Po divokej prestrelke bral všetky body Svit

Report zápasu

Posledný domáci zápas našich juniorov priniesol poriadnu gólovú nádielku. Naši chlapci mali v zápase jednoznačne viac z hry, ale hlúpe chyby v zadných radoch a lacné zahadzovanie šancí ich stálo lepší výsledok. A kto neverí…. presvedčia ho slová trénera.

1.FC Tatran Prešov-juniori – FK Svit 3:5 (1:2)

Góly: 4´ Štefančík, 62´ Zošš, 73´ Adam – 78´79´Stanislav, 36´ Hazrolli, 44´ Compeľ, 50´ Durkot
ŽK: Juraško – Vitkaj, Monka

Zostavy
FCT: Bomba – Juraško, Grejták, Štefančík, Krajňák – Tomko, Boloca, Zošš – Mikluš (70. Haščák / 81. Izvorský), Lukáč, Šimko (62. Adam)
Svit: Barnáš – Compeľ, Kostolník (67. Starinský), Vitkaj, Hazrolli, Monka, Pekarčík, Stanislav, Vernarec, Durkot (62. Zelko), Jambor (78. Žilka)

Slová trénera
Radoslav Kubánka: „Kto nevidel neuverí, ako z jasného zápasu dokáže mužstvo prehrať o dva góly. To čo sme ponúkli súperovi aby skóroval, sa nevidí v žiackych kategóriach. Všetky naše inkasované góly padli po hrubých individuálnych chybách, ktoré sa opakovali po celú sezónu. Bohužiaľ my nevieme skórovať ani zo samostatných nájazdov. Už v tretej minúte sme vyhrávali po rohovom kope Mikluša a hlavičke Štefančíka. Potom sme nevyužili dva samostatné nájazdy Šimka a Lukáča. Do tohto momentu sme hrali výborne. V 36. minúte, po rozohraní päťky a pošmyknutí Grejtáka, sme súperovi ponúkli možnosť na prvý gól. Minútu pred prestávkou sme po rohovom kope inkasovali, keď hlavičkujúci hráč zakončoval sám z päťky bez bránenia. V druhom polčase sme nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok. Začali sme výborne, dostali sme súpera pod tlak. Nasledoval náš rohový kop, po ňom súperov odkop na polovicu ihrisku a náš hráč Tomko, namiesto jednoduchého odkopu nastrelil súpera, ktorý šiel sám na bránku a skóroval. Po tomto góle sme pokračovali v dobrej hre, a po peknej kombinačnej akcii a prihrávke Lukáča Zošš skóroval na 2:3. O desať minút potom po podobnej akcii Adama vyrovnal práve menovaný na 3:3. Následne šiel opäť sám na brankára Adam, no gól nedal. V zápätí nás súper po zlej prihrávke Juraška, ktorý vysunul súperovho útočníka, opäť potrestal gólom na 3:4. O minútu na to, po slabej strele z 20-tich metrov, nášmu brankárovi Bombovi vypadla ľahká lopta pred seba a súper ju dokopol do bránky na konečných 3:5.

Najbližšie sa chlapci predstavia v sobotu, 4. júna na pôde zúfalo posledných Pušoviec.

Zdieľaj