Slovnaft Cup: Po neschopnosti v zakončení končíme

Report zápasu

Tretie kolo Slovnaft Cup-u znamená náš koniec v súťaži. Dubnica postupuje ďalej, nám zostáva len sústrediť sa plne na ligu.

FOTO: mypovazska.sme.sk

Už vo štvrtej minúte sme začali naznačovať snahu o úspech, Wiezik v sľubnej pozícií hlavičkoval tesne nad, už o dve minútky si domáci takmer strelili vlastný gól, na bránkovej čiare zachraňoval Častulín. Domáci sa pripomenuli v 10. minúte, Čurík pálil z väčšej vzdialenosti nad. Domáci sa spoliehali na štandartky a poctivú obranu, „Koňare“ to skúšali z krídelných priestorov, v tých Dupkala s Černákom veľa vody nenamútili. V 35. minúte pálil Streňo nad a v závere polčasu sa na hranici šestnástky nepresadil Miliutin.

Druhé dejstvo prinieslo omnoho viac šancí a rozuzlenie postupovej zápletky. Hneď v jeho úvode predviedol Ferenc bravúrny zákrok po hlavičke Vaška. Domáci útočník si napravil chuť už malú chvíľku, v 48. minúte prenikol po ľavej strane Jakúbek, ten z bránkovej čiary našiel pred bránou Vaška, ktorý na dvakrát zblízka prekonal Ferenca – 1:0. O päť minút vysunul Wiezik výbornou hlavičkou Černáka, skóre sa nakoniec nemenilo, pretože domáci brankár Hodál vybehol včas. V 59. minúte skúšal vyrovnať aj Juraj Hovančík, ďalekonosný projektil skončil tene nad. Keď už sa zdalo, že zo stupňujúceho sa tlaku niečo vymyslíme, udreli domáci. V 67. minúte centroval Čurik a zle bránený Vaško pohodlne zakončil – 2:0. Do dvoch minút sa nám podarilo znížiť, Udehov center upratal do siete hlavičkou Roland Černák – 2:1. Chlapci zatlačili domácich takmer až do brány, o minútu spálil ďalšiu tutovku Dupkala, sľubnú pozíciu na zakončenie nepremenil v krkolomej polohe Udeh, dvakrát sa nedokázal presadiť Wiezik a neuveriteľný tlak vystupňoval Trebuňák, ktorý z jedného metra prepálil prakticky prázdnu bránu. V 76. minúte hlavičkoval Dzurík pozdĺž brány do zadnej žrde. V 80. minúte mohol rozhodnúť Jakúbek, jeho strela preletela tesne okolo šibenice, na druhej strane stroskotal Dupkala. V úplnom závere sme zaváhali s rozohrávkou, zlú malú domov vystihol Václav, a tentokrát už domáci definitívne rozhodli o svojom postupe – 3:1.

FK Dubnica – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (0:0)

Góly: Góly: 48´ a 67´ Vaško, 90´ Václav – 69´ Černák
ŽK: Zahranychnyy – Dupkala, Černák, Streňo
Divákov: 1100

Zostavy

Dubnica: Hodál – Zahranyčnyj, Častulín, Štefánek, Čurik (72. Cisár), Jakúbek „K“, Vaško (82. Filo), Švec, Janco, Suchý (87. Václav), Horecký
Tatran: Ferenc – Streňo, Hovančík, Udeh, Miliutin (57. Trebuňák) – Lénárt, Keresteš – Dupkala „K“, Špyrka (66. Dzurík), Černák – Wiezik

Reportáž od TA3

Zdieľaj