U17: Ťažký zápas s Podbrezovou rozhodol hlavou Jopek

Sedemnástka víťazná

Počas týždňa sa dorastenecké tímy stretli s výbermi Podbrezovej. Sedemnástka privítala súpera na našom štadióne. Náročný duel sa skončil pre nás šťastne, chlapci potvrdili výhru z prvého kola rovnakým výsledkom.

V šiestej minúte naznačili svoje úmysly hostia, Ďatko nebezpečne pálil spoza šestnástky, Lamocký vyrazil loptu volejbalovým bagrom a Vaščák ju odpálil. V trinástej minúte nacentroval pred bránu Suslov, Štefančin hlavičkoval len do vzduchu a Dlubáč už nemal problém vybehnúť z brány. O minútu neskôr sme zle odkopli loptu, hostia mali výhodu prečíslenia 4 na 3, šikovný Ďatko pálil z uhla pozdĺž brány tesne mimo zadnej žrde. V 17. minúte pálil z väčšej vzdialenosti Suslov, vyrazenú strelu už nedokázal Štefančin dobehnúť. Po polhodine hry vystrelil z 25-ich metrov Luterán, jeho pokus skončil len tesne vedľa. Záver polčasu patril hosťom, ale ich snaha končila poväčšine na obetavo blokujúcich obrancoch.

Hneď v úvode druhého dejstva prešprintoval na pravej strane Jopek obranu, no sám pred brankárom zlyhal, následný roh vytiahol gólman Dlubáč spod brvna excelentným zákrokom jednou rukou naslepo. Náš tlak pokračoval, v 51. minúte sme mali štandartku spoza šestnástky, Olejník mieril len centimetre od pravého vinkľa. Už o minútu sme mali najväčšiu šancu, roh rozohraný nakrátko poslal Suslov na Olejníkovu hlavu, lopta letela do opustenej brány, no na bránkovej čiare zabránil istému gólu hosťujúci obranca, ktorý, čo mu noha stačila, vykopol nádejný pokus. Čo nevyšlo v úvode polčasu, toho sme sa dočkali v jeho závere. V 74. minúte vybojovali chlapci výborným napádaním roh, hostia ho síce odvrátili no následná rozohrávka smerovala na Luterána, ten nacentroval na opačnú stranu šestnástky, kde bol nepokrytý Jopek a jeho hlavička bola premenená na nádherný „angličák“ – 1:0. Už hneď po zle rozohrávke hostí mohlo byť 2:0. Čarný vletel z pravej strany do šestnástky, Šmiheľa poslal jednoduchou kľučkou „na párky“ a následne zakončoval tesne vedľa. Na druhej strane osamotený Ivanecký sa už zbytočne čertil. V poslednej minúte unikal z polovice ihriska Ivanecký, síce bol ťahaný za dres ale hra pokračovala, nádejnú akciu zastavila nepresná prihrávka.

Chlapci si vďaka neustálej snahe vydreli tri body, ďalšiu najtesnejšiu výhru a čisté konto.

1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 1:0

Gól: 74´Jopek
ŽK: Kováčik (PDB)
Rozhodoval: Ištoňa

Zostava

Lamocký – Vaščák, Lukáč, Piliar, Maguľák – Ondrej, Luterán (80. Ihnát), Suslov (73. Gladiš), Jopek, Olejník (63. Ivanecký) – Štefančín (58. Čarny)

Slová trénera

Stanislav Varga: „Po víťaznom zápase vonku sme chceli potvrdiť body aj na domácom ihrisku. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas. Súper mal svoju kvalitu a sme radi, že sme dokázali udržať opäť čisté konto. V prvom polčase sme si nevypracovali vyloženú gólovú príležitosť aj napriek viacerým sľubným náznakom. V druhom polčase sme si gólových príležitosti vypracovali viacero, ale gólovo presadiť sme sa dokázali až po centrovanej lopte zásluhou Jopeka. Sme radi, že sme tento zápas zvládli, chlapcom blahoželáme k výsledku aj prístupu.“

Zdieľaj