili výsledok na konečných 1:4. Mužstvo chválim za predvedený výkon, pekný výsledok a prístup k zápasu. Nadpriemerný výkon v tomto stretnutí podali Pavúk (autor troch gólov), Župa, Boloca, Slebodník.“

Fotky zápasu: FB Futbalovej akadémie 1.FCT

U15

1.FC Tatran Prešov U15 na medzinárodnom turnaji v Rotterdame

Futbalisti 1.FC Tatran Prešov kategórie U15 na medzinárodnom futbalovom turnaji Rotterdam Cup 2017

Počas uplynulých Veľkonočných sviatkov sa chlapci futbalovej akadémie 1.FC Tatran Prešov U15 zúčastnili na prestížnom medzinárodnom futbalovom turnaji v Holandskom meste Rotterdam, kde za účasti 16 tímov svetovej úrovne reprezentovalo Prešov aj Slovensko. Turnaja sa zúčastnili družstvá ako Chelsea, West Ham United, Bayer 04 Leverkusen, Brondby IF, FC Nordsjealland, PSV Eindhoven, Feyenoord Rotterdam, Vancouver WhiteCaps, Next Gen USA, Northern Ireland National Team, FC Honka Espoo, Sparta Rotterdam, Excelsior Rotterdam, FC Stabaek, Club Brugge, Sparta Rotterdam a 1.FC Tatran Prešov.
Žreb turnaja nás posunul do skupiny C, kde nám robili spoločnosť West Heam United, Feyenoord Rotterdam a FC Honka Espoo.
Na úvod turnaja sme mali prijateľného súpera z Fínska a začiatok zápasu nasvedčoval, že by sme mali potvrdiť papierové predpoklady a vyhrať. Opak bol však pravdou. Po úvodnom tlaku sme nevyužili dve dobré príležitosti a súper nás potrestal po rýchlych protiútokoch. Nakoniec sme zápas prehrali 3:1, keď sa gólovo presadil Jakub Štefančin z pokutového kopu.
Ak sme chceli ostať v hre o postup do finálovej skupiny, museli sme v druhom zápase uhrať prijateľný výsledok (výhra alebo remíza), ale čakal nás viac ako zdatný súper, domáci Feyenoord Rotterdam, známy svojou vychýrenou futbalovou akadémiou. Zápas sme však začali aktívne a na chlapcoch bolo vidieť, že chcú dokázať svoje kvality proti výbornému súperovi. Celý zápas spĺňal najprísnejšie kritéria a súperovi sme boli viac ako zdatným protivníkom. Nakoniec sa zápas skončil remízou 0:0, ale naši chlapci neboli ďaleko od toho, aby porazili jednu z najznámejších akadémii v Európe. Škoda nevyužitých šancí, ktorých sme mali dostatok.
V poslednom zápase v skupine na nás čakal nie menej zvučnejší súper West Ham United, ktorého akadémia je jednou z najlepších na Britských ostrovoch. Zápas sme začali ustráchane a súper bol aktívnejší. Vytvoril si tlak, z ktorého dokázal vyťažiť 2 góly. Po zmene strán sme opäť začali s aktívnou hrou a cieľom otočiť nepriaznivý výsledok. Dokázali sme skórovať Suslovom po peknej individuálnej akcii. Druhý polčas sme zatvorili súpera na jeho polovici a vytvorili si tlak, bohužiaľ bez vytúženého gólu. Zápas sa divákom páčil, jasného favorita sme dostali pod tlak, v ktorom bol našim najväčším nepriateľom čas a West Ham United sa obával o výsledok do posledného hvizdu rozhodcu. Zápas skončil našou prehrou 2:1, čo nás posunulo do bojov v skupine o 9. až 16. miesto.
V barážovom stretnutí na nás čakal opäť súper zvučného mena PSV Eindhoven. Opäť sme začali ľahkovážne a ustráchane zápas so súperom, ktorý hral kombinačný futbal. Opäť sme inkasovali v prvom polčase 2 góly, pričom sme nedokázali využiť viacero príležitostí. V druhom polčase sme po dohovore v prestávke zvýšili obrátky a dokázali sme zatlačiť súpera a vytvoriť si niekoľko gólových príležitostí, bohužiaľ sa ujala len strela Suslova. Po nešťastne prehratom zápase – 2:1, sme sa dostali do boja o 13. až 16. miesto. V nasledujúcich zápasoch sme dokázali zdolať svojich súperov Excelsior Rotterdam (1:1 – gól strelil Volák) a FC Honka Espoo (0:0) na pokutové kopy, kedy sme v oboch zápasoch boli dominantnejším a futbalovejším družstvom.
Celkovo môžeme vysloviť spokojnosť s reprezentáciou nášho klubu, mesta a štátu na takomto renomovanom podujatí. Výsledkovo sme mohli a mali dosiahnuť viac, ale pri takejto konkurencii je každý gól dôležitý a chvíľkové zaváhanie sa neodpúšťa. Herne môžeme vysloviť tvrdenie, že naše družstvo nebolo „fackovacím panákom“ a v tvrdej svetovej konkurencii bolo viac ako zdatným súperom. Podľa hodnotení viacerých zainteresovaných účastníkov sme zanechali dobrý dojem ako celok a podľa informácií aj hráči, ktorí podávali stabilne kvalitné výkony počas turnaja, zaujali množstvo skautov popredných európskych veľkoklubov. V tejto súvislosti sa výbornými výkonmi prezentovali hráči ako Tomáš Suslov, Jakub Štefančin a Richard Piliar.
Účasť na tomto turnaji nám ukázala rezervy, ktoré ešte máme, a čo potrebujeme zlepšiť. Najväčší rozdiel medzi európskou špičkou a našimi chlapcami sme videli v psychickej odolnosti a rýchlosti reakcie na meniace podmienky počas zápasu. Počas turnaja sme sa trápili s efektivitou zakončenia, čo radikálne ovplyvnilo končené umiestnenie.
V Rotterdame sme zanechali dobrý dojem a veríme, že aj v budúcnosti budeme mať možnosť zúčastniť sa na tomto kvalitnom turnaji.

Fotogaléria: Facebook našej Akadémie

U13

18.kolo

MFK Snina – 1.FC Tatran Prešov 2:5 (0:2)
Góly: 37´51´Kohut – 22´49´Demjanovič, 27´36´Tobiaš, 58´Ivanko

Marek Ondrík: „Zápas sa hral obojstranne dôrazne, my sme mali problém sa vysporiadať s ťažkým terénom, s dôrazom a agresivitou súpera. Keď sme začali hrať kombinačnejšie na menší počet dotykov, hneď sa to prejavilo v množstve vypracovaných gólových príležitostí, z čoho pramenilo strelenie piatich pekných gólov a množstvo nepremenených šancí. „

U12

18.kolo

MFK Snina – 1.FC Tatran Prešov 0:8 (0:5)
Góly: 12´Drozd, 12´Dudaščík, 15´Wolf, 19´Sakala, 22´Novotňák, 37´Goga, 40´Ivan, 43´Druga