Preview: Zápas dvoch šesťbodových tímov – Dzurík: „Domáci chcú naplno bodovať, my nadviazať na Michalovce.“

Preview zápasu

Dve družstvá, štyri kolá, šesť bodov na ich konte. Dnes naši chlapci cestujú na pôdu tabuľkového suseda zo Zlatých Moraviec, ktorý si na nás na domácej pôde už brúsi zuby.

Hráči ViOn-u si v úvode sezóny pripísali dve víťazstvá, z ťažkého rozpisu súťaže vydolovali body len doma, a to po výhrach nad Ružomberkom (1. kolo, 2:1) a Žilinou (3. kolo, 2:0). Na ihriskách súperov to taktiež nebolo zlé, prehry o jeden gól (Slovan 1:2, Nitra 0:1) dávajú hráčom Zlatých Moraviec šancu na kontakt so špicou tabuľky.

Pod vedením trénera Juraja Jarábka hraje náš súper kvalitný, pohľadný, ofenzívny futbal. Čo však majú oba tímy spoločné je neúmerné množstvo zahodených gólových príležitostí v jednotlivých zápasoch. Tatran aj Moravce skórovali v tejto sezóne päťkrát, ale tento počet mohol byť pokojne aj dvojnásobný.

Najlepšími strelcami sú Orávik a Gešnábel, majú na konte po dva góly, prvý menovaný má na konte aj dve gólové prihrávky, takže je jasné na koho si treba dávať najväčší pozor. Výborne chytá Pavel Kováč, ten oslávil počas minulého víkendu už 43. narodeniny.

Náš tím cestuje na zápas bez dlhodobo zranených Petka a Streňa. Do zostavy sa už vrátili vyliečení Bartek aj Jacko. U Martina Luberdu je predpokladaný návrat zatiaľ na obdobie po reprezentačnej prestávke. Ostatní hráči by podľa slov trénera Miroslava Janteka mali byť v poriadku.

Tatran nastúpi v istej psychickej pohode, na ihriskách súperov nám to naozaj ide, dva zápasy a dve výhry, z tohto sme sa na Šariši už riadne dlho neradovali (v Žiline 3:2, v Michalovciach 1:0). Opakom je však alarmujúca domáca bilancia, dva výprasky rozdielom štyroch gólov, možno ten prvý sa dá čiastočne ospravedlniť, odhaľujú veľké nedostatky (Slovan 1:5, Nitra 0:4). Ďalším príjemným prekvapením je tretie miesto v tabuľke počtu striel na bránu, s 19-timi pokusmi stíhame len Žilinu a Slovan.

Na zápas sme sa opýtali aj Jána Dzuríka: „Čaká nás ťažký zápas. Domáci budú chcieť naplno bodovať, ale my im to len tak ľahko nedarujeme. Aj my dnes chceme bodovať a nadviazať na posledný výkon z Michaloviec.“

Z posledných desiatich vzájomných stretnutí vzišla bilancia Zl. Moravce : Prešov 3-3-4 so skóre 12:10, zatiaľ čo v prvých štyroch zápasoch od apríla 2011 do apríla 2012 sa tešili len hostia, v posledných šiestich dueloch platí „stávkarské“ 1X.

Čaká nás rozhodne zaujímavý duel, domáci sa pred sezónou výrazne posilnili zaujímavými menami, my sa taktiež v kádri rozhodne nemáme za čo hanbiť, chlapci dávajú do zápasov všetko, čo v nich je. Držme im dnes palce!

5. kolo Fortuna ligy, dnes od 19:00, Štadión FC ViOn

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – 1. FC Tatran Prešov

Zdieľaj