Tréner Miroslav Jantek nepokračuje vo funkcii

Miroslav Jantek končí vo funkcii

Tréner Miroslav Jantek nebude pokračovať vo funkcii trénera 1. FC Tatran Prešov.

Pán Jantek vystriedal na poste hlavného trénera Stanislava Vargu. V minulej sezóne sa pod jeho vedením, a istotou zostupu Myjavy, dostali do kádra rôzni odchovanci nášho klubu. Chlapci zbierali skúsenosti, no na lepšie, ako jedenáste miesto, to nestačilo.

Po svižnom úvode sezóny, a dvoch výhrach na ihriskách súperov (Žilina 3:2, Michalovce 1:0), prišlo zakopnutie so Senicou, vypadnutie zo Slovenského pohára v Dubnici, či séria piatich prehier.

Trápenie vyvrcholilo v zápase 10. kola, v ktorom sme podľahli hráčom Trenčína vysoko 0:7.

Miroslav Jantek prebral tím v nelichotivej situácii, dal šancu naberať skúsenosti viacerým mladým hráčom, ktorí sa dnes môžu prezentovať v mládežníckych reprezentáciách (Špyrka, Kraľovič, Grešák, Slančík, Černák…), a vždy maximálne rešpektoval historické meno a značku Tatrana Prešov, na čo neraz apeloval aj v našich rozhovoroch.

Pánovi trénerovi ďakujeme a prajeme veľa šťastia v nasledujúcej kariére.

Náš tím bude ďalej viesť asistent, Pavol Mlynár. O novej tvári na trénerskej lavičke sa rozhodne v najbližších dňoch.

Zdieľaj