MFK Zemplín Michalovce – 1.FC Tatran Prešov-žiačky 0:3 (0:1)
Góly: 23´49´Šimková, 51´Kecerová

Zostava
Dupkalová, Švecová, Eperješiová, Oršuľáková, Sinayová, Šimková, Jusková, Kecerová, Klobušovská „K“, Ivanová, Luptáková, Onofrejová, Senderáková, Anská

Hodnotenie trénera
Peter Lupták: „Vo veľkej horúčave sme začali peknou kombinačnou hrou, avšak iba po šestnástku domácich. Súper napriek veľkému tlaku odolával až do 23. minúty, keď sa presadila Šimková po peknej individuálnej akcii. Domáce hráčky hrali jednoducho, všetky získané lopty, výkopy brankárky a kopy od brány okamžite posielali za našu obranu, ktorá však nemala problém a hrala spoľahlivo. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, celý čas sa hralo na polovici súpera, resp. pred ich bránou. Pokúšali sme sa o streľbu zo stredných vzdialeností, o kombinácie, ktoré veľmi nevychádzali keďže domáce hráčky sa zamerali už výlučne iba o defenzívu. Napokon sme pridali ešte 2 góly a zaslúžene získali 3 body.

14.kolo

1.FC Tatran Prešov-žiačky – FC VSS Košice 2:7 (1:3)
Góly: 15´Šimková, 70´Luptáková – 12´21´48´50´56´Ferencová, 26´(p.k.) 60´Oglodyová

Zostava
Dupkalová, Švecová, Oršuľáková, Šimková, Jusková, Kecerová, Klobušovská „K“, Ivanová, Luptáková, Jeníková, Gajdošová, Onofrejová, Senderáková

Peter Lupták:V poslednom zápase sezóny dievčatá začali výborne a 20 minút sme mali drvivý tlak (aj s pomocou vetra), keď súper prakticky neprešiel na našu polovicu. Pekne sme kombinovali, presadzovali sa individuálne, avšak nedokázali sme premeniť šance ani z bezprostrednej blízkosti. Navyše sme dostali smolný gól v 12. minúte, keď nákop takmer z polovice ihriska sfúkol vietor do našej brány. Hneď sa nám však podarilo vyrovnať a pokračoval náš tlak. Avšak v 21. minúte prišla hrubá chyba obrany, a po samostatnom nájazde sa súper dostal do vedenia. Hneď o ďalších päť minút prišla ďalšia strata lopty pred našou bránou, a po faule sa kopala proti nám penalta – 1:3. Od toho momentu sa súper dostal do zápasu, vytvoril si tlak, a aj keď sme bojovali do konca, Košičanky už v druhom polčase kontrolovali zápas a pridali pekné góly po parádnych akciách Ferencovej (narodenej v roku 2005 (!)).
Keďže to bol posledný zápas, dievčatám ďakujem za prístup, bojovnosť a dúfam, že im to vydrží aj v budúcej sezóne.

U17

23.kolo

1.FC Tatran Prešov – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:3)
Góly: 14´Bari, 35´Malí, 39´Doktorík

Zostava
Paluba – Ondrej (55. Prusák), Dzuričko, Juda – Strachan, Leško, Múdry, Jopek, Štefaník -Švec, Slebodník

Stanislav Varga: „Zápas s Dunajskou Stredou sme chceli zvládnuť. Chceli sme hrať nátlakový futbal na polovici súpera, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Chlapci hrali bez pohybu a chuti zvíťaziť. Robili sme veľké množstvo individuálnych chyb, kazili množstvo jednoduchých prihrávok, čím sme v horúcom počasí napomáhali súperovi. V podstate zápas rozhodol prvý polčas, kedy súper z troch striel na našu bránu zaznamenal tri góly. My sme naopak počas celého zápasu bránu neohrozili, a takto sme o výhre, resp. otočení skóre nemohli ani pomýšľať.“

U16

23.kolo

1.FC Tatran Prešov – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:3)
Góly: 42´Gladiš, 60´(p.k.) Ficko – 6´26´Gembický, 23´Pónya

Zostava
Horváth – Šellong (75. Klepsateľ), Kolivoška, Ličák, Maguľák (41. Gladiš) – Olejník, Ficko – Suslov, Luterán, Ivanecký – Sabol

Stanislav Baran: „V úvode zápasu po rohovom kope sa hostia ujali vedenia. Hra bola vyrovnaná. Pripravili sme si aj gólové šance, ale najväčšiu po centri Suslova nepremenil Sabol. V 23. a 26. minúte po chybách v obrane sme prehrávali už 0:3. V druhom polčase sme v podstate hrali na polovici súpera. Znížili sme na 2:3, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo. Chyby v obrane z prvého polčasu nás stáli 3 body.“

U15

5.kolo nadstavby

FO ŽP Šport Podbrezová – 1.FC Tatran Prešov 1:3 (0:2)
Góly: 44´Daxner – 21´70´Kaňuch, 4´Morong (vl.)

Zostava
Spodniak – Timko (36. Barkáč), Koma, Korba – Kaňuch, Hurný, Olejár (54. Marcinko), Jendrek, Korba – Volák, Štefančin

Patrik Durkáč: „Zápas v Podbrezovej bol náročný, aj keď končený výsledok môže hovoriť opak. Vedeli sme, že nás čaká dôrazný súper, ktorý hrá silový futbal s koncentrovanou defenzívnou činnosťou všetkých hráčov, preto sme sa snažili hrať rýchlo loptu od nohy s využívaním rýchlejšieho otáčania ťažiska hry a následným prechodom cez krajné vertikály. V prvom polčase sme to dokázali plniť a vypracovali sme si niekoľko príležitostí na strelenie gólu. Podarilo sa nám streliť rýchly gól, keď po finálnej prihrávke z pravej strany nabehol do pokutového územia Jendrek a jeho tečovaná strela skončila v bráne súpera. Druhý gól padol po peknej a rýchlej kombinácii cez našu ľavú stranu, keď si na finálnu prihrávku pekne nabehol Kaňuch a nemohol nepremeniť príležitosť. Do polčasu sme si vypracovali ešte pár šancí, ale nedokázali sme ich využiť. V druhom polčase sme sa snažili pridať tretí gól, naopak po chybe obrannej formácie a brankára sme inkasovali, čo zdramatizovalo zápas. Nakoniec sme si v druhom polčase vypracovali ešte niekoľko príležitostí na strelenie gólu, ale dvakrát Štefančín ani Jendrek nedokázali prekonať súperovho brankára. To sa podarilo až v závere zápasu Kaňuchovi, ktorý spečatil svoj dobrý výkon druhým gólom v zápase, po rohovom kope a peknej hlavičke na prvej žrdi. Celkovo mal zápas solídnu úroveň a s výkonom družstva som spokojný. Vyhrali sme zaslúžene a chlapcom patrí vďaka za predvedený výkon a prístup v náročnom počasí.

U14

FO ŽP Šport Podbrezová – 1.FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)
Góly: 56´Chovanec
V 40. minúte nepremenil domáci Švantner penaltu.

Zostava
Riják (36. Šoltés) – Didik, Guľaša, Molčan, Chovanec – Horvát, Krištof (59. Kandala) – Kaľavský (47. Švec), Terezka (36. David), Sabol (66. Tkáč) – Jambor

Radoslav Kačala: „Napriek jednoznačnému priebehu zápasu s týmto súperom na domácom trávniku, sme nechceli tento zápas podceniť, naopak, potvrdiť našu hernú kvalitu. Hneď v úvode sme si vypracovali niekoľko príležitosti na strelenie gólu, ale nedokázali sme sa presadiť. Snažili sme sa zachytávať útoky domácich už v ich zárodku a nedovoliť im tak možnosť rozvinúť útočnú aktivitu. Keďže nám to celkom dobré vychádzalo, domáci sa sústredili na nakopávanie lôpt na hrotového útočníka, ktorý mal veľmi ťažkú úlohu proti našej obrannej formácií a sám sa nedokázal vôbec presadiť. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, ale strelecky sme sa trápili. V 40. minúte zápasu sme sa dopustili naivného faulu v našom pokutovom území, ale domáci pokutový kop nepremenili. My sme ich potrestali za nepremenenú penaltu v 56. minúte, keď sa po nacvičenom rohovom kope presadil Chovanec. Po góle sme domácich pritlačili na vlastnú polovicu, ale od výraznejšieho gólového prídelu ich zachránil dobre chytajúci brankár Martinec. Chlapcom ďakujem a blahoželám k zaslúženému víťazstvu.“

U13

1. FC Tatran Prešov – FK Spišská Nová Ves 3:1 (1:1)
Gól FCT: 18´Štefaník, 35´Horvát, 40´Demjanovič – 20´Jasečko

Zostava
Šurima – Strachan, Spišiak, Jendruš – Nehila, Tobiáš – Demjanovič, Plančár
Radačovský – Ivanko, Jakubko, Jurek – Horvát, Bilas – Štefánik, Balánik

Slová trénerov
Ondrík, Marchevský:
„Zápas sme prevažne mali pod kontrolou. Snažili sme sa hrať pre nás typicky kombinačne, ale sťažoval nám to veľmi zlý terén. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí, no brankári súpera chytali fantasticky. V druhom polčase sme vystupňovali tempo, boli sme kolmejší, presadzovali sme sa individuálne a kombinačne. „

U12

1. FC Tatran Prešov – FK Spišská Nová Ves 19:0 (9:0)
Gól FCT: Ličák 4, Kecer 3, Štinčík 2, Wolf 2, Špak 2, Mielke, Novotňák, Pališčák, Sakala, Vadaš, Drozd