Trio Tatranistov s bronzom zo Slovakia Cupu (+rozhovory)

Úspešná reprezentácia

Michal Kraľovič, Matej Grešák a Jozef Špyrka sú tradičné oceňovaní za svoje výkony pozvánkami do reprezentácie. Tentokrát sa počas minulého týždňa predstavili v drese národnej osemnástky na turnaji Slovakia Cup. V nedávnom rozhovore nám Jožko Špyrka prisľúbil, že chlapci sa vrátia s medailami. Nielen, že sa im to podarilo, k ich zisku navyše prispeli v nemalej miere! 🙂

Už v prvom zápase pri remíze 2:2 s chlapcami z Bieloruska to bol práve Jožko Špyrka, ktorý sa ako prvý v štrnástej minúte presadil a otvoril gólový účet nášho národného výberu. V základnej zostave nastúpil aj Michal Kraľovič, Mateja Grešáka si tréner Malatinský nechal ako žolíka do ďalších zápasov. A vedel čo robí…

Report zo stretnutia Slovensko 18 – Bielorusko 18 2:2 (2:0)web SFZ

Druhý zápas základnej skupiny sa odohral vo skvelej atmosfére v Červeníku. V základe už nastúpil Matej Grešák, Špyrka a Kraľovič odohrali celý druhý polčas. No a práve so všetkými zeleno-bielymi posilami v zostave boli naši mladí reprezentanti schopní skórovať. Matej Grešák zariadil gólom zo 64. minúty víťazstvo 1:0.

Report zo stretnutia Slovensko 18 – Maďarsko 18 1:0 (0:0)web SFZ

O tom kto postúpi do finále sa malo rozhodnúť v poslednom zápase skupiny. Reprezentanti USA boli považovaní za najväčších favoritov turnaja. Tréner Malatinský stavil na zaručenú kvalitu, v zostave nechýbali všetci traja „koňari“. Bohužiaľ, Kraľovič sa nešťastne zranil (poranenie očného viečka po sterte so súperom), a po trinástich minútach skončil až v sanitke. Chlapci dreli, čo to dalo, no po remíze 1:1 a pokutovom rozstrele (2:4) postúpili do finále hráči zo zámoria.

Report zo stretnutia Slovensko 18 – USA 18 1:1 (0:0), 2:4 na 11 mweb SFZ

Čakalo sa teda na súboj o tretie miesto s húževnatými Írmi. Vykartovaného Grešáka zaskočil na čiare navrátilec z nemocnice Kraľovič, Jožko Špyrka nastúpil v 60. minúte. Mladíci roztočili pred bránou ostrovanov útočné peklo, zápas vyhrali v pomere 2:0 (pokojne mohlo byť aj 6) a získali vytúžené medaily.

Report zo stretnutia – Slovensko 18 – Írsko 18 2:0 (1:0)web SFZ

FOTO: futbalsfz.sk. Takto sa chlapci radovali (Článok pokračuje nižšie)

Bronz sa niekomu môže máliť, no na tak kvalitne obsadenom turnaji, spolu s predošlými tesnými štvrtými a piatymi miestami, ide rozhodne o úspech. A čo na to hovoria naši chlapci? Opýtali sme sa každého z nich 3 rovnaké otázky:

  1. Ako hodnotíš celkové vystúpenie SR18 a konečné tretie miesto?
  2. Ako hodnotíš svoje výkony?
  3. Čo hovoríš na turnaj samotný? Je kvalitný? Dobre organizovaný…?

Jozef Špyrka

1 – Hodnotím ho pozitívne, na kvalitnom turnaji skončiť tretí nie je zlé, aj keď to mohlo byť ešte lepšie, nebyť tých nešťastných penált proti USA.
2 – Tak, dvakrát som nastúpil v základe, dvakrát som do zápasu zasiahol z lavičky, a pripísal som si aj gól. S výkonmi som celkom spokojný, no chcel som toho ukázať ešte viac.
3 – Tento turnaj je určite kvalitne obsadený a veľmi dobre organizovaný. Som šťastný, že som na ňom mohol hrať a k tomu ešte získať medailu.

Matej Grešák

1 – Bol to skvelý turnaj, pracovali sme s chalanmi naplno, no chýbalo nám trošku šťastia. Ale som rád, že sme zvládli posledný zápas a bronz ostal doma.
2 – Z mojej strany to nebolo „ono“, nebolo to tak, ako som si predstavoval. No snažil som sa, a v každom zápase som šiel naplno. Teší ma hlavne gól, ktorý bol navyše víťazný.
3 – Turnaj bol dobre organizovaný a takisto náročný. Boli tu kvalitné tímy, takže ja som rád, že som sa ho mohol zúčastniť.

Michal Kraľovič (vyjadril sa aj k zraneniu)

1 – Myslím, že 3. miesto je fajn, ale ak si vezmeme, že sme boli veľmi blízko finále, tak to aj trochu mrzí. Každopádne, za celý tím sme radi, že sme sa dostali do „Top 3“.
2 – S výkonmi som ako tak spokojný, stále to môže byť lepšie. Som veľmi rád, že mám u trénera dôveru. V treťom a najťažšom zápase proti USA, mi súper nešťastne rozťal viečko už v 10 minúte, tak som si vyskúšal aj cestu sanitkou (smiech).
Aj napriek tomu som povedal, že v poslednom zápase chcem nastúpiť, a bol to nie len môj, ale aj celého mužstva, najlepší výkon na turnaji.
3 – Turnaj je veľmi kvalitne obsadený, každý jeden zápas bol náročný, nikto nám nedal nič zadarmo. Určite nám to všetkým dalo veľmi veľa do budúcna. Myslím, že každý jeden tím mal výborné podmienky a nemôžu sa sťažovať.

Chlapcom úprimne blahoželáme. Snáď ich budeme raz vidieť aj na tej najvyššej reprezentačnej scéne, a rovnako úspešných!

FOTO: Priamo od chlapcov. Pohár, medaila a spokojnosť

Zdieľaj