Preview s trénerom: Vylepšiť bilanciu a predviesť poctivý výkon

Preview zápasu

Už dnes o 19:00 budeme čeliť aktuálne poslednému celku Fortuna ligy. Do Popradu pricestuje výsledkami utrápená Senica. Hostia však potrápili súperov, doma získali remízu so Slovanom, pred týždňom prehrali nešťastne po penalte v Nitre. Dnes si taktiež veria.

Senica má aktuálne na konte jeden bodík, a nebyť aj štyroch strelených gólov, bola by takmer v identickej pozícií ako Tatran pred rokom. Aj my sme sa takto v roku 2016 potácali na dne ligovej tabuľky, s jedným bodom a nulou na konte gólových radostí. Napriek jej trápeniu si Miroslav Jantek, tréner nášho tímu, nemyslí, že by sme mali automaticky rátať s bodom: „Bude to boj, každý zápas v tejto súťaži je ťažký, na body sa treba poriadne namakať. My dnes nebudeme v pozícií, v ktorej by sme si mohli dovoliť bezhlavo útočiť. V príprave som kládol dôraz na poctivý výkon, od zabezpečenej obrany až po bránu súpera„.

Hlavným cieľom nie sú tri body, cieľom je „poctivá práca, ktorá prinesie nášmu tímu úspech. Až potom sa môžme tešiť z bodov„. Zápas, v tejto sezóne už tradične, odohráme na pôde NTC, kde po výsledkoch so Slovanom (1:5) či Nitrou (0:4) nepanovala práve najlepšia atmosféra. „Dnes sa pokúsime aj o vylepšenie našich štatistík, čo sa týka zápasov odohraných „doma“. Aj keď ťažko sa mi to slovo (doma, pozn.) hovorí, keďže je to Poprad a nie Prešov. Zatiaľ sme strelili len jeden gól, verím, že dnes môžeme ďalší pridať“, dodáva tréner.

Na predzápasovom tréningu chýbalo niekoľko tvárí, „Roland Černák sa mi ospravedlnil pre chorobu, ráno ho vraj skolila nejaká horúčka, verím, že je to len niečo krátkodobé, a na zápase by chýbať nemal. Dlhodobo sú mimo hru Martin LuberdaMiroslav Petko„, u Martina ide o bolesti chrbta, Petko sa po nenápadnom zranení a bolestiach nohy dopracoval až k obavám z operácie kolena, pravdu ukáž nasledujúce dni.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne skončili bilanciou 1-1-1, najprv domáca prehra 0:4, potom remíza vonku 0:0, nakoniec výhra 1:0 v NTC po góle Lukáša Kubusa.

Zápas so Senicou sa začína o 19:00, pevne verme, že si pripíšeme konečne plný počet bodov aj v NTC.

Tatran do toho!

Zdieľaj