Preview: Černák sa vracia na Žitný ostrov; pred zápasom bude aj minúta ticha

Zápasové preview

Už dnes sa postavíme do cesty hráčom Dunajskej Stredy. Domáci sú favoritom zápasu, okrem slušne naplneného domu ich bude vpred hnať aj krásna kulisa MOL Arény, v ktorej sa pomaly ale isto finišuje s prácami na hlavnej tribúne.

FOTO: youtube. Hlavná tribúna

Od 19:00 nás na svojom ihrisku privíta aktuálne štvrtý celok súťaže. DAC stráca na vedúcu Nitru 5 bodov, po zisku jedenástich bodov s bilanciou 3-2-1 10:8.

V domácom tíme sa chystá boj o tri body, ako narodeninový darček pre trénera Marca Rossiho, ten oslávi 53. narodeniny.

Avšak, pred stretnutím sa udeje trochu menej príjemná udalosť, domáci si za prítomnosti našich hráčov uctia minútou ticha zosnulého verného fanúšika, iba 11-ročného Janka Édesa, ktorý tragicky zahynul minulý týždeň.

V drese DAC sledujeme od začiatku sezóny niekoľko nových tvárí, počas tohto týždňa sa k tímu pridal hráč, ktorého meno netreba prešovským fanúšikom podrobne pripomínať – Ashiru Musefiu Olasunkanmi. V Tatrane strávil minuloročnú jeseň a pripísal si päť gólov.

Aj domáci odohrali počas reprezentačnej prestávky prípravné stretnutie s maďarským súperom, Diósgyőru podľahli 1:2. Momentálne najlepším strelcom tímu je Erik Pačinda so štyrmi gólmi.

FOTO: Jaroslav Suchár. Roland Černák

Náš tím je v tabuľke Fortuna ligy ôsmy, na konte máme sedem bodov s bilanciou 2-1-3 8:17. Oproti minulým rokom sme sa naučili strieľať góly, horšie je na tom naša defenzívna bilancia, tá sa rovná poslednej Senici. Aj v našom tíme oslavovali narodeniny niekoľkí hráči (Tubonemi, Talian, Keresteš….), takže aj „Koňare“ by si chceli spätne zabezpečiť poctivým výkonom nejaký ten bodový darček.

Najlepším strelcom nášho tímu je Roland Černák, ktorý je u nás na hosťovaní práve z DAC. A ide mu to skvele, päť gólov piatich zápasoch je skvelou vizitkou jeho talentu, spolu s premiérovou pozvánkou do reprezentácie U21.

Dres si dnes neoblečú viacerí hráči, k dlhodobo zraneným sa pridali Jakub Bartek, pre štvortýždňový dištanc po červenej karte, či Richard Kačala, dôvodom je zranenie utŕžené v zápase so Senicou.

Bilancia

Posledných 5 vzájomných stretnutí v najvyššej súťaži:

27.03.2012 – DAC-Prešov 0:0, 1242 divákov
05.05.2012 – Prešov-DAC 4:0, góly Katona 2, Štetina, Papaj, 1350 divákov
24.09.2016 – Prešov-DAC 0:3, góly Štepanovský, Kwin Szarka, 1390 divákov
25.02.2017 – DAC-Prešov 5:0, góly Pačinda 2, Sarr, Vida, Šafranko, 4532 divákov
19.05.2017 – Prešov-DAC 1:1, góly Streňo – Šafranko, 312 divákov

FOTO: fortunaliga.sk

 

Zdieľaj