Na Podbrezovú sme nestačili (+zostrihy)

Železiari nezaváhali

Pod Tatrami sa konalo ďalšie futbalové zápolenie, v ktorom sme privítali súpera z hornej polovice tabuľky. Podbrezová si na jar skomplikovala cestu do futbalovej Európy, a tak sa o ňu musí ešte tuho pobiť v závere súťažného ročníka. Nášmu tímu ide o diváka a postupné zbieranie bodov. To sa tentokrát, bohužiaľ, nekonalo.

Hneď od úvodu zápasu boli hostia lepší. Vychádzali im kombinácie v strede, najmä cez technického Podia, na pravej strane sa neraz vyrútil skúsený Viazanko. Práve on v desiatej minúte mohol otvoriť skóre, po rýchlej kombinácií na ľavej strane servíroval loptu pred bránu Polievka, Viazanko na zadnej žrdi v obrovskej príležitosti vyzval Jožka Taliana k reflexívnemu zákroku a vytlačeniu lopty nad bránu. Po následnom rohu sa nám snažil poslať loptu za chrbát Kochan, ale neprestrelil hradbu tiel na šestnástke. Prakticky hneď sme sa dočkali prvej šance aj my, Kačalov center poslal Dzurík tesne mimo brány. Chlapci sa snažili protiútokmi po krídlach, aktívni boli najmä Trebuňák a Streňo, no zväčša to skončilo iba centrom do pokutového územia, kde s chladnou hlavou kraľoval gólman Kuciak. V 19. minúte pálil Kochan z priameho kopu tesne nad našu bránu, o tri minúty vystrašil hosťujúceho brankára z priameho kopu Trebuňák, taktiež tesne vedľa. Hra sa po prvých dvadsiatich minútach zmenila na boj o stred poľa, či bezduché center do šestnástok, kde pohodlne vládli vo vzduchu brankári. V 39. minúte zahrávali hostia roh, lopta padla v šestnástke priamo pred Vajdu a Kostelného, no tí boli otočení chrbtom k bráne. Z druhej vlny si nabehol na strelu Djordjevič a vyprášil Talianove rukavice. O minútku to skúšal Viazanko z ostrého uhla, no nepochodil. Stupňujúci sa tlak hostí už musel priniesť gól. Stalo sa tak v 43. minúte, kedy Turňa s Viazankom vyšachovali dvojicu našich hráčov, Turňa sa dostal za chrbát Trebuňáka, ktorý zvolil riskantný sklz – penalta. Pokutový kop pohodlne premenil Kochan – 0:1.

V druhom polčase si výsledok pýtal zvýšiť aktivitu „koňarov“ smerom vpred, ale zápasu naďalej dominovali hostia. Krátko po prestávke si Bernadina sám rozohral útočnú akciu na Viazanka, aby jeho center následne poslal hlavou nad našu bránu. O malú chvíľu vyslal Kochan to samostatného úniku Viazanka, ten si položil Taliana na trávnik, no pred odkrytou bránou volil bombu do hrude zachraňujúceho Dzuríka. Z väčšej vzdialenosti sa na našej strane zastreľoval Hovančík, chvíľu na to to skúšal aj Kubus, ale neúspešne. Na druhej strane sa po zaváhaní obrany dostal k lopte Kochan a okamžite prihrával na Mikuša, tomu sa do strely obetavo vrhol Petko. V 63. minúte hľadal Streňo pred bránou Kubusa, ale stopér Kostelný bol o niečo rýchlejší. O chvíľu bol Streňo opäť vo vápne súpera, spätnou prihrávkou našiel Hovančíka, jeho strelu zastavil chrbtom Viazanko. Už už sa zdalo, že by sme sa mohli pokúsiť o vyrovnanie, najmä Streňa bolo vpredu vidieť, no hostia dvadsať minút pred koncom spečatili výsledok zápasu. Podio získal loptu v strede, prihrávkou vyslal do úniku Bernadinu, tomu zase zbehol Kochan do šestnástky, na ktorého sa naviazali dvaja naši hráči. Na zadnej žrdi tak ostal sám Petko na Mikuša s Viazankom, a práve k druhému menovanému sa dostala Kochanova prihrávka – 0:2. V závere zápasu ešte Vajda mohol zvýšiť, no na Podiov center tesne nedotiahol.

Po stredajšom zápase, kedy chlapci doťahovali skóre Zlatých Moraviec, sa v sobotu zázrak nekonal. Podbrezová si šliape ďalej za Európskou ligou, my sa už sústreďujeme na najbližší náročný duel na Slovane.

1.FC Tatran Prešov – ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:1)

Góly: 43´Kochan (p.k.), 70´Viazanko
ŽK: Micherda, Petko – Polievka, Kostelný, Vajda
Rozhodoval: Peršinský
Diváci: 284

Zostavy

Tatran: Talian – Petko, Dzurík, Keresteš, Kačala – Kubus (65. Katona), Micherda, Hovančík, Trebuňák (82. Straka) – Streňo – Rolinc
ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Vajda, Podio – Viazanko (55. Mikuš), Kochan (83. Kuzma), Polievka – Bernadina (88. Kupčík)

Highlighty

Zdieľaj