Informácie k zvyšným prípravným zápasom

Info k príprave

Už v úvode prípravy sme avizovali niekoľko prípravných zápasov, ktoré náš tím odohrá. Tajomstvom bola snaha o dotiahnutie atraktívneho súpera na náš domáci štadión. Dnes už vieme vďaka telefonátu s pánom trénerom Jantekom viac.

V období 9.-10.7. sa mal odohrať prípravný zápas s atraktívnym súperom, priamo u nás, v Prešove. Ako už viacerí fanúšikovia tušili, s dlhým tichom okolo zápasu sa znižuje šanca jeho odohrania. A bohužiaľ, je to tak, v tomto termíne sa zápas hrať nebude. Aktuálne rokovania sa však presunuli na náhradný čas, a tým je asociačný termín v úvode septembra (reprezentačná prestávka).

Dôvod je jednoduchý, ako nám objasnil pán tréner, „zatiaľ čo u nás sa prípravné obdobie pomaly končí a tímy sa už sústreďujú na ligu, v západnej Európe sa s prvými tréningmi a predsezónnymi duelmi len začína. Mužstvá sa len schádzajú, prvé zápasy odohrajú prakticky v čase, keď už my budeme v súťaži„.

V záujme klubu je dotiahnuť známejšie futbalové meno, „mohli sme hľadať náhradu v Poľsku či Maďarsku, ale prešovských divákov chceme potešiť renomovanejšou značkou, ktorá ich určite motivuje v rozhodnutí prísť na štadión„.

Sme v spojení s klubmi zo Španielska, Talianska, Belgicka a Holandska, ktoré majú záujem prísť, dôležitá bude samozrejme aj nákladová čiastka„, dodáva.

Poznáme teda približný termín, prijateľný pre obe strany, krajiny, odkiaľ môže pochádzať potenciálny súper, a miesto, kde by sa zápas mal odohrať, náš Prešov.

Naďalej sa tak úporne pracuje na tomto sľúbenom zápase.

Do konca prípravy nám tak ostáva jediný zápas, a to stretnutie s AEK Atény v poľskom meste Kielce. Duel sa odohrá v piatok, 14.7. o 17:00.

Hráči, ktorí sa zápasu nezúčastnia, budú spolu s ďalšími mladíkmi čeliť Partizánu Bardejov. Hrať sa bude v Bardejove v sobotu, 15.7. o 17:00.

Akého súpera si želáte? Kto ním nakoniec bude? … Nechajme sa prekvapiť.

Zdieľaj