V derby sme získali všetky body!

Report zápasu

S novou sezónou nadišiel čas na nové derby, nový súboj o dočasného „Pána Východu.“ Rok zostal tento trón prázdny, keďže minulá sezóna priniesla len tri remízy. Po dnešnom stretnutí je všetko inak, naši chlapci vezú zo Zemplína tri body.

Už v úvode bolo vidieť poriadne nasadenie na oboch stranách, Kushta sa neraz naťahoval za centrami zo strán, my sme sa spoliehali na rýchle prechody do protiútokov. Jeden nám vyšiel, v 9. minúte sa presadil Issa Adekunle, no jeho strela letela tesne nad Bieszczadovu bránu. Naša snaha pokračovala naďalej, o päť minút strieľal Černák na bránu, škoda len, že tento pokus nemal vyššiu razanciu. O malú chvíľu to skúšal individuálne Katona, neskôr aj po spolupráci s Adekunlem, ale skóre sa nemenil. Domáci nakopávali lopty, snažili sa využiť dobre stavaného Kushtu i skúsenosti Žofčáka, nič nevychádzalo. Po polhodine hry sľubne hlavičkoval Richard Kačala, strelou to skúšal aj Černák, na druhej strane pálil z druhej vlny Grič. Všetko nasvedčovalo tomu, že do polčasu sa gólu nedočkáme. Nič nezmenil ani nedôrazný priamy kop Žofčáka zo záveru polčasu.

Gól vo vzduchu bolo cítiť, domáci chceli pokrstiť nový trávnik a prvý zápas doma, po deviatich mesiacoch, výhrou, „Koňare“ túžili dokázať celému Slovensku, že výhra v Žiline rozhodne nebola len náhodou. Od úvodu druhého dejstva sme sa nebáli útočiť, a vyplatilo sa. V 53. minúte si Roland Černák zabehol za obranu, ofsajdová línia zlyhala, náš 20-ročný snajper si položil domáceho brankára, po čom nasledovalo otvorenie skóre – 0:1. O desať minút bolo jasné, kto bude do zvyšku stretnutia diktovať tempo hry. Z tlaku domácich vznikla štandartka Božoka, ten mieril len do bočnej siete. Na ihrisku sa ukázal aj Koscelník, v 71. minúte preveril Taliana z diaľky. V poslednej štvrťhodinke sa dostal Roland Černák dvakrát do obrovskej príležitosti, prvú spálil nerozvážnou kľučkou a stratou lopty, pri druhom úniku zoči-voči brankárovi si hodil loptu príliš ďaleko, až do náručia brankára. Michalovce sa prakticky už na nič nezmohli, strely, centre, ani prieniky neodvrátili ich prehru.

Chlapci dokázali, že výhra v Žiline nebola len náhodou. Náročný augustový program môže pokračovať v pokojnej nálade. Ďalším súperom budú výrazne posilnené, húževnaté Zlaté Moravce. Poriadne sa pripravme!

MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 53´Černák
ŽK: Antonov, Sviarchinskij, Božok – Sedlák, Kačala
Rozhodoval: Kružliak
Divákov: 2563

Zostavy

Zemplín: Bieszczad – Sviarchinskij, Kavka, Carillo, Šimčák – Antonov (46. Koscelník) – Žofčák, Grič, Danko (79. Kolesár), Božok – Kushta (64. Bragin)
Tatran: Talian – Kačala, Jacko, Udeh, Bartek – Sedlák, Dzurík – Černák, Katona (76. Keresteš), Issa Adekunle (89. Dupkala) – Wiezik (72. Grešák)

Slová trénerov

Miroslav Jantek: „Do Michaloviec sme prišli s určitým zámerom. Zmenili sme rozostavenie a chceli sme byť aktívni. Myslím si, že sa nám to podarilo. Už v prvom polčase sme mali niekoľko príležitostí na skórovanie, napokon to padlo v druhom. Po zisku lopty bol náš zámer prejsť okamžite do protiútoku. Naše zámery nám vychádzali. Gólových príležitostí sme mali viac, takže naše víťazstvo je asi zaslúžené.“
Anton Šoltis: 
„Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne. Po dlhých deviatich mesiacoch sme chceli prebudiť diváka, no z aktívnych zámerov sme prešli do nervozity. Viazla nám kombinácia, ťažko sme sa presadzovali. Súper hral veľmi dobre organizovane a dostal sa do viacerých brejkov. V druhom polčase sme chceli zlepšiť kombináciu v strede poľa, no urobili sme chybu a dostali sme gól. Snažili sme sa o vyrovnanie, no v ofenzíve nám chýba moment prekvapenia. Centrované lopty tam síce boli, no cítime absenciu skúseností najmä v ofenzíve.“

Najbližší zápas odohráme opäť na ihrisku súpera, v sobotu o 19:00 nastúpime na pôde Zlatých Moraviec.

FOTO: Rado Dado

Zdieľaj