Roland Černák: „Spravíme všetko pre to, aby sa tie výsledky už viackrát neopakovali.“

Rozhovor s Rolandom Černákom

Roland Černák oslávil deň pred prvým zápasom sezóny 20 rokov. Tento mladík má solídny strelecký potenciál, čo pochopili už v Dunajskej Strede, ktorá si ho získala z Trebišova. Tam však dostával stále menej príležitostí, aj preto prijal ponuku Tatrana na ročné hosťovanie, ktoré sa spečatilo práve v deň jeho narodenín. Stretnutie s vicemajstrom bolo jeho jubilejné štyridsiate v najvyššej súťaži. Aké sú jeho prvé dojmy po zápase s belasými a príchode do klubu…?

Na začiatok ti chcem popriať všetko najlepšie k nedávnym 20-tym narodeninám. Mal si čas aj na oslavu?

Ďakujem 🙂 . Na oslavu som veľmi čas nemal, keďže som mal narodeniny v sobotu, a už v nedeľu bol ostrý zápas so Slovanom Bratislava.

Prakticky tesne pred zápasom sa spečatilo tvoje hosťovanie v Tatrane. Bol štart v základnej zostave a rovných 90 minút proti vicemajstrovi, takpovediac, darčekom?

Áno moje hosťovanie v Tartane sa spečatilo deň pred začiatkom súťaže a bol som rád, že som mohol nastúpiť hneď a na celých 90 minút.

FOTO: Rado Dado. Nová posila v zápase so Slovanom

Ako sa ti v stretnutí hralo, čo hovoríš na svoj výkon?

Hralo sa mi dobre, len proti Slovanu a bez jedného hráča sa hrá ťažko. Na svoj výkon poviem len toľko, že viem hrať oveľa lepšie, než to, čo mohli diváci vidieť v sobotu.

Naposledy si nastúpil v najvyššej súťaži v drese DAC, v úvode jari sme to boli práve my, kto si z MOL Arény odniesol päťku (0:5). Čo ťa presvedčilo o tom, že aj napriek našim nepriaznivým výsledkom, chceš využiť možnosť obliekať zeleno-biely dres?

Tatran síce mal minulú sezónu zlé výsledky, ale to je už za nami. Teraz je tu nová sezóna a my spravíme všetko pre to, aby sa tie výsledky už viackrát neopakovali. Verím, že na tom budem mať svoj podiel.

Prijali ťa chlapci v šatni bez problémov? Ako sa ti spolupracuje s trénermi?

Chlapci v kabíne sú super, prijali ma prakticky hneď. Som rád, že to v kabíne funguje, a že je tu super partia. S trénermi problém nemám, spolupracuje sa mi s nimi veľmi dobre, či s trénerom Jantekom alebo Mlynárom.

Pochádzaš z Trebišova, do Dunajskej Stredy to mala tvoja rodina asi ďaleko. Teraz hráš domáce zápasy v Poprade, čo je, predsa len, o čosi bližšie. Budú sa príbuzní chodiť pozerať?

Už na prvom zápase ma prišli rodičia pozrieť a určite budú chodiť častejšie než do Dunajskej Stredy.

FOTO: dac.sk. Zakončenie na bránu terajších spoluhráčov

Úvod sezóny máme naozaj ťažký, najprv belasí, teraz Šošoni zo Žiliny. Máš nejakú vlastnú predstavu o tom, čo by mohlo na domáceho slovenského majstra platiť?

Úvod sezóny je veľmi ťažký, ale verím, že zajtra získame poctivou hrou body.

A dáš aj gól? 🙂

Pôjdem až na dno svojich síl, a keď dám gól, bude to len čerešnička na torte.

Odkaz pre fanúšikov:

Ďakujeme za skvelú podporu v Poprade. V Žiline necháme na ihrisku maximum. Držte nám palce.

Rolandovi a chlapcom budeme držať palce už zajtra, od 19:00 sa postavia úradujúcemu majstrovi v Žiline.

FOTO: dac.sk a Rado Dado

Zdieľaj