Slovnaft Cup: Po dlhej odmlke opäť s húževnatou Dubnicou

Zápasové preview

Bývali to stretnutia najvyššej súťaže, naposledy sa oba tímy stretli v druhej lige. Zatiaľčo Tatran sa medzičasom prebojoval do najvyššej súťaže, domáci sa snažia o reinkarnáciu a návrat medzi slovenskú futbalovú elitu.

FK Dubnica je momentálne účastníkom III. ligy západ, v ktorej si zatiaľ razí cestu za postupom. Od úvodu tejto sezóny Považania nepoznajú trpkosť prehry, v siedmych zápasov nazbierali 17 bodov, za 5 výhier a dve remízy so skóre 12:2. Najvážnejšie previerky ich však ešte len čakajú, po dnešnom zápase s naším tímom sa už v sobotu postavia, opäť na domácom trávniku, hráčom druhého Gabčíkova.

Najlepšími strelcami tímu sú Martin Janco a Matej Jakúbek, obaja majú na konte po tri presné zásahy. a to prvý menovaný odohral sotva polovicu možných minút vo všetkých zápasoch.

Dubničania si počas posledného víkendu oddýchli, v tretej lige sa tretie kolo nehralo, a tak je ich posledným zápasom duel z 2.9., v ňom porazili doma rezervu trnavského Spartaku po výsledku 1:0. Do tretie kola Slovnaft Cup-u postúpili domáci cez Baník Stráňavy, jediný gól zápasu vsietil v 29. minúte Jakubek.

Naposledy sme u súpera vyhrali 2:0, bolo to pred takmer štyrmi rokmi, obidva góly strieľal vo vtedajšom 19. kole druhej ligy Dávid Leško. V tej istej sezóne sme Dubnicu porazili aj doma, v úvode ročníka 2:0, v jeho závere až 5:0.

Posledné duely si „pamätá“ len Peťo Katona

Posledných 5 vzájomných zápasov

10.05.14 2. LIGA Prešov Dubnica 5 : 0
23.11.13 2. LIGA Dubnica Prešov 0 : 2
07.09.13 2. LIGA Prešov Dubnica 2 : 0
23.04.11 CL Prešov Dubnica 2 : 1
13.11.10 CL Dubnica Prešov 0 : 1

Náš tím sa do Dubnice pobral v pomerne pozitívnej nálade, po poctivom defenzívnom výkone sme vydolovali bod u súpera z Dunajskej Stredy (0:0). Aktuálne okupujeme ôsmu priečku v tabuľke Fortuna ligy so ziskom ôsmych bodov.

Do tretieho kola Slovnaft Cup-u sa chlapci kvalifikovali vďaka výhre nad Terchovou, náročný duel sme zvládli po výsledku 2:0 a góloch Wiezika s Katonom.

Do tímu sa už pred víkendom vrátil päťgólový Roland Černák, ktorý by dnes nemal chýbať. Absencie Petka, Barteka, Kačalu, či ďalších dlhodobo zranených hráčov, sa zatiaľ nemenia.

Už od 16:00 budú chlapci čeliť domácej Dubnici. Držme im palce, a verme, že sa nakoniec budeme tešiť z postupu!

Zdieľaj