1.FC Tatran Prešov-ženy – FK Poprad 3:0 (3:0)
Góly: 26´34´Semanová, 12´Žemberyová

Zostava
Lešková (78. Kuchariková) – Bačová, Žemberyová, Semanová, Macková „K“, Smalcová (46. Šimčíková), Sedláková, Vranková, Knišová, Marušová (78. Ličaková), Lackovičová (46. Verčimáková)

Hodnotenie trénera
Marek Semačík:Na zápas s Popradom sme sa chceli počas týždňa dobre pripraviť. Výsledky Popradu za posledné kolá vzbudzovali rešpekt, a preto sa očakával ťažký zápas. Naše dievčatá však od úvodných minút šli na 100% a peknou kombinačnou hrou sa dostávali do šancí. Ako prvá sa presadila Laura Žemberyová, keď po individuálnej akcii v 12. minúte nedala šancu súperovej obrane. Ťažisko hry sme presúvali z jednej strany na druhú, kde hlavne agilné Stelka Semanová a Laura Žemberyová robili vietor v obrane hostí. Šancí sme mali na zmenu skóre dostatok, ale ujala sa až šanca Semanovej, keď po peknom vysunutí od Diany Mackovej sa Semanová v samostatnom nájazde presadila na druhýkrát proti brankárke hostí – 2:0. Naša obrana si počas prvého polčasu musela dávať pozor na najlepšiu hráčku súpera Potengovú, ale spoločne ju ubránili. Tretí gól nášho tímu vsietila opäť Stelka Semanová z rohového kopu – 3:0, bol to už jej 25.gól v sezónne a v tejto štatistike je najlepšia na Slovensku. Do druhého polčasu sme prestriedali. Hralo sa na súperovej polovici, ale šance sme už nevyužili. Súper pohrozil Potengovou, ale brankárka Kika Lešková bravúrne zakročila, a spolu s našou obranou zabránila skorigovaniu stavu. Za prístup a nasadenie chválim každú jednu hráčku.“

viac FOTO – FB Akadémie 1.FCT

16.kolo

ŠK Štich Humenné – 1.FC Tatran Prešov-ženy 0:12 (0:5)
Góly: 5´(p.k.) 15´ 65´ 87´ Semanová, 61´ 75´ 83´ Lackovičová, 18´ 48´ Smalcová, 9´ Verčimáková, 13´ Marušová, 63´ Vranková

Zostava
Kuchariková – Gumanová, Žemberyová, Semanová, Macková, Smalcová (57. Ličaková), Vranková, Sedláková, Marušová „K“, Knišová (46. Lackovičová), Verčímáková (46. Oršuľáková)

Marek Semačík:Dnešný zápas v Humennom si dievčatá užili. Od prvej minúty sme ovládli hru na ihrisku. Šanča Žemberyovej ostala ešte nevyužitá, keď v dobrej pozícii prestrelila bránku súpera. Gól dala po rohovom kope Žemberyovej Semanová. Druhy gól pridala Verčimáková, po akcii Smalcovej a Mackovej – 0:2. Na 0:3 upravila peknou strelou z poza 16-stky Marušová. Na 0:4 upravila po akcii Vranková – Verčimáková opäť Semanová. Na 0:5 skórovala po peknej akcii Smalcová, keď rutinérsky zakončila svoju akciu. Polčas sme dohrávali v slabšom tempe, robili sme veľa chýb. Cez prestávku sme si povedali, že síce vyhrávame 5:0, ale hra nie je až tak dobrá. Dievčatá si slová zobrali k srdcu a druhý polčas bol futbalovo lepší. Trikrát sa presadila Lackovičová, a všetky tri jej strelené góly stáli za to. Dva pridala Semanová. Po jednom góle pridali ešte Smalcová a Vranková. Dievčatá sa snažili hrať kombinačne, čo nám aj z veľkej časti vychádzalo. Treba popracovať na premieňaní šancí.“

Žiačky

11.kolo

FK Spišská Nová Ves – 1.FC Tatran Prešov-žiačky 3:1 (2:0)
Góly: 15´Hricová, 24´Krempaská, 56´Nováková – 41´Kecerová

Zostava
Dupkalová, Anská, Švecová, Eperjesiová, Oršuľáková, Šimková, Jusková, Kecerová, Klobušovská „K“, Ivanová, Luptáková, Kočiščáková, Nedoroščíková, Gajdošová, Onofrejová, Senderáková

12.kolo

1.FC Tatran Prešov-žiačky – FK Poprad 1:1 (1:0)
Góly: 8´Kecerová – 37´Pitoňáková

Zostava
Dupkalová, Anská, Eperjesiová, Oršuľáková, Sinayová, Šimková, Jusková, Kecerová, Klobušovská „K“, Ivanová, Luptáková, Kočiščáková, Nedoroščíková, Gajdošová, Onofrejová, Senderáková

Celoslovenský turnaj – ENERGIA do Ženského futbalu s EPH (Poprad)

Dňa 30.04.2017 v Poprade zorganizoval SFZ celoslovenský turnaj dievčat do 12 rokov – ENERGIA do Ženského futbalu s EPH. Turnaj bol zaujímavou konfrontáciou dievčat 2005 a ml., keďže tieto kategórie nemajú dlhodobú súťaž ani žiadne turnaje. Naše dievčatá od začiatku hrali pekný kombinačný futbal a v skupine sme prehrali iba záverečný zápas, keď už bolo o postupe rozhodnuté. Vo vyraďovacích zápasoch dievčatá hrali na 110%, vysoko napádali a pokúšali sa o častú streľbu. Tento spôsob hry nám priniesol veľký tlak a množstvo šancí. Vo finálovom zápase sme celozápasovú prevahu korunovali až minútu a pol pred koncom, keď krásnou strelou pod brvno rozhodla o našom víťazstve na celom turnaji Luptáková. O našom víťazstve rozhodol kolektívny výkon, keď všetky hráčky od brankárky až po náhradníčky podali výborné a vyrovnané výkony.
Oporami boli Dupkalová, Jusková, Švecová, Luptáková, Ivanová, Gajdošová, Nedoroščíková, ostatné dievčatá (hlavne z prípravky) pomohli v skupine a neustálym povzbudzovaním spolu s rodičmi vytvorili výbornú atmosféru.

3. FC Petržalka
4. MFK Nová Baňa, 5. ŠK Štich Humenné, 6. MFK Ružomberok – Ľubochňa, 7. AS Trenčín, 8. MFK Fomat Martin, 9. Spartak Trnava, 10. Partizán Bardejov, 11. MFK Vranov nad Topľou, 12. FK Senica, 13. FK Poprad, 14. ŠKF VIX Žilina, 15. GFC Topoľčany

Viac FOTO – FB Žiačky/Ženy 1.FCT

U19

20.kolo

1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 2:3 (1:3)
Góly: 8´Župa, 88´(p.k.) Pavúk – 2´Boženík, 17´(p.k.) Kopas, 73´Martinček
ŽK: Šimko, Haščák – Majdan

Zostava
Slančík – Šimko (59. Izvorský), Tomko (46. Slebodník), Haščák, Župa – Vojtaško, Boloca, Kraľovič, Špyrka (77. Adam) – Pavúk, Grešák

Marek Petruš: „Vyrovnané, kvalitné, pre oko diváka zaujímavé stretnutie, ktorému by na konci svedčala remíza. Opäť sme nezachytili úvod duelu, po rohovom kope sme v 40. sekunde inkasovali. V 8. minúte sme založili peknú krídelnú kombináciu, po ktorej Kraľovič ideálne našiel voľného Župu, ten vyrovnal na 1:1. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, lenže opäť sa do vedenia dostali Žilinčania, ktorí nás potrestali gólom z pokutového kopu po hlúpom, naivnom faule – 1:2. Do kabín sme išli s jednogólovým mankom, zmenili sme rozostavenie a súpera pritlačili na vlastnú polovicu. V tomto úseku hry sme dominovali vo všetkých herných činnostiach na ihrisku, lenže to by sme museli naše príležitosti premeniť. Najväčšiu šancu zápasu nepremenil Grešák, trest za nevyužité príležitosti súper dokonale využil. V 73. minúte z ojedinelého protiútoku zvýšil svoj náskok na 1:3. Do konca stretnutia si Žilinčania svoj náskok ustrážili, svoje mužstvo musím pochváliť, pretože zápas nezabalilo a snažilo sa hrať do záverečného hvizdu rozhodcu. Záver zápasu sme ešte zdramatizovali, v 90 minúte Pavúk z nariadenej penalty znížil na 2:3, a o minútu nato Grešák v dobrej pozícií zaváhal. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu, pretože počas celého zápasu poctivo pracovali a predviedli dobrý kolektívny výkon.“

21.kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – 1.FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)
Góly: 32´Lepieš, 90´Lukáčik
ŽK: Vida (ŽP)

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták, Haščák, Župa – Vojtaško (46. Špyrka), Boloca – Kraľovič, Pavúk, Grešák – Slebodník (82. Kočiško)

Marek Petruš: „Po domácej prehre so Žilinou sme chceli uspieť s mužstvom, ktoré sa pohybuje v dolnej časti tabuľky, lenže domáci sa na nás veľmi dobre pripravili. Aj keď sme počas celého stretnutia mali územnú prevahu, hrali sme dobre iba po pokutové územie domácich. Sľubné príležitosti sme v prvom polčase nedotiahli do želaného efektu, a tak prišiel zákonite trest v podobe inkasovaného gólu (pozn.- odporúčame si pozrieť gól vo videu). Druhý polčas sme prakticky odohrali na súperovej polovici ihriska, lenže väčšie gólové príležitosti sme si nevypracovali, domáci hrali bojovne, oduševnene, svoj obetavý výkon prikrášlili v nastavenom čase ešte druhým gólom. Bez streleného gólu sa nevyhráva. Chlapcom nemožno uprieť snahu, lenže v útočnej fáze hry sme neboli efektívny a to nás dnes stálo lepší výsledok.“

Zostrih gólov

U17

21.kolo

1.FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 2:1 (1:1)
Góly: 4´Slebodník, 65´Švec – 8´Hudek
ŽK: Švec – Hudek

Zostava
Paluba – Strachan, Sabol, Dzuričko, Juda – Leško, Múdry, Slebodník, Prusák (69. Štroncer), Štefaník (80. Trojan) – Švec (74. Mihalík)

Stanislav Varga: „Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom, a to zvládnuť ho. Z našej strany to bol slušný herný výkon, hlavne v druhom polčase. Snažili sme sa hrať kombinačne, nátlakovo, už na polovici súpera. V priebehu zápasu sme si vypracovali viacero veľmi dobrých gólových príležitosti, avšak premenili sme iba dve, a to zásluhou Slebodníka a Šveca. Chlapcom blahoželáme…“

U16

21.kolo

1.FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 0:0
ŽK: Šťastný (BJ)

Zostava
Horváth – Švab (55. Luterán), Ondrej, Sova, Ličák – Kolivoška, Ficko – Jopek, Olejník (71. Gladiš), Ivanecký – Sabol

Stanislav Baran: „V prvom polčase sme mali hernú prevahu, ale hostia veľmi dobré prehusťovali priestor pred svojou šestnástkou. V závere polčasu, po peknej Jopekovej prihrávke, Ivanecký netrafil bránu. Škoda, že ďalšia jeho strela skončila len na brvne! V druhom polčase sa hra odohrávala na polovici hostí. Z našej veľkej hernej prevahy sme sa do gólovej situácie nedostali. Som nespokojný s útočnou činnosťou družstva.“

U15

2.kolo nadstavby

MFK Ružomberok – 1.FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)
Góly: 52´Rigo, 58´Veselovský – 35´Olejár
ŽK: Olejník, Koma (1.FCT)

Zostava
Spodniak – Timko (61. Barkáč), Koma, Olejník, Jendrek – Olejár, Hurný – Kaňuch, Suslov, Volák – Jambor

Patrik Durkáč: „Zápas s Ružomberkom bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme hrali kombinačný futbal a herne sme prevyšovali nášho súpera, ktorého sme nepustili do žiadnej príležitosti. Podarilo sa nám streliť gól Olejárom, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a z blízka prekonal brankára. V prvom polčase sme ešte nastrelili brvno Hurným a gólovú príležitosť spálil Kaňuch. V druhom polčase sme sa prispôsobili hre súpera a chýbala nám medzihra a kľud v rozohrávke. Góly sme dostali po náhodne odkopnutej lopte a zlom postavení obrannej dvojice Koma – Olejník. Druhý gól sme dostali po strele, ktorú musí brankár na tejto úrovni chytiť! S druhým polčasom som maximálne nespokojný z pohľadu herného prejavu a prístupu niektorých hráčov. Celkovo sme boli herne lepším družstvom, ale súper preukázal väčšiu túžbu po víťazstve.“

U14

MFK Ružomberok – 1.FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)
Góly: 29´Jurina – 39´Chovanec

Zostava
Šimko – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Horvát, Dávid (36. Krištof) – Sekerák (60. Didik), Terezka, Sabol – Kaľavský (50. Tkáč)

Radoslav Kačala: „Zápas mal od prvej minúty veľmi dobré tempo z oboch strán. My sme sa snažili hrať kombinačne s rýchlym priamočiarym prechodom do útoku, domáci jednoduchým nakopávaním lôpt na vysokého hrotového útočníka, ktorého však naša výborne hrajúca obrana eliminovala. Aj napriek inkasovanému gólu pred polčasovou prestávkou sme sa nepoložili. Naopak, naša hra bola stále dominantnejšia a domácich sme dostávali pod častejší tlak. Vyrovnať sa nám podarilo už na začiatku druhého polčasu, keď sa parádnou strelou z priameho kopu trafil Chovanec. Od tejto chvíle sme sa snažili strhnúť zápas na našu stranu, ale nedokázali sme premeniť ani 100%-tné príležitosti, a tak sa zápas na náš žiaľ skončil remízou 1:1. S prevedenou hrou mužstva som spokojný, ale výsledok mal vyznieť v náš prospech. Chlapcom ďakujem za predvedenú hru a blahoželám aj k získanému bodu.“

U13

MFK Zemplín Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 1:7 (1:1)
Góly: 25´Bujňaček – 20´38´Strachan, 35´Nehila, 43´Štefaník, 55´Ivanko, 58´Jurek, 60´Demjanovič

Zostava
Šurima – Strachan, Spišiak, Vaxmanský – Nehila, Tobiaš – Demjanovič, Ivanko (Plančár, Jendruš)
Radačovský – Bank, Jakubko, Palaj – Horvát, Bilas – Štefánik, Mrva (Balánik, Cisko)

Slová trénerov
Ondrík, Marchevský:
„Zápas sme začali veľmi zle, nedôrazne. Súper nás pritlačil, bol agresívny, dôrazný. Od 10. minúty sme mali zápas pod kontrolou, dominovali sme kombinačne, v hre jeden an jedného, hlavne kondične sme súpera prevalcovali. Vypracovali sme si množstvo gólových príležitostí, no iba sedem z nich sme dokázali premeniť. Hráčov chceme pochváliť za herné zvládnutie zápasu, kombinačnosť i hru 1 – 1.

3.kolo nadstavby

1.FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 17:0 (8:0)
Góly: 1´5´9´14´22´Demjanovič, 30´36´38´51´Štefaník, 8´Tobiaš, 11´Nehila, 44´Jakubko, 48´Palaj, 52´Mrva, 53´Strachan, 56´Bilas, 58´Horvát

Zostava

„Zápas sme mali úplne pod kontrolou. Dominovali sme herne, súbojovo, technicky, kreatívne.“

Herné sústredenie v Havířove:
Karviná – 1. FC Tatran Prešov 0:9
Góly – Demjanovič 2, Štefánik 2, Mrva, Bilas, Palaj, Jendruš, Radačovský.
„V zápase sme jednoznačne dominovali herne.Presadzovali sme sa individuálne v hre 1-1. Kolmosťou a kreatívnosťou sme sa často dostávali do gólových príležitostí, z ktorých sme premenili iba 9. Súper si vypracoval 5 gólových príležitostí,ale výborne zachytal Šurima.“
Zostava: Šurima – Strachan, Jakubko, Spišiak, Tobiaš – Štefánik, Bilas, Horvát – Ivanko, Mrva, Demjanovič (Jendruš, Palaj, Radačovský, Bank, Vaxmanský, Plančár)

Prípravný zápas:
Ružomberok – 1.FCTP 4:2
Góly -Strachan, Demjanovič
„Tento zápas sa hral obojstranne vo vysokom tempe.Vypracovali sme si 6 gólových príležitostí strelili 2 góly, ale súper premenil zo siedmich šancí štyri gólové príležitosti.“

U12

MFK Zemplín Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 6:3 (5:1)
Góly: Musak 2, Stričko 2, Kračunik, Marjov – Druga, Pališčák, Chmeliar

1.FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 12:3 (3:1)
Góly: Novotňák 3, Kecer 2, Pališčák 2, Ličák 2, Druga, Wolf, Gaľa – Korba 2, Delin

U11

24.kolo

Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov 10:18
Góly FCT: Mitra 3, Pancurák 3, Gajdoš 3, Lejko 3, Varga 2, Franko, Dudaščík, Greš, Goga

23.kolo

MFK Zemplín Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 8:6 (3:4)
Góly FCT: Lejko 2, Varga, Dudaščík, Mitra, Pancurák

22.kolo

1.FC Tatran Prešov – FC VSS Košice 4:12 (2:8)
Góly FCT: Lejko, Goga, Gajdoš, Greš

Hodnotenie turnaja This is my sen
Kategória U11, 1.FC Tatran sa v dňoch 29.4 – 30.4.2017 zúčastnila kvalitne obsadeného turnaja v Trenčíne.

Súpiska hráčov

Čelovský, Kurimčák – Dovičák, Ivan, Goga, Gaľa, Valenčín, Lejko, Dudaščík, Hasaj, Pancurák, Varga, Lechman

Rastislav Mäsiarik, Lukáš Micherda: „Absolvovali sme kvalitný medzinárodný turnaj v Trenčíne za účasti družstiev z Anglicka, Španielska, Česka, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Slovenska.
V stretnutiach s West Ham United, Ferencváros, Brno sme vyvinuli enormnú snahu počas celého stretnutia, ale kvalitou jednotlivých hráčov súpera sme nedokázali eliminovať strelecké pokusy, z ktorých sme dostali góly. V ostatných stretnutiach sme boli vyrovnaným súperom. Naše najlepšie výkony boli v zápasoch so Slováckom, Užhorodom, Lubínom, Sláviou Praha, Wislou Krakow, Valenciou a Duklou Praha. Mrzia nás prehry so Žilinou, Slovanom Bratislava a Trenčínom, lebo v týchto stretnutiach sme nedokázali premeniť vyložené šance a nepodržali nás ani naši brankári. Nadpriemerné výkony na turnaji podali Dovičák, Hasaj, Goga, Dudaščík. Samotný turnaj bol dobrou medzinárodnou konfrontáciou pre našich hráčov a chceme sa poďakovať hráčom za prístup a snahu na turnaji.“