1. prípravný zápas: DVTK – 1.FCT 4:2 (0:0) (+video)

Report zo zápasu

Príprava na novú sezónu Fortuna ligy je v plnom prúde, preto nastal čas už aj na sériu prípravných duelov. V tom prvom sme sa vybrali na pôdu tradičného súpera DVTK, kde nás domáci poriadne preverili. Zápas sa odohral v tréningovom centre, v ktorého pozadí sa stavia krásny nový štadión.

Domáce tréningové ihrisko bolo síce pre divákov uzavreté, no za jeho plotom sa predsa len zhromaždilo približne 300 nadšencov. V úvode stretnutia sa nič vážnejšie neudialo, prvých päť minút sa hralo prakticky len na polovici ihriska, vzruch priniesla až žltá karta pre domáceho Liptáka, aj to bolo len jediné napomínanie v zápase. Ako prvý sa zastreľoval Špyrka, jeho pokus z 11. minúty sa však nedal označiť za nebezpečný. Domáci odpovedali po štvrťhodine hry štandardkou, tú poslal Ugrai asi meter nad Gáborčíkovu bránu. Na druhej strane sa pripomenul aj Erik Streňo, no domáci gólman Radoš bol pozorný. V 23. minúte sa nebezpečne zastreľoval Forgács, gól však nedal. Najväčšiu príležitosť si naši chlapci vypracovali v 30. minúte. Po centri z ľavej strany nevyužil príležitosť zoči-voči brankárovi Leško, Špyrkovu následnú strelu zablokovali domáci obrancovia a Dzuríkov okamžitý pokus z 25-tich metrov letel mimo. Domáci odpovedali taktiež tutovkou, po rohovom kope hlavičkoval Márk do žrde, Szarka poslal dorážku vysoko nad. Zraneného Tomáša Sedláka vystriedal András Lénárt, mladík na skúške z Videotonu. V 39. minúte zakončili domáci krásnu kombináciu Fulopovou strelou tesne mimo.

Do druhého polčasu nastúpili tímy s poriadnymi zmenami, DVTK hralo s deviatimi novými hráčmi, my sme ich do 55. minúty vymenili šesť. Domáci mali rozohrávku, vyskúšali si signál s nábehom všetkých ofenzívnych hráčov pred našu šestnástku, po jednom nešťastnom momente za druhým sme si sami našli pred bránou Bacsu, ktorý sa nemýlil – 1:0. O päť minút sa nám podarilo vyrovnať. Peknú akciu rozbehli po pravej strane Leško a Špyrka, na jej konci vletel do vápna Streňo a z bezprostrednej blízkosti sa nemýlil – 1:1. Po hodine riadnej hracej doby sa pred bránu prebil Makrai, mladík Adrián Slančík nakoniec neinkasoval. Gól prakticky visel vo vzduchu, otázkou bolo, kto ho strelí. A keby len jeden… Ani tentokrát sme sa nevyvarovali nepríjemnej päťminútovke plnej chýb. V 67. minúte pretlačil po rohovom kope Kitl o hlavu nižšieho Trebuňáka – 2:1. Už o ďalších 75 sekúnd zakončoval v šestnástke sám Makrai3:1. Nešťastnú chvíľku zavŕšilo napádanie domácich, ihneď po našej rozohrávke sa DVTK zmocnilo vysokým pressingom lopty, nasledovali dve-tri prihrávky a Oláhov gól – 4:1. Do konca zápasu sa snažili „Koňare“ dotiahnuť nepriaznivý stav, v 79. minúte vystrašil Kraľovič obranu, ale nie brankára Bukrána. Päť minút pred koncom zápasu sa Kraľovíč predsa dočkal, po Lénártovej výbornej práci obišiel Bukrána a z ostrého uhla zakončil do opustenej brány – 4:2.

Dojem z prvého prípravného zápasu opäť pokazila chvíľka nepozorností a chýb v piatich minútach druhého dejstva. Chlapci bojovali, mladíci (najmä Špyrka, Kraľovič, Lénárt) ukázali dravosť a chuť bojovať o miesto v A-tíme. Bol to prvý zápas prípravy, s množstvom nových tvárí. Verme, že chlapci sa zomknú, tréneri odstránia chyby, a na turnaji v českých Žirovniciach (5.7.) predvedú proti Jihlave a Dukle Praha koncentrované výkony.

Diósgyőri VTK – 1. FC Tatran Prešov 4:2 (0:0)

Góly: 46´Bacsa, 67´Kitl, 69´Makrai, 71´Oláh – 50´Streňo, 85´Kraľovič
ŽK: Lipták (DVTK)
Rozhodoval: Nagy – Varga, Punyi

Zostavy
DVTK
1. polčas: Rados – Eperjesi, Karan, Tamás, Forgács – Vela, Busai, Lipták, Fülöp – Ugrai, Szarka
2. polčas: Bukrán – Nagy T., Tucsa, Lipták, Forgács – Ternován, Kitl, Nono, Oláh B. – Makrai, Bacsa
1.FCT
Gáborčík (46. Slančík) – Petko, Bartek (54. Micherda), Jacko (46. Obradović), Miliutin (73. Grešák) – Sedlák (37. Lénárt), Dzurík – Leško (54. Macko), Špyrka (54. Luberda), Dupkala (46. Trebuňák) – Streňo (60. Kraľovič)
+ Černák

Zostrihy (DVTK – Youtube)

Najbližšie zápasy nás čakajú 5.7. na turnaji o Perleťový pohár, kde sa stretneme s FC Vysočina Jihlava a FK Dukla Praha.

Zdieľaj