Tentokrát sa pozrieme na zhrnutie výsledkov akadémie z úvodu tohto mesiaca.

Ženy

19.kolo

1.FC Tatran Prešov-ženy – ŠK Novohrad Lučenec 11:0 (5:0)
Góly: 13´46´75´Macková, 19´77´Semanová, 61´66´Lackovičová, 23´Gumanová, 33´Smalcová, 45´Žemberyová, 81´Sedláková

Zostava
Kuchariková „K“ – Bačová, Gumanová (46. Lackovičová), Žemberyová (46. Jakabčinová), Semanová, Macková, Smalcová (46. Oršuľaková), Sedláková, Vranková (46. Marušová), Ličáková, Knišová

Hodnotenie trénera
Marek Semančík:Zápas sme odohrali na polovičke súpera. Po pekných akciách sme navyšovali naše skóre až na konečných 11:0. Dievčatá majú pred sebou ešte jeden ligový zápas v Košiciach s domácou Lokomotívou, a potom nás už čakajú dva kvalifikačné zápasy o postup do I.ligy a to 10.06. s Ružomberkom (na štadióne v Spišskej Novej Vsi) a 18.06. s NMŠK Bratislava. Na tieto dva zápasy roka sa musíme poctivo pripraviť.

20.kolo

TJ Lokomotíva Košice – 1.FC Tatran Prešov-ženy 1:5 (1:0)
Góly: 25´Wienerová – 50´Gumanová, 61´Knišová (p.k.), 66´Vranková, 75´Macková, 83´Žemberyová

Zostava
Smalcová – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Macková, Sedláková, Vranková, Verčimáková, Marušová, Šimčíková, Knišová „K“

Marek Semančík: „Posledný zápas v lige sme odohrali v Košiciach s domácou Lokomotívou. Na zápas sme sa pripravovali, vedeli sme, že domáce sa budú chcieť na nás vytiahnuť. Zápas sme začali šancou, keď Macková vysunula do šance Žemberyovú. Hrozili aj domáce hlavne agilnou Wienerovou. Jej šance však netradičná brankárka Smalcová chytila. Ďalšie šance, Žemberyovej či Vrankovej ostali nevyužité. Hlavne hlavička prvej menovanej volala po góle, ale domáca hráčka zasiahla na bránkovej čiare. Nedáš dostaneš sa potvrdilo, keď po nedorozumení našej obrany sme inkasovali – 1:0. Cez polčas sme si povedali, že do druhého polčasu musíme vstúpiť aktívnejšie. Dievčatá od začiatku prebrali iniciatívu a súperovi nedali najmenšiu šancu. Prvý gól sme strelili po rohovom kope, kedy si nakrátko zahrali loptu Sedláková – Macková a po centrovanej lopte zakončila nekompromisne Gumanová – 1:1. Druhý gól vybojovala Vranková, keď po faule na ňu sme kopali penaltu, ktorú bezpečne premenila kapitánka Knišová. Tretí gól strelila po nedorozumení domácej obrany Vranková – 1:3. Náš štvrtý gól strelila po dôraznom zakončení Macková, keď najprv napálila loptu do brvna a následne do brány – 1:4. Najkrajší gól prišiel po osi Vranková – Macková – Žemberyová. Najlepšia hráčka na ihrisku Žemberyová sa presadila medzi tromi hráčkami súpera – 1:5. Ďalšie šance ostali nevyužité. Týmto zápasom sme sa rozlúčili s ligou. Čakajú nás však barážové zápasy o postup do I.ligy, a to 10. s Ružomberkom a 18.06 s NMŠK Bratislava. Držte nám palce. Dievčatá ste skvelé!!!

U19

24.kolo

1.FC Tatran Prešov – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Góly: 82´84´Kraľovič, 31´Pavúk

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták, Haščák, Župa – Vojtaško, Adam – Kočiško (64. Tomko), Timko (56. Izvorský), Pavúk (86. Lukáč) – Kraľovič

Marek Petruš: „Zápas hraný v dobrom tempe proti súperovi, ktorý mal svoju kvalitu, výsledok síce jednoznačný, ale priebeh stretnutia tomu vôbec nenasvedčoval. Nastúpili sme bez troch hráčov základnej zostavy (Boloca, Špyrka, Grešák), a aj preto sme sa snažili dnes hrať viac zozadu, vyčkať si na príležitosti, ktoré si vieme počas zápasov vypracovať a hlavne chceli sme dať prvý gól. To sa nám zásluhou Daniela Pavúka do polčasu podarilo. Druhý polčas chválim mužstvo za dodržanie taktickej disciplíny, súper aj keď mal prevahu v držaní lopty, prakticky neohrozil našu bránu. Naopak naše mužstvo nastrelilo brvno hosťujúcej brány, rozhodujúci moment prišiel v 82. minúte, keď Kraľovič premenil svoj únik gólom na 2:0, na konečných 3:0 upravil po peknej kombinačnej akcii opäť Kraľovič. Počas stretnutia síce niekedy chýbala herná kvalita, ale mužstvo si to vynahradilo bojovnosťou, zodpovednosťou, taktickou disciplínou a aj preto si toto víťazstvo veľmi cením a chlapcom ďakujem za výkon, ktorý ukázali v dnešnom dôležitom zápase.

25.kolo

1.FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Góly: 37´Adam

Zostava
Slančík – Šimko, Grejták, Haščák, Župa – Vojtaško, Adam (90. Timko), Boloca – Kočiško (72. Lukáč), Pavúk, Kraľovič

Marek Petruš: „Som rád, že sme nadviazali na predchádzajúce dobré výkony a výsledky z posledných stretnutí. Mužstvo išlo jednoznačne za svojím cieľom, a to bolo v dnešnom meraní síl víťazstvo, pretože len to by nám dávalo šancu hrať ešte o konečné 3. miesto v 1.lige staršieho dorastu. Prvý polčas bol vyrovnaný, útoky sa striedali na obidvoch stranách, súper hrozil po štandardných situáciách, naopak my sme chceli hrať po zisku lopty priamočiaro, rýchlo, kolmo na bránu súpera. To sa nám v prvom polčase darilo napĺňať iba čiastočne. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 37. minúte, peknú kombináciu zakončil exportnou strelou Dominik Adam – 1:0. Po zmene strán sme vedeli, že súper sa bude snažiť o vyrovnanie, a tým pádom sa nám naskytne viac priestoru na realizáciu rýchlych protiútokov do otvorenej obrany. Musím pochváliť defenzívu celého mužstva, ktorá fungovala na výbornú. Súperovi sme okrem zopár štandardných situácií nedovolili prakticky nič, hrali sme dobre organizovane, zodpovedne, v ťažkých situáciách jednoducho. Smerom dopredu sme si začali vytvárať viacero nebezpečných situácií, ale ani jednu z mnohých „tutoviek“ sme nepremenili (Kraľovič, Kočiško, Pavúk, Lukáč). Nakoniec sme zápas dotiahli do víťazného konca, tešíme sa z dosiahnutia troch bodov, ktoré nás posunuli v tabuľke na pekné 4. miesto. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, ktorý podali v dnešnom náročnom stretnutí.“

U17

24.kolo

FK Dukla Banská Bystrica – 1.FC Tatran Prešov 3:0 (0:0)
Góly: 53´71´Hrudkay, 65´Ivan (p.k.)

Zostava
Paluba – Strachan, Ondrej, Dzuričko, Trojan – Jopek, Leško, Múdry, Štefaník, Slebodník (21. Suslov) – Švec

Stanislav Varga: „Zápas s Banskou Bystricou sme chceli zvládnuť aj napriek oklieštenej zostave. Chceli sme hrať nátlakový futbal na polovici súpera, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Chlapci hrali bez pohybu a akejkoľvek chute zvíťaziť, čo bol najväčší rozdiel medzi nami a súperom. Robili sme veľké množstvo individuálnych chýb, kazili množstvo jednoduchých prihrávok a pre súpera sme neboli v podstate vôbec nebezpečný. Všetky inkasované góly padli po kolmých prihrávkach súpera za našu obranu, ktorá bola počas celého zápasu poloaktívna. Verím, že chlapci sa z tohto zápasu poučia a v najbližšom stretnutí bude náš výkon diametrálne odlišný od toho v Banskej Bystrici.“

25.kolo

MFK Ružomberok – 1.FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)
Góly: 52´Štefaník

Zostava
Paluba – Strachan, Ondrej, Dzuričko, Maguľák – Jopek, Kolivoška, Múdry, Štefaník, Stach (79. Leško) – Švec

Stanislav Varga: „Do Ružomberka sme cestovali s oklieštenou zostavou, pod ktorú sa podpísala maródka v tíme. Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním získať aspoň bod. Chlapci hrali koncentrovane počas priebehu celého zápasu, boli dôrazní v osobných súbojoch, hrali s chuťou, čo sa v konečnom dôsledku podpísalo aj na výsledku. V priebehu zápasu sme si vypracovali dve veľmi dobré gólové príležitosti, keď sa Švec dostal do úniku, no svoje šance nepremenil. V 52. minúte sa po výbornej lopte Múdreho za chrbát obrany do úniku dostal Štefaník a rozhodol o našej výhre. Chlapcov za výkon a disciplínu v tomto zápase chválime a blahoželáme im.“

U16

24.kolo

FK Dukla Banská Bystrica – 1.FC Tatran Prešov 0:4 (0:3)
Góly: 17´51´Štefančin, 7´Luterán, 36´Kolivoška

Zostava
Minár – Olejník (60. Klepsataľ), Sova, Koma, Ličák – Kolivoška, Ficko – Sabol, Luterán (69. Olejár) Ivanecký (69. Volák) – Štefančin (53. Gladiš)

Stanislav Baran: „Podali sme najlepší výkon v ročníku. Prvý polčas bol z našej strany výborný. Strelili sme tri góly a pripravili sme si ďalšie šance. V defenzíve pracovalo družstvo bez chýb. Prvý gól strelil Luterán – po spätnej prihrávke od Sabola. Druhý pridal Štafančin – po kolmej lopte od Kolivošku, a tretí po štandartnej situácií pridal Kolivoška. Hneď na začiatku druhého polčasu skóroval druhýkrát Štefančin, po peknom centri Sabola. Ďalej sme kontrolovali vývoj zápasu a domácich hráčov sme do gólovej príležitostí nepustili. Okrem víťazstva som spokojný aj s herným prejavom družstva.“

25.kolo

MFK Ružomberok – 1.FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)
Góly: 27´Plaskúr – 48´Luterán

Zostava
Minár – Švab (75. Timko), Sova, Klepsateľ, Ličák – Ficko, Šellong – Gladiš, Luterán (69. Jurčišin), Ivanecký – Sabol

Stanislav Baran: „Po veľkých zmenách v zostave sme odohrali veľmi dobrý zápas a získali bod. Hralo sa za veľkej horúčavy. Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne. V prvom polčase, po našej chybe pri trestnom kope, nás domáci potrestali gólom. V druhom polčase sme po peknej akcií a prihrávke Ivaneckého vyrovnali Sabolom. Škoda, že Sabol nepremenil ďalšiu šancu – nájazd na brankára po prihrávke Luterána. Hlavne v druhom polčase ma okrem vyrovnania potešilo nasadenie a herný prejav družstva.“

U15

6.kolo nadstavby

1.FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 49´Hurný – 68´Kiebel

Zostava
Spodniak – Štofan (46. Marcinko), Koma (36. Barkáč), Korba – Olejník (53. Timko), Olejár, Jedrek, Volák (36. Hurný), Suslov – Kaňuch, Štefančin (56. Jurčišin)

Patrik Durkáč: „Zápas s Ružomberkom bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme hrali aktívny futbal s držaním lopty a snahou o využívanie krajných vertikál na prechod do útoku. To sa nám darilo a vypracovali sme si príležitosti, ktoré sme však nevyužili. Herne sme dominovali a súpera sme nepustili prakticky k ničomu. Nedostatkom bola v niektorých fázach hry pomalá rozohrávka od obrannej formácie, chýbal moment prekvapenia. Napriek tomu, že súper sa zameral len na defenzívu, sme si mali vypracovať viac šancí a hlavne premeniť niektorú z príležitostí. V druhom polčase sme spravili viacero zmien, aby sme rozložili zaťaženie na všetkých hráčov, no postupne sa vytrácala herná tvár nášho družstva. Strelili sme pekný gól aktívnym Hurným, ktorý mal ešte niekoľko streleckých pokusov zo stredných vzdialeností. S pribúdajúcim časom sa vytratil kľud v prechodovej fáze a začal sa hrať chaotický futbal. V druhom polčase sme nevyužili tri dobré príležitosti na strelenie gólu a nakoniec sme inkasovali po chybe brankára z rohového kopu. S predvedenou hrou som spokojný do 60. minúty, potom už bolo veľa nepresností, a v organizácii našej hry nedisciplinovanosť niektorých hráčov. Výsledok v tejto fáze nie je podstatný, ale myslím si, že takýto zápas musíme zvládnuť do víťazného konca.“

7.kolo nadstavby

1.FC Tatran Prešov – JUPIE Podlavice FŠ M. Hamšíka 2:4 (1:2)
Góly: 2´Olejník, 67´Jurčišin – 12´Biricz, 14´Koma (vl.), 44´Bobrovský, 56´Rosenberger

Zostava
Spodniak – Štofan, Koma, Korba – Kaňuch, Oljeník (59. Timko), Olejár (45. Barkáč), Hurný (36. Jendrek), Suslov – Volák (52. Marcinko), Štefančin (62. Jurčišin)

Patrik Durkáč: „Zápas s Podlavicami bol nevydarený z našej strany. Nedaril sa nám prechod cez stredné pásmo. Pomaly sme pracovali s loptou, mali sme pomalú a nepresnú prihrávku smerom dopredu. Súper nás prevyšoval vo všetkých aspektoch herného výkonu. Chýbal nám pohyb bez lopty, dôraz v osobných súbojoch, ochota zabojovať o stratenú loptu. V systéme zle pracovali hráči na svojich hráčskych funkciách a z toho pramenil záver, že vyhralo lepšie družstvo. Nehrali sme ako kolektív v obrannej ani v útočnej fáze hry. Bol to zápas, na ktorý musíme čo najskôr zabudnúť, vysvetliť si nedostatky a vyvarovať sa podobného herného prejavu do budúcna. V tomto zápase sme si nezaslúžili vyhrať.“

U14

1.FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:2 (0:0)
Góly: 48´Jambor – 52´Vrábeľ, 55´Bradiak

Zostava
Šimko (48. Šoltés) – Guľaša, Novajovský (36. Didik), Molčan, Chovanec – Horvát, S. Krištof (49. David) – Sekerák (36. Švec), Terezka (36. Kaľavský), Sabol – Jambor

Radoslav Kačala: „Za veľmi teplého počasia, ale na výbornom ihrisku v Šarišských Michaľanoch sme nastúpili proti mužstvu z prvého miesta našej tabuľky. V každom zápase sa snažíme prezentovať svojou kombinačnou hrou, s vysokým napádaním a aktívnou obrannou činnosťou v každom priestore ihriska. Ani v čase keď sme vyhrávali 1:0 sa náš spôsob hry nemenil, no to čo predvádzali hostia, nemá s futbalovou modernou nič spoločné! V kategórií žiakov, kde o nič nejde, hrať spôsobom ,,Kopni a bež snáď sa niečo podarí“ ma neskutočné zlostilo. Netvrdím, že v našej hre bolo všetko bezchybné. Nakoniec, kto sa učí musí aj niečo pokaziť. Neboli sme dostatočne produktívni v koncovke, hlavne v prvom polčase. V defenzívnej činnosti sme často neskoro reagovali na stratu lopty a pomalý návrat pod loptu stál veľa síl našich defenzívnych hráčov. S pribúdajúcim časom sme v horúcom počasí strácali veľa síl a po našich technických nedostatkoch jednotlivcov sme hosťom ponúkli niekoľko príležitosti na brejk do otvorenej obrany. Dvakrát sa im to podarilo, ale po každom strelenom góle sa opäť stiahli na svoju polovicu bránili ako vo finále MS! Iste, každý tréner si môže zvoliť vlastný spôsob hry, ale hrať takto ustráchane a deštruktívne na výsledok v tejto kategórií je podľa mňa absolútny nezmysel. Napriek našej prehre som na svojich hráčov hrdý, že sa nezačali koncentrovať len na výsledok po našom vedúcom góle, ale stále sme sa snažili hrať svoju hru, aj keď s množstvom taktických a technických nedostatkov. Ale, kde a kedy sa majú títo hráči učiť ak nie teraz v takýchto zápasoch? Výsledok neteší, ale na charakter našich hráčov som hrdý a preto im ďakujem za odvedenú prácu na ihrisku.“

1.FC Tatran Prešov – JUPIE Podlavice FŠ M. Hamšíka 3:0 (2:0)
Góly: 11´Jambor, 22´Krištof, 49´Sabol
V 5. minúte Sabol nepremenil pokutový kop.

Zostava
Šimko – Sekerák, Guľaša, Molčan, Chovanec – Horvát (60. Kandala), S. Krištof (45. David) – Švec (45. Didik) – Jambor (36. Terezka), Sabol – Kaľavský

Radoslav Kačala: „Veľmi teplé počasie naznačovalo, že tempo zápasu nebude vysoké. Napriek tomu sme sa snažili hrať nátlakovo od začiatku zápasu. Dobre sme atakovali každé jedno zakladanie útoku súperom po zemi a výborne sme zvládali aj osobné súboje po nakopnutých loptách. Už v úvode zápasu sme sa dostali Sabolom do roch výborných príležitosti, ale nedokázali sme sa ani raz presadiť. V 5. minúte sme dokonca nepremenili pokutový kop po jasnom faule na Sabola, ktorého realizátorom bol sam faulovaný. Naďalej sme pokračovali v našej hre, boli sme čoraz dominantnejší a bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. Toho sme sa dočkali po gólovej hlavičke Jambora, keď mu loptu na hlavu posadil agilný Sekerák. Súper sa na našu polovicu dostával len veľmi ojedinele, ale naša dobre hrajúca obrana si so všetkým poradila. V priebehu prvého polčasu sme ešte predviedli niekoľko veľmi pekných útočných kombinácií, ale strelecky sa presadil už len S. Krištof. V druhom polčase naša hra bola ešte dominantnejšia a v počte príležitosti na skórovanie sme prevýšili ten prvý. Snažili sme sa súpera vytiahnuť medzihrou na našu polovicu a vytvárať tak priestory na kolmé prihrávky za súperovu obranu. Výborne nám to vychádzalo, ale zlyhali sme vo finalizácií útokov. Jediný gól druhého polčasu sa podarilo streliť Sabolovi po peknej prihrávke Sekeráka z krídelného priestoru. Naša hra slávila úspech v podobe zaslúženého víťazstva. Blahoželá a ďakujem chlapcom za predvedenú hru.“

U13

FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 1:9 (1:3)
Góly FCT: Demjanovič 2, Štefaník 2, Cisko, Nehila, Vaxmanský, Ivanko, Griger

1. FC Tatran Prešov – MFK Vranov nad Topľou 13:2 (4:1)
Góly FCT: Demjanovič 7, Mrva 3, Jakubko, Balaník, Horvát

U12

FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 4:14 (1:4)
Góly FCT: Chmeliar 3, Sakala 3, Novotňák 2, Ličák 2, Štinčík, Špak, Wolf, Vadaš

1. FC Tatran Prešov – MFK Vranov nad Topľou 21:3 (13:2)
Góly FCT: Pališčák 7, Drozd 3, Novotňák 3, Mielke 2, Ličák 2, Sakala 2, Druga, Wolf