Pred zápasom so Žilinou: Ďalšie posily aj možné absencie

Preview zápasu

Už dnes nás čaká zápas s minuloročným majstrom, Žilinčania sa v úvodnom zápase sezóny natrápili s Nitrou, my sa pokúsime revanšovať za výsledok so Slovanom.

MŠK Žilina

Po rannom tréningu o 11:00 sa chlapci poberú na spoločný obed, nasledovať bude cesta z metropoly Šariša do centrály futbalových „Šošonov“. Žlto-zelení prehrali úvodný zápas sezóny s Nitrou 0:1, takže dnes si budú chcieť na domácej pôde pripísať prvé body.

Tím po minulej sezóne opustil najlepší strelec súťaže Filip Hlohovský, do zostavy sa po rekonvalescencií vracia Yusuf Otubanjo, spoločne s ďalšími predsezónnymi posilami nechýba trénerovi Adriánovi Guľovi takmer žiadny hráč. Otázny je štart gólmana Volešáka, ktorého dobre nahrádza Aleš Mandous, chýbať bude naďalej Viktor Pečovský.

V týždni odohrali Žilinčania duel proti tureckému Trabzonsporu, ten dokázal po divokej gólovej prestrelke zvíťaziť 4:3. Do hry zasiahla prakticky celá súpiska MŠK.

1.FC Tatran Prešov

Pri našom tíme svieti v tabuľke Fortuna ligy taktiež nula. Po bolestnej prehre s belasými 1:5 aj pomerne nepríjemné skóre. Napriek výsledku si chlapci vyslúžili v závere zápasu od divákov v popradskom NTC potlesk a uznanie, čo im dodalo novú chuť a odhodlanie do ďalších dní. Na tréningoch sa makalo, v zákulisí pracovalo na posilách.

Záver pracovného týždňa priniesol pozitívne správy, maďarská futbalová federácia uvoľnila Andrása Lénárta na ročné hosťovanie z Videotonu, rovnako dlho by zatiaľ mali obliekať dres aj dvaja kmeňoví hráči z AS Trenčín, Issa Adekunle a Maduka Udeh. Navyše, Erik Streňo dnes taktiež môže zasiahnuť do hry.

V hre dnes neuvidíme Patrika Jacka, problém s boľavou pätou však ustupuje, a v pondelok by mal naskočiť do tréningového zaťaženia. Mimo hry sú naďalej Martin Luberda a Peter Leško, dlhodobí maródi. V týždni trénoval Jakub Bartek len ľahko, dôvodom boli bolesti v slabinách, aj jeho štart je otázny, rozhodne sa na spomínanom rannom tréningu.

Vzájomné zápasy

V minulej sezóne sme odohrali dva duely v Žiline a jeden u nás. Zatiaľ čo doma sme uhrali bod po remíze 1:1, od troch nebolo ďaleko, Pod Dubňom sme prakticky nemali šancu. Výsledky 4:0 a 3:0 dali jasne najavo, kto si ide po titul. Avšak v poslednom zápase sme ešte v prvom polčase spálili niekoľko gólových príležitostí, na čom by sa dalo stavať.

V histórií zápasov na ihrisku súpera čakáme na víťazstvo vonku kratšie. Tatran si zo Žiliny priniesol tri body naposledy v máji 2013, keď po góle Matúša Marcina smerovala výhra na Šariš, v zostave naskočili aj Jakub Bartek, Patrik Jacko či Richard Kačala. „Šošoni“ zvíťazili v Prešove naposledy v roku 2001, v 17. kole sme podľahli neskoršiemu majstrovi 0:1 po góle Miroslava Nemca. Tatran vtedy nevyužil ani polhodinovú presilovku po vylúčení Varadina. Mimochodom, to bola sezóna, v ktorej sme vypadli po napínavom dueli a prehre 2:1 s Košicami v poslednom kole.

Za posledných 20 rokov (1997-2017) sme so Žilinou odohrali 33 vzájomných duelov, s bilanciou 8 výhier, 7 remíz a 18 prehier, so skóre 52:27.

Dúfajme, že chlapci si dnes pripíšu úspešný výsledok a minimálne prvý bodík v sezóne. Už od 19:00 sa začína zápas MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov.

Zdieľaj