Tréner Jantek: Hráči sa potrebovali doliečiť, s DAC nepredáme kožu lacno

Rozhovor s trénerom

Po reprezentačnej prestávke nastal čas na boj o ďalšie body do tabuľky Fortuna ligy. Chlapci absolvovali prípravný zápas s Maďarsku, momentálne sa sústreďujú na duel s Dunajskou Stredou. Naskytalo sa niekoľko otázok, na ktoré nám odpovedal náš tréner, Miroslav Jantek. Dopĺňame informáciu, že rozhovor bol vykonaný v úvode týždňa, skôr, ako sa uskutočnila tlačová beseda majiteľa klubu.

Miroslav Jantek

Pán tréner, mužstvo absolvovalo v priebehu minulého týždňa prípravný zápas s maďarským prvoligovým celkom Balmazújváros (0:3). Ako hodnotíte toto stretnutie?

Veľmi dobrý zápas, výsledok odzrkadľuje to, kde sa aktuálne najviac trápime, a to je defenzíva. Dostávame príliš veľa gólov, z tohto pohľadu bol zápas veľmi poučný, súper hral agresívne, ale aj napriek tomu sme dostali opäť „ľahké“ góly. Musíme len makať na tom, aby to v ďalších majstrovských zápasoch bolo lepšie. Ja som vítal tú možnosť, odohrať toto stretnutie, opäť niečo odhadnúť a vychytať v tomto smere neduhy.

Ešte v lete sa riešilo prípravné stretnutie s atraktívnym súperom. Neskôr sa spomínal asociačný termín, ako čas na jeho odohranie. Môžeme teda vedieť, aký tím mal byť naším súperom, a čo sa stalo?

Prvý problém vznikol už pri zápase s AEK Atény, ku ktorému by som sa už nerád vracal. Ako tréner nemám v rukách plnú réžiu toho, či sa nejaký zápas odohrá. Tým ďalším súperom mala byť Parma FC, účastník talianskej Serie B. Bohužiaľ, nie je to také jednoduché, aby sme takého súpera dostali do Prešova. Je to o logistike, o financiách, úradoch, ceste, hoteli… Nerodí sa to ľahko, no nič nie je nemožné. Tentokrát to nevyšlo, navyše sme museli zobrať do úvahy aj našu situáciu. V Maďarsku sme boli len so 14-timi hráčmi. Veľa hráčov je zranených, resp. dohrávalo súťaž s nejakým problémom. Ja však verím, že sa nám niečo také ešte v blízkej budúcnosti podarí usporiadať. Musíme v prvom rade riešiť vlastné potreby a problémy, aj keď chápem, že fanúšikov by to rozhodne len potešilo. S talianskym klubom ostávame v spojení, ako hovorím, musíme si vyriešiť vlastnú situáciu a maximálne sa pripraviť na najbližších 5 zápasov, ktoré nás čakajú v nasledujúcich týždňoch pred ďalšou pauzou.

Skôr ako prejdeme k najbližším zápasom, pozrime sa ešte na zostavu. Poznáme mená hráčov, ktorí sa vrátia do zostavy, nejaké doliečenia? Dlhšie sa napríklad bavíme o stave Maťa Luberdu, Kačala nedohral posledný zápas…

No, verím aj ja, že Maťo sa vráti čo najskôr, my sme sa bavili o spôsobe, akým ho zahrnúť späť do zostavy A-tímu. Vravel som mu, že by bolo dobré, ak by už bol s chlapcami. Uvidíme, preberieme situáciu aj počas tohto týždňa. Ak sa bude cítiť na stopercentné zapojenie, tak ho rád prijmem. S ďalšími návratmi to vyzerá komplikovane, Lukáš Micherda má stále problém s členkom, Miro Petko je v individuálnom programe, uvidíme odozvu jeho organizmu a prehodnotíme zdravotný stav. Jakub Bartek dostal po červenej karte stopku na štyri týždne. Erik Streňo už v minulom zápase nastúpil, ale potrebuje dohnať fyzickú prípravu, v zápase sa ukázalo, že v závere toho mal dosť. Richard Kačala, uňho to vyzerá na dlhodobé svalové zranenie a nepredpokladám, že by do ďalšej prestávky nastúpil do zostavy. Petra Leška čaká ešte rezonancia, po nej budeme múdrejší.

Roland Černák absolvoval reprezentačné povinnosti v slovenskej 21-tke. Rátate s ním okamžite, alebo mu doprajete nejaké jednodňové voľno?

Ja si nemyslím, že by si Rolo pýtal nejaké voľno. On je zdravý typ hráča, ktorý o polnoci dolezie do Prešova a ráno bude na tréningu makať, takže nevidím problém. Čím skôr nabehne do tréningového procesu, tým lepšie pre všetkých.

Najbližšie nás čaká Dunajská Streda,v MOL Aréne. Čo očakávate od stretnutia?

Očakávam dobrý zápas, samozrejme silného súpera, ktorý je jasným favoritom zápasu. Ale pre nás je každý zápas veľmi dôležitý, my nejdeme na nejaký výlet, len tak sa ponevierať po ihrisku, budeme sa tvrdo snažiť o dosiahnutie, po predvedení koncentrovaného futbalu, úspech. Samotný zápas ukáže, či na to máme alebo nie. Nechceme predať svoju kožu lacno, chceme sa rovnocenne pobiť, a to s každým súperom. Najprv je to Dunajská Streda, potom nasledujú ďalšie zápasy. Tento však bude špecifický, z pohľadu kultúry prostredia, diváckeho záujmu, a myslím si, že silnejšiu motiváciu pre lepší výsledok môžu mať aj naši hráči. A taktiež verím, že na ihrisku nechá všetko Rolo Černák, ktorý je u nás na hosťovaní práve z DAC.

Zdieľaj