FK Poprad – 1.FC Tatran Prešov-ženy 0:5 (0:1)
Góly: 36´74´Semanová, 55´(p.k.) 59´Žemberyová, 85´(p.k.) Sedláková

Zostava
Lešková (59. Kuchariková)- Bačová (25. Knišová (65. Šimčíková)), Gumanová, Žemberyová, Semanová, Macková „K“, Smalcová, Sedláková, Vranková, Marušová (46. Verčimáková), Oršuľáková

Hodnotenie trénera
Marek Semačík:V krátkom slede sme odohrali druhý zápas s ambicióznym tímom z Popradu. Zápas sme začali opäť dobre, šance Semanovej, Žemberyovej a Vrankovej ostali ešte nevyužité. Domáce hráčky hrozili po rýchlych útokoch, ale obrana na čele s Gumanovou a Bačovou vyriešila všetky náznaky súpera. Gól prišiel po akcii Vrankovej, keď naservírovala loptu Semanovej pred prázdnu bránu. Cez polčas sme si povedal, že musíme ďalej makať a góly prídu. Druhý polčas sme ovládli herne a šance pribúdali. Hrali sme pekný kombinačný futbal cez krajné vertikály. Kapitánka Macková rozdávala lopty agilnej Semanovej, Vrankovej a Žemberyovej. Preťažená obrana súpera kapitulovala druhý krát z penalty, keď sa presadila Žemberyová. Jedna z najkrajších akcií zápasu prišla v 59. minúte, keď dobre hrajúca Smalcová vysunula do brejku Žemberyovú, ktorá sa presadila v šprintérskom súboji s dvomi protihráčkami a domácej gólmanke nedala šancu – 0:3. Ďalšia pekná akcia zápasu prišla v 74. minúte, keď kapitánka Macková nezištnou prihrávkou vyzvala do šprintérskeho súboja Semanovú, ktorá sa presadila – 0:4. Najkrajšia akcia v zápase prišla v 84. minúte, kedy opäť Macková našla nádhernou prihrávkou Semanovú, tá pokračovala v akcii, aj napriek viacerým faulom súpera, pri ktorých stratila ľavú kopačku, ale ani to ju neodradilo od pokračovania v akcii až ju zastavil faul v pokutovom území. Nariadenú penaltu premenila Sedláková – 0:5. Za dnešný absolútne dobre zvládnutý výkon chcem pochváliť všetky dievčatá.“

17.kolo

1.FC Tatran Prešov-ženy – FK Spišská Nová Ves 2:0 (1:0)
Góly: 37´Semanová, 81´Harnuboglu (vlastný)

Zostava
Lešková – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Semanová, Macková „K“, Smalcová (79. Šimčíková), Sedláková, Vranková, Knišová (62. Oršuľáková), Lackovičová (54. Verčimáková)

Marek Semačík:Na zápas so Spišskou Novou Vsou sme sa pripravovali dlhšiu dobu. Dá sa povedať, že v podstate celý mesiac, a od poslednej prehry 4:1, ktorú sme utŕžili práve v Spišskej. Paradoxne, táto prehra nám dala viac … ako súperovi. Dievčatá si vstúpili do svedomia a za posledný mesiac urobili poriadny krok v tréningovom procese. Po zvládnutých zápasoch s Košicami, Lučencom, Humenným a 2x s Popradom, nás čakal zápas o prvé miesto práve so Spišskou. Dievčatá vstúpili do zápasu odhodlané vyhrať. Od úvodu zápasu sme udávali tempo hry. Napádali sme súpera v jeho rozohrávke, vzadu sme hrali jednoducho. Šance prichádzali po peknej kombinačnej hre v krídelných priestoroch. Hlavne agilné Semanová a Vranková, robili prievan v obrane hostí. Jedinou našou chybičkou bolo premieňanie šancí. Gól prišiel po nádhernom vysunutí Žemberyovej a rutinérskom zakončení najlepšej strelkyne ligy Semanovej – 1:0. Následne však Semanová zlyhala v dobrej šanci. Cez polčas sme si povedali, že zápas súper ešte môže zdramatizovať, a preto musíme ďalej hrať našu aktívnu hru. Druhý polčas mal podobný priebeh ako ten prvý. My sme hrali aktívne smerom dopredu, vytvárali si strelecké pozície, ale boli sme v koncovke nepresný. Súper sa snažil o rýchle brejky, ale naša obrana stála na pevných nohách a súpera eliminovala. Druhý gól nášho tímu padol po rohovom kope Mackovej, kedy si nešťastne vrazila do siete loptu hosťujúca Harnogoblu – 2:0. Na konci zápasu sme si sami vyrobili šancu pre súpera, keď po zlej rozohrávke Bačovej, hasila za cenu faulu a žltej karty Žemberyová. Priamy kop však letel vysoko nad bránu Leškovej. Za predvedený výkon, celoročné úsilie, nasadenie a obetavosť patrí dievčatám veľké ďakujem, čo ocenili aj diváci veľkým potleskom. Teraz sa musíme pripraviť na zostávajúce dva zápasy a baráž.

AJ MY TLIESKAME A BLAHOŽELÁME!

Foto zo zápasu: Tatran Žiačky/Ženy FB

U19

23.kolo

FC VSS Košice – 1.FC Tatran Prešov 0:2 (0:0)
Góly: 59´Boloca, 90´(p.k.) Pavúk

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták, Haščák, Župa – Vojtaško, Boloca – Kraľovič (73. Kočiško), Špyrka, Grešák – Pavúk

Marek Petruš: „Som rád, že sme v neľahkom derby stretnutí uspeli a pripísali si do tabuľky dôležité body. Na dobrom trávniku (v Barci) sa hral slušný, kombinačný futbal z oboch strán, boli sme lepším mužstvom, mali sme celo-zápasovú prevahu, dobre sme kombinovali v strede poľa, dostávali sme sa do nebezpečných gólových situácií, ktoré sme v prvom polčase nepremenil. Po polčase sa obraz hry nezmenili, mali sme herne navrch, zaslúžene sme sa ujali vedenia, keď peknú kombináciu na jeden dotyk zakončil gólom Daniel Boloca. Súper po inkasovanom góle viac ožil, snažil sa o vyrovnanie, lenže nevypracoval si vážnejšiu streleckú príležitosť, v nadstavenom čase, po rýchlom brejku, súper nedovolene v pokutovom území zastavil prenikajúceho Pavúka a sám menovaný svojím 14-tym tohtosezónnym gólom spečatil zaslúženú výhru nášho mužstva.“

22.kolo

1.FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 3:0 (2:0)
Góly: 42´71´Kraľovič, 31´Boloca

Zostava
Slančík – Šimko (64. Kočiško), Grejták, Haščák, Župa – Adam, Boloca – Kráľovič, Špyrka (75. Zošš), Grešák (77. Krajňak) – Pavúk

Marek Petruš: „Dnes musím pochváliť svoje mužstvo za kvalitný výkon, od úvodu stretnutia sme na ihrisku jasne dominovali. Aj keď sa súper snažil prehustiť vlastnú polovicu ihriska všetkými hráčmi, vedeli sme sa proti tomuto spôsobu presadiť. Výborne sme kombinovali, naše útoky boli nebezpečné, pripravili sme si viacero dobrých streleckých príležitostí, dve z nich sme zásluhou Bolocu a Kráľoviča do polčasu premenili. Druhý polčas už nebol taký kvalitný, ale aj tak sme mali viacero zaujímavých situácií, súpera sme prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Naše zaslúžené víťazstvo spečatil svojim druhým gólom v zápase Michal Kraľovič.

U17

19.kolo

1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 22´Mihálik, 67´Bernát

Zostava
Paluba – Strachan, Sabol (71. Trojan), Dzuričko, Juda – Leško, Múdry, Slebodník, Štroncer (58. Mihalík), Štefaník – Švec

Stanislav Varga: „Do zápasu sme nastúpili s vedomím, že hráme s prvým tímom tabuľky. V priebehu celého zápasu hrali chlapci až s prílišným rešpektom a strachom. Prvý gól sme inkasovali po centrovanej lopte súpera, kedy naši strední obrancovia nevystúpili proti útočníkovi, ten pohodlne zakončil. Počas celého zápasu sme si vypracovali viacero dobrých príležitosti, ale nedokázali sme ich premeniť. Pred koncom zápasu Žilina zvýšila svoj náskok na 2:0, keď opäť po centrovanej lopte zvýšil hlavou Bernát.“

22.kolo

FC VSS Košice – 1.FC Tatran Prešov 0:5 (0:1)
Góly: 42´64´79´Slebodník, 20´Štefaník, 50´Švec

Zostava
Paluba – Strachan, Dzuričko, Juda, Trojan – Leško, Múdry, Slebodník, Jopek (67. Prusák), Štefaník (64. Mihalík) – Švec

Stanislav Varga: „Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom, a to zvládnuť ho. Z našej strany to bol slušný herný výkon, hlavne v druhom polčase. Snažili sme sa hrať kombinačne, nátlakovo už na polovici súpera. V priebehu zápasu sme si vypracovali viacero veľmi dobrých gólových príležitosti. Teší nás, že sme sa dokázali viackrát presadiť, a to zásluhou Štefaníka, Šveca a Slebodníka, ktorý v tomto zápase zaznamenal 3 góly. Veríme, že tento výkon aj výsledok chlapcom pomôžu a naviažeme na ne v najbližšom domácom stretnutí. Chlapcom blahoželáme….

U16

19.kolo

1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 3:0 (2:0)
Góly: 4´40´53´Sabol

Zostava
Horváth – Švab, Ondrej, Sova, Maguľák (62. Šellong) – Kolivoška, Ficko – Jopek, Luterán (68. Gladiš), Ivanecký – Sabol (79. Klepsateľ)

Stanislav Baran: „V tomto zápase sa hráči mohli presvedčiť, že zápas nevyhrávajú štatistiky, ale prístup a výkon v ňom. Konečne nám vyšiel úvod a už v 4. minúte, po rohovom kope a následnej Sabolovej strele, sme išli do vedenia. Hostia mali viac loptu na svojich kopačkách, ale naša obranná fáza pracovala ako hodinky. V závere polčasu sme po najkrajšej akcií zápasu strelili Sabolom druhý gól. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu ako prvý – výborna defenzívna hra celého družstva. Po rýchlom protiútoku strelil Sabol svoj tretí gól. Počas celého zápasu sme hostí nepustili do gólovej šance.
Ďakujem chlapcom za víťazstvo a za predvedený výkon.“

22.kolo

FC VSS Košice – 1.FC Tatran Prešov 2:1 (0:0)
Góly: 53´Szabó, 72´Čarný – 58´Šellong

Zostava
Horváth – Švab, Ondrej, Sova, Maguľák (57. Ličák) – Kolivoška, Ficko – Šellong, Luterán, Ivanecký – Sabol (57. Klepsateľ)

Stanislav Baran: „Bol to náš najslabší výkon v jarnej časti. V prvom polčase sme sa dopustili veľa chýb v defenzíve. Na ukazovateli bol dlho stav 0:0 len preto, lebo domáci hráči svoje šance nepremenili. V druhom polčase sme dostali gól, na ktorý sme ešte dokázali Šellongom kontrovať. Pred koncom zápasu, znovu po chybách v obrane, sme dostali druhý. Naň sme už gólovo neodpovedali.
Po stredajšom výkone a výhre nad Žilinou som veľmi chválil svoje družstvo. Teraz zisťujem, že som to nemal robiť. Po hodoch býva bolenie brucha!

U15

3.kolo nadstavby

JUPIE Podlavice – 1.FC Tatran Prešov 1:2 (0:0)
Góly: 43´Šteiniger – 49´(p.k.) 55´Štefančin

Zostava
Spodniak – Štofan (67. Timko), Olejník, Koma „C“, Piliar, Jendrek – Olejár, Hurný (63. Marcinko), Suslov – Štefančin, Volák

Patrik Durkáč: „Do zápasu v Podlaviciach sme chceli nastúpiť s aktívnou obranou už v útočnom pásme s cieľom vytvárať tlak na súpera hneď pri rozohrávke, čo sa nám darilo v prvom polčase. Získavali sme lopty a súpera sa nepustili prakticky k zakončeniu. Snažili sme sa využívať krajné vertikály na prechod do útoku s následnou finálnou prihrávkou. Vypracovali sme si dve dobré príležitosti na strelenie gólu, ale Štefančin a neskôr Volák svoje šance nevyužili. V prvom polčase sme ešte nastrelili Hurným žrď zo štandardnej situácie. V druhom polčase sme začali nekoncentrovane a dovolili sme súperovi prevziať iniciatívu, hlavne v strednom pásme. V tejto fáze hry sme dovolili súperovi streliť gól z ojedinelej akcie, čoho sa musíme v budúcnosti vyvarovať. S pribúdajúcim časom sme opäť boli aktívnejší. Po prieniku Voláka bol nariadený pokutový kop, ktorý Štefančin bezpečne premenil. Nepoľavili sme v snahe o víťazstvo a opäť po úniku aktívneho Voláka a jeho krížnej strele zakončil odrazenú loptu Štefančin. Celkovo sme boli herne lepším družstvom. Zvíťazili sme zaslúžene a až na 15 minút druhého polčasu sme mali zápas pod kontrolou. Chlapci ukázali túžbu po víťazstve a kolektívnym výkonom sa k nemu dopracovali, za čo im patrí vďaka a pochvala.“

4.kolo nadstavby

Góly: 5´35´Štefančin, 41´Tóth (vlastný)

Zostava
Spodniak – Timko (62. Barkáč), Koma, Štofan – Kaňuch, Olejár, Jendrek, Korba, Hurný (60. Marcinko) – Jambor, Štefančin

Patrik Durkáč: „Zápas so Žilinou mal veľmi dobrú úroveň, k čomu prispeli obidve družstvá. Na ihrisku bolo vidieť, že sa stretli tabuľkovo dve najlepšie družstvá. Snažili sme sa vychádzať z dobre zabezpečenej obrany, ktorá začínala už v strednom pásme. Darilo sa nám zachytávať útočné akcie súpera a vychádzať do rýchleho protiútoku. Taktiež sa nám darilo hrať na postavenú obranu súpera s využívaním krajných vertikál na prechod do útočného pásma súpera. V defenzíve sme hrali koncentrovane a všetci chlapci podali na svojich pozíciách zodpovedné výkony. Dokázali sme si vypracovať viacero gólových príležitostí. Využili sme tri situácie na strelenie gólov. V zápase sa presadil trikrát výborne hrajúci Štefančin, keď dva góly strelil po štandardných situáciách a tretí pridal z hry. Pozitívom zápasu bol náš herný prejav v defenzíve aj ofenzíve. Dokázali sme udržať koncentráciu počas celého zápasu a chlapci podali výkony na hranici svojich možností. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon a prístup k zápasu, každý hráč si zastal svoje miesto, čo ukazuje silu kolektívu. Ukázalo sa, že v družstve je dobrá konkurencia, čo môže hráčov posúvať ďalej.“

U14

JUPIE Podlavice – 1.FC Tatran Prešov 2:4 (2:3)
Góly: 21´Rusko, 35´Piliar – 2´22´33´Jambor, 65´Kaľavský

Zostava
Šimko – Sekerák, Guľaša, Molčan, Chovanec – Horvát, S. Krištof – Kaňuch (64. Kandala), Terezka (44. David), Sabol (47. Kaľavský) – Jambor

Radoslav Kačala: „Po dlhšej zápasovej odmlke sme našli výborné futbalové podmienky v Banskej Bystrici – Podlaviciach, kde sme si zmerali sily s domácim mužstvom JUPIE. Snažíme sa prezentovať rovnakým herným štýlom doma aj vonku, a tak tomu bolo aj teraz. Od prvých minút sme sa snažili o vysoký pressing, ale nie vždy nám spolupráca vysoko napádajúcich hráčov vychádzala a domáci sa tak po odkopnutých loptách dostávali do rýchlych a veľmi nepríjemných protiútokov. Boli sme trpezliví vo svojej hre a strelecký disponovaný Jambor sa dokázal rutinérsky trikrát presadiť. Vytvorili sme si aj ďalšie príležitosti na strelenie gólu, ale zostali nepremenené. Vo finálnej fáze sme boli často nedočkaví po strelení gólu a dopúšťali sme sa ľahkých strát lopty. Góly, ktoré sme inkasovali, boli výsledkom nedostatočnej organizácie hry v obrane po strate lopty na súperovej polovici. V druhom polčase sme pridali ešte jeden gól, keď po perfektnej prihrávke pred bránku z krajnej vertikály našiel Kandala dobre nabiehajúceho Kaľavského, a ten potvrdil naše zaslúžené víťazstvo.“

1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:3 (1:2)
Góly: 33´Sabol – 24´Kopásek, 27´Dubec, 37´Kubasák

Zostava
Šimko (31. Riják) – Sekerák, Guľaša, Molčan, Chovanec – Horvát, S. Krištof (60. Kraus) – Sabol, Terezka, Kaľavský (55. Tkáč) – David (36. Kandala)

Radoslav Kačala: „Prvýkrát sme nastúpili v nadstavbovej časti proti súperovi, ktorý sa prezentoval pekným herným štýlom a hlavne sa snažil o kombinačný futbal. My sme začali zápas pomerne ustráchaným spôsobom, hráči si neverili hlavne v hre jedného na jedného, neskoro sme dostupovali k hráčom v defenzívnej činnosti, a v útočnej fáze sme nedokázali podržať loptu dlhšie na svojich kopačkách. V snahe o vysoký pressing sme často chybovali, a tak sa súper poľahky dostával cez prvý obranný blok. Napriek tomu sa hra zväčša odvíjala v priestore medzi pokutovými územiami. V 24. minúte sme ponúkli hosťom priamy kop z hranice šestnástky. Strelou okolo nášho múru do priestoru brankára sme inkasovali prvý gól. Ešte sme sa poriadne neotriasli z inkasovaného gólu a v 27. minúte sme inkasovali po druhý krát. V 31. minúte sa zranil brankár Šimko, po kontakte so súperovým útočníkom, a musel byť vystriedaný. V 33 minúte vysunul Terezka na polovici ihriska peknou kolmicou Sabola a ten v samostatnom nájazde znížil na 1:2. V druhom polčase sme urobili niektoré zmeny v zostave so snahou o vyrovnanie, ale striedajúci hráči nepriniesli očakávané oživenie našej hry. V 37 minúte sa naša stopérska dvojica dopustila školáckej chyby na polovici ihriska a súper nás potrestal gólom na 1:3. Do konca zápasu sa nám už nepodarilo súpera dostať pod tlak a vypracovať si tak príležitosti na strelenie gólu. Napriek našej prehre sa v hre objavili aj pozitívne momenty hlavne v individuálnych výkonoch.“

U13

FC VSS Košice – 1. FC Tatran Prešov 12:1 (6:0)
Gól FCT: 38´Demjanovič

Zostava
Šurima – Strachan, Spišiak, Vaxmanský – Bilas, Tobiáš – Demjanovič, Ivanko (Plančár,Jendruš)
Radačovský – Bank, Jakubko, Jurek – Horvát, Palaj- Štefánik, Mrva (Balánik)

Slová trénerov
Ondrík, Marchevský:
„Zápas sme odohrali veľmi vlažne. Súper bol agresívnejší a to rozhodlo. Nám chýbala kolmosť, dynamickosť a presnosť v herných kombináciách. V defenzíve sme hráčov súpera nedostupovali.“

Herné sústredenie Havířov 8.-12.5.2017
Na tomto sústredení sme odohrali 4 prípravné zápasy a mali sme 2 tréningové jednotky, sledovali sme majstrovský zápas II.českej ligy Vítkovice – Baník Ostrava. Zorganizovali sme si turnaj (dvojíc) v stolnom futbale – víťazi: Demjanovič-Jakubko a turnaj v playstation (dvojíc) – liga majstrov – víťaz:Bilas-Šurima (Dortmund).
8.5.2017 – Ružomberok – 1.FCT 4 : 2
G – Demjanovič, Strachan
9.5.2017 – Karviná – 1.FCT 0 : 9
G – Demjanovič 2, Štefánik 2, Bilas, Mrva, Palaj, Jendruš, Radačovský,
10.5.2017- Vítkovice – 1.FCT 1 : 10
G – Demjanovič 4, Štefánik 2, Ivanko 2, Tobiáš, Plančár
Tento zápas sme hrali fantasticky kombinačne, kolmo,výborne sme hrali 1-1, mali sme množstvo gólových príležitostí po krásnych herných kombináciách.
11.5.5.2017 – Baník Ostrava – 1.FCT 1 : 2
G – Demjanovič, Ivanko
Tento zápas bol najťažší. Hrali sme proti kvalitatívne najsilnejšiemu súperovi. Musíme hráčov pochváliť, že i v tomto zápase hrali výborne kombinačne, kolmo, s výbornou medzihrou. Okrem gólov sme si vypracovali ešte 6 gólových príležitostí, ktoré sme až trestuhodne dokázali zahodiť.
Toto sústredenie splnilo svoj účel. Odohrali sme 4 kvalitné prípravné zápasy, kde sme sa mohli konfrontovať s českou futbalovou školou. Chlapci sa stmelili ešte viac – kolektívnosť a súdržnosť. Ubytovanie so stravou bolo výborné.