Od rozlúčky sme čakali viac

Na záver s prehrou

Na záver aktuálneho ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sme sa vybrali na pôdu AS Trenčín, ktorý v tejto sezóne predal majstrovskú korunu Žiline. Po pokazenej jesennej časti sa domáci na jar poriadne vyšvihli, a v prípade prehry „železiarov“ z Podbrezovej, práve v Žiline, mohli víťazstvom s nami uhrať miestenku do Európskej ligy.

Už od úvodu si šli domáci jasne za svojim cieľom. Síce sme v prvých minútach držali loptu častejšie my, domáci boli priamočiari a ľahko sa dostávali pred našu šestnástku. Prvú väčšiu príležitosť mal po vysunutí od Katonu Kačala, ale bol mu odmávaný ofsajd. V deviatej minúte zasahoval Bartek pred Mancem, ktorý si pekne zbehol za obranu. V trinástej minúte centroval Ubbink na Kleščík, no lopta skončila vysoko nad. Po štvrťhodine hry padol prvý gól, štandardku si pripravil opäť Ubbink, na zadnej časti šestnástky bolo pripravených viacero urastených hráčov AS, naša obrana zaspala, lopta prepadla na nohu Skovajsu a ten aj s maličkou dávkou šťastia prekonal Ferenca – 1:0. O dve minútky mohlo byť vyrovnané, Dávid Leško vletel do vápna domácich z pravej strany, jeho strelecký pokus vyrazil Šemrinec na roh. Následný center letel na hlavu Dzuríka, ten bol však dobre tiesnený, lopta sa dostala ku Katonovi, ktorý spadol na zem. Štadiónom zaznel hvizd, bohužiaľ, náš hráč dostal kartu za simulovanie. Po polhodinke hry mohol padnúť ďalší gól, Jangovi chýbali na doťuknutie Ubbinkovej prihrávky len centimetre. V 39. minúte poslal do šestnástky center Janga, ale výborne hrajúci Mance hlavičkoval len do žrde. Keď už sa zdalo, že do šatní pôjdeme za ešte prijateľného stavu, domáci udreli druhýkrát. Skovajsov center z ľavej strany našiel v „päťke“ Manceho hlavu – 2:0.

Druhý polčas pokračoval rovnako, ako ten prvý skončil. Hneď z prvej akcie pálil Abdul na bližšiu žrď, Maroš Ferenc vyrazil len priamo pred seba kde číhal Janga. Domáci útočník nedokázal v krkolomnej pozícií trafiť loptu. V 53. minúte to už domácim vyšlo, center z rohového kopu si poslal Šulek prakticky do vlastných nôh, poskakujúcu loptu upratal do siete Kleščík3:0. Po hodine riadnej hracej doby zazmätkoval pred pokutovým územím Keresteš, Janga sa vyrútil sám na Ferenca, ale naša včerajšia jednotka znovu ukázala, že stále nepatrí do starého železa. Zápas sa prakticky zmenil na exhibíciu. V 70. minúte pálil z dobrej pozície len do stredu brány Mance. O dve minútky poslal center do šestnástky Uche, loptu sklepol Mance priamo na Beridzeho, ktorý umiestnenou strelou pridal štvrtý gól – 4:0. Naši chlapci sa pripomenuli dvoma krásnymi kombináciami v strede ihriska, ale Kubus ani Trebuňák nedokázali v ich závere rozvlniť domácu sieť. Konečnou bodkou bol Jangou strelecký pokus, ktorý bravúrne vytiahol Ferenc z bránkovej čiary.

AS Trenčín zaslúžene postupuje do Európskej ligy. 1. FC Tatran Prešov sa so súťažným ročníkom lúči na poslednom mieste.

AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Góly: 16´Skovajsa, 45´ Mance, 53´ Kleščík, 72´ Beridze
ŽK: 22´ Katona, 66´ Streňo, 90´ Micherda
Rozhodovali: Pavlík – Weiss, Streňo