Pred vstupom do Slovnaft Cupu

Pred zápasom v Terchovej

Už od úvodu sezóny sužujú náš tím viaceré problémy. Najprv stopky pre karty, potom trest pre trénera, zopár krátkodobých zranení hráčov, a nakoniec nelichotivý výsledok zo zápasu s Nitrou. Preto sme sa obrátili na trénera Janteka s otázkami ohľadom kádra či vstupu do pohárovej súťaže.

Pán tréner, ako to momentálne vyzerá so zoznamom zranených hráčov?

Bartek stále ešte bude mimo. Neviem, či to stihne do Michaloviec, aj keď s tímom ľahšie trénuje. Maťo Luberda hráva zápasy za béčko, uvidíme, ako sa to s ním bude ďalej vyvíjať, tam sa treba skôr spoliehať na trpezlivosť. Lukáš Micherda hlási problémy, k dispozícií v Terchovej nebude. Jožko Špyrka je zranený od zápasu juniorky. Miro Petko by mal ísť na magnetickú rezonanciu počas tohto týždňa, stále sa nevie úplne presne, čo mu je. Patrik Jacko by už mal pribudnúť, možno už dnes, možno až na Michalovce, podľa toho, ako sa bude cítiť. Roland Černák mal niečo s rukou pred zápasom vo Vranove, napriek tomu nastúpil, dostal ešte aj rýchlu žltú kartu, tak sme ho dali dole. Ale je v poriadku a hrať bez problémov môže. Erik Streňo, neviem, či Michalovce stihne, na nohe má 6 stehov, čo sa nehojí len tak. Záleží na ňom, ako to vezme. Erik je však hráč, ktorý si to celé len „obandážuje“ a hrá aj cez bolesť. Obzvlášť v Michalovciach, kde aj pôsobil. Jeho štartu dávam 50 na 50.

Čo očakávate od zápasu v Terchovej?

Zápas bude taký, ako k tomu pristúpi náš tím. Chlapcov nabádam, aby tam nešli so snahou čokoľvek podceniť, lebo to nebude len také jednoduché. Súper je určite kvalitný, vo svojej súťaži je na vrchných priečkach, má zopár hráčov, ktorí si prešli pôsobením v Žiline, takže tam určite nebudú hráči, ktorí by nevedeli hrať futbal. Preto je podstatné od začiatku vstúpiť do zápasu maximálne zodpovedne a koncentrovane. Samozrejme, so zdravým sebavedomím, naša súťažná pozícia nám to určuje. Ale zdôrazňujem, maximálne zodpovedne od prvých sekúnd ísť za úspechom.

Tešíte sa na bohatú divácku kulisu? V Terchovej sú momentálne aj slávnosti…

Určite sa na nás príde pozrieť viacero ľudí, budú chcieť vidieť svoj tím v tejto konfrontácií v dobrej atmosfére, ktorú im dúfam trošku pokazíme naším víťazstvom. Je to aj bonus pre chlapcov. Je len na nich, aby predviedli taký výkon, že ľudia im nakoniec zatlieskajú.

Zdieľaj