Černák: „V prvom rade sa musím dobre vyspať, a dobre zobudiť.“

Rozhovor s Rolandom Černákom

Aktuálne je jasne najlepším strelcom nášho tímu, s piatimi gólmi je na delenom druhom mieste v lige. Roland Černák sa uviedol po príchode do zeleno-bielych farieb naozaj parádne. V úvodnom zápase sezóny so Slovanom sa nepresadil, po našom rozhovore mu to začalo padať. V posledných týždňoch „Červovi“, akoby zvlhol pušný prach, preto sme sa ho rozhodli motivovať ďalšou krátkou spoveďou.

Rolo, ako hodnotíš úvod sezóny? Čo tvoje výkony?

Začiatok sezóny – super. Bolo to päť gólov v piatich zápasoch. Teraz to už nebolo ono. Zahodil som, aj proti Trnave, aj Podbrezovej, prakticky po dve stopercentné šance. Ako útočník by som tie góly však mal dávať, no a budem sa snažiť naplno zajtra.

Tvoje výkony ti zabezpečili nomináciu do národného výberu Slovenska U21. Bohužiaľ, na ihrisko si sa nedostal. Napriek tomu máš určite množstvo zážitkov, aké to bolo? Tréningy, atmosféra, či nováčikovské povinnosti spojené s nosením dresov a lôpt?

(S úsmevom) Po povolaní na „repre“ som šiel na zraz do Senca. Zoznámil som sa s chlapcami, ktorých som nepoznal. Partia v tíme je skvelá. Potom sme cestovali do Estónska, kde sme absolvovali super tréningy, všetko bolo dobré. Bol som tam prvýkrát, na zápas som nenastúpil, ale rozhodne to neberiem tragicky. Budem sa snažiť dávať v lige góly, hrať čo najviac, a tak si vypýtať miesto aj v 21-tke.

A dúfaš, že sa Vám s reprezentáciou podarí aj postúpiť na záverečný turnaj…

Ja nedúfam, ja v to verím. Ale skupina je ťažká, pretože každý súper môže hrať vyrovnane s každým, dnešný futbal je taký.

Vráťme sa späť k lige. Zajtra nás čaká duel s Trenčínom, počasie je, aké je. Navyše, FK Poprad hrá dnes doma, takže to asi ovplyvní aj terén. Aký duel očakávaš?

V prvom rade sa musím dobre vyspať, a dobre zobudiť. Lebo keď sa zobudím zle, tak celý deň sa trápim a až na rozcvičke sa cítim v pohode. Myslím si, že zápas môžeme aj pokojne aj zvládnuť, ak k tomu pristúpi každý z nás na 100%. Musíme podať bojovný a tímový výkon.

Rolandovi a chlapcom budeme držať palce už zajtra, od 19:00 nastúpime v popradskom NTC proti hráčom Trenčína.

FOTO: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media

Zdieľaj