Z Dunajskej Stredy s bodom a čistým kontom

Report zápasu

Sobotný večer, príjemné počasie a vypredaná MOL Aréna. Ideálne podmienky na poriadnu futbalovú bitku. Takmer 7000 divákov verilo v plný bodový zisk domácich. Naši chlapci sa spoľahli na poctivú obranu, obetavé vracanie sa a dostupovanie súpera. Vďaka tomu si zo západu domov vezieme cenný bod, spolu s čistým kontom.

Vďaka defenzívnemu poňatiu hry od „Koňarov“, či neschopnosti domácich presadiť sa kombinačnou hrou, sa toho v zápase veľa neudialo. Už v tretej minúte vytiahol Jožko Talian skvelý zákrok na bránkovej čiare proti hlavičke domáceho Šatku. Po dvadsiatich minútach sa k hranici šestnástky rútil Černák, ale rýchlejší Živkovič dokázal zablokovať jeho pokus. Na ďalšiu šancu sa čakalo dlho, domáci tlačili, my sme hrozili z protiútokov. Hralo sa medzi šestnástkami, zväčša pred tou našou. Až v 40. minúte sa zrodila ďalšia krásna akcia, kombináciu domácich v strede poľa na jeden dotyk dotiahol Vida až do brány. Gól však neplatil pre postavenie mimo hry.

Hneď v úvode druhého polčasu sa k strele dostal Pačinda, no Talian bol opäť pozorný. Po hodine zápasu hlavičkoval v dobrej pozícií Davis, ale zo záklonu nemal šancu nasmerovať do siete. V polovici druhého polčasu sa dvakrát opäť pripomenul Černák, jedna strela mu bola zablokovaná, pri druhom pokuse o prienik preváhal ideálnu chvíľu na strelu či prihrávku. V závere sa ešte z diaľky pokúšal o presný zásah Ľupták, znovu sme sa dočkali len bloku od našej obrany.

Neraz sa v spojení s naším klubom skloňuje prívlastok „prešovský betón“. Včera ho chlapci doviedli k takmer defenzívnej dokonalosti, škoda len, že vpredu nik nedokázal zasadiť rozhodujúci úder.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: Pačinda, Kalmár, – Wiezik
Rozhodoval: Glova
Divákov: 6788

Zostavy

DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Koštrna – Ljubicic – Vida (59. Davis), Ľupták, Kalmár, Pačinda (71. Čmelík) – Malec (77. Pambou)
Tatran: Talian – Streňo, Maduka, P. Jacko, Miliutin – Černák (90. Hovančík), Sedlák, Dzurík, Issa (80. Špyrka) – Wiezik (67. Keresteš), Katona

Slová trénerov

Miroslav Jantek: „Gratulujem domácim k zápasu a atmosfére. Mali sme zámer, pre ktorý sme prišli. Zámerom bol zúžiť priestor na ihrisku. Darilo sa nám, ustáli sme súperove útoky. Z pohľadu ofenzívy nie som spokojný, mali sme málo aktivity.“
Marco Rossi, tréner DAC-u: „Dnes to bol ťažký zápas. Hrali sme proti súperovi, ktorý sa viac bránil a spoliehal sa na kontry. Potrebujeme vyhrať súboje a väčšiu kreativitu v posledných 25 metroch na ihrisku. Toto nám dnes chýbalo a preto sme nevyhrali.“

Záznam tlačovky

Zostrih zápasu

FOTO: fcdac.sk

Zdieľaj