Jozef Talian: „K zápasu musíme pristúpiť poctivo, nič nepodceniť, nič nenechať na náhodu.“

Rozhovor s Jožkom Talianom

V minulej sezóne ho mali viacerí za hrdinu. Jožko Talian nás neraz podržal nad vodou, a aj vďaka jeho zákrokom sme neinkasovali viac. Kapitán v aktuálnej sezóne patrí medzi najskúsenejších ťahúňov tímu. Ako brankár sa dostáva do najlepšieho futbalového veku, má bohatú zápasovú prax a je obľúbencom fanúšikov. Aj preto nás zaujímalo, čo si myslí o vstupe do sezóny, či najbližšom zápase.

V Žiline sme prekvapivo zvíťazili, aj napriek červenej karte. Čo hovoríš na zápas, náš výkon, hru Žiliny…?

Zápas sa skončil pre nás veľmi dobre. Hneď sme dali gól, keď sa presadili Peťo Katona s Černákom, dali sme rýchly gól a zaskočili sme domácich. Ale hneď na to oni kontrovali, takže sa stav zrovnal. Potom opäť z našej strany prišlo dobré efektívne zakončenie, vyhrávali sme, no prišla karta (červená, pozn.) a potom vyrovnanie. Zápas bol následne plný emócií i dynamiky. Ľudia videli góly, bolo fajn, vyhrali sme, takže o to viac je to príjemnejšie.

A čo penalta? Na loptu si si siahol, bohužiaľ skončila v sieti.

Škoda penalty, lebo som ju mal prakticky na ruke, len tá strela bola príliš prudká. Možno trošilinku slabšia a ešte by som to stihol. Čo už, ale nevadí, vyhralo sa, to je hlavné.

FOTO: Facebook MŠK Žilina. Spomínaný penaltový moment

Čaká nás Nitra, čo od zápasu očakávaš? Hostia zatiaľ neinkasovali, Lukáš Hroššo si to vzadu naozaj drží pevnou rukou.

Hroššo je veľmi dobrý „brankárik“. Sám som zvedaví na to, čo Nitra. Minulú sezónu sme sa nestretli. keďže ide o nováčika, plného eufórie. K zápasu musíme pristúpiť poctivo, nič nepodceniť, nič nenechať na náhodu, byť opäť efektívni v koncovke a verím, že to pre nás môže opäť dobre dopadnúť.

Zaujímavosť pre doplnenie, čakal by si, že v treťom kole, v zápase nováčika a posledného celku minulej sezóny, sa stretnú dva tímy, ktoré v úvode ročníka porazili majstra zo Žiliny?

No, sranda že? (úsmev) Toto určite nie. Vôbec by som to nepovedal, ale taký je futbal, nevyspytateľný. Aj Nitra vie vyhrať, aj my vieme vyhrať v Žiline, keď človek dá do toho srdce a zabojuje, ukáže kúsok kvality, tak stať sa môže všetko. Stále je to o tom góle – dáš ho, máš veľkú výhodu.

Rolo Černák sa ukázal kvalitne v poslednom zápase, nastúpili už aj chlapci z Trenčína, sú tu ďalší hráči. Aký máš názor na letné posily?

Roland sa ukázal ako veľmi dobrý zakončovateľ, čo sa týka ďalších nových tvárí, zatiaľ zostávame pokojní. Zatiaľ je ešte skoro hovoriť. Uvidíme, čo ukáže táto časť sezóny, ale určite je to fajn, zatiaľ sa posily javia byť dobré.

Ako sa cítiš ty sám, zdravotne, myšlienky ohľadom začiatku sezóny?

V pohode. Prestávka bola krátka, človek z toho prakticky ani nevypadol. Dalo sa hneď nadviazať na to, že človek nestratil tak veľa z tréningu, prakticky po piatich týždňoch opäť začala liga, takže žiaden problém.

Očakávaš vysokú návštevu na dnešný zápas?

Uf, netuším. Netrúfam si povedať, aká bude návšteva. Či prídu ľudia, či nie, či majú na piatok večer už iné plány, ťažko povedať, sám som zvedavý. Na zápas so Slovanom nás prišli veľmi pekne povzbudiť, či už prešovskí, tak aj popradskí diváci. Naše prešovské jadro, je od nich veľmi pekné, že stále prídu, a to chceme.

FOTO: Rado Dado. „Tali“ vždy medzi prvými pri ďakovačke

Na facebookovej skupine sa Ultras Tatran vyjadrili pozitívne k výsledku zo Žiliny, padla myšlienka o silnejšej podpore pre nasledujúce kľúčové augustové zápasy…

Veľmi pekné od nich. Ako hovorím, so Slovanom došli, bolo ich počuť, fandili, aj keď sme prehrali. Je to pekné a budeme sa určite tešiť.

Počas augusta nás čakajú tímy zo spodnej časti minuloročnej tabuľky. Prakticky štyri, pred týmto ročníkom, asi najdôležitejšie stretnutia. Nitra, Zl. Moravce, Michalovce, Senica, potenciálnych 12 bodov, aký bodový zisk by v tebe vyvolal spokojnosť?

Tak ako, plný počet by určite potešil (smiech). Ale ťažko povedať, zápasy budú ťažké, mužstvá sa v letnej prestávke posilnili, poriadne ani neviem, ako niektoré vyzerajú teraz. Každý je silnejší, má iný káder, ale stále je to o zápase, kvalite, koncentrácií, potom je možné všetko. Rozhodne nás nečaká nič ľahké, sám som zvedavý.

Odkaz pre fanúšikov:

Dôjdite povzbudiť chlapcov po zaujímavom výsledku v Žiline, určite nám veľmi pomôžete. Nečaká nás nič ľahké ani dnes, budeme len radi keď prídete a povzbudíte nás.

Chlapcom držíme palce už dnes, od 19:00 budeme čeliť v popradskom NTC Nitre. Neváhajte a príďte nás povzbudiť! Ďakujeme!

Zdieľaj