Končí sa prvá polovica základnej časti

Preview zápasu

Jedenástym kolom sa uzatvára prvá polovica základnej časti Fortuna ligy. Dnes je na zápase jediný, televízny, práve náš zápas. Chlapci pocestujú na Liptov, aby čelili domácemu Ružomberku.

MFK Ružomberok

Ešte nedávno sme sledovali, ako sa pod Čebraťom preháňal Wayne Rooney, Phil Jagielka či Leighton Baines. Liptáci si neurobili hanbu, no z Európskej ligy vypadli. V domácej súťaži zažili náročný štart, stratu bodov zo Zlatých Moraviec alebo Dunajskej Stredy museli doháňať doma. A darí sa im, okrem vedúcej Trnavy si na „Ružu“ nikto nedokázal vyšliapnuť, najbližšie k tomu mal Trenčín po remíze 3:3. Spolu s Michalovcami sú práve domáci druhým z celkov, ktoré dokázali uchmatnúť body z nevyspytateľnej Nitry.

MFK Ružomberok as nachádza na rozhraní skupín o titul a o udržanie v súťaži, aktuálne okupuje 7. miesto s bilanciou 4-3-3 a skóre 16:12, na konte má 15 bodov. V prípade bodového zisku môžu domáci preskočiť Trenčín a presunúť sa späť do hornej polovice tabuľky.

Najlepším strelcom je s tromi gólmi Peter Gál-Andrezly, veľké nebezpečenstvo hrozí taktiež od Erika Daniela a Štefana Gereca, pri štandardkách je jasnou hrozbou Ján Maslo. Hráči sa zároveň pozitívne naladili výhrou na ihrisku Belá-Dulice, vo štvrtom kole Slovnaft Cupu deklasovali súpera zo štvrtej ligy v pomere 7:0.

Tréner Norbert Hrnčár sa pred zápasom vyjadril aj k aktuálnej situácií v našom klube, „to sú ich problémy. Toto nás nesmie pomýliť a zápas bude hlavne o nás, aby sme boli dobre nastavení, pripravení a samozrejme, že chceme domáci zápas zvládnuť víťazne,“ poznamenal.

FOTO: mfkruzomberok.sk. Norbert Hrnčár

1. FC Tatran Prešov

Po poslednom zápase s Trenčínom (0:7) sa vedenie klubu dohodlo s trénerom Miroslavom Jantekom na ukončení spolupráce, a tak sa chlapci pripravovali na dnešný zápas pod dočasným vedením Pavla Mlynára. Spoločnosť pri tréningoch a zápase mu bude robiť Stanislav Baran, skúsený člen trénerského tímu z našej Akadémie. Náš tím má na konte sériu šiestich prehratých zápasov v lige, zároveň sme sa predčasne rozlúčili so Slovenským pohárom.

1.FC Tatran Prešov je aktuálne na 11. pozícií s bilanciou 2-2-6, skóre 8:28 a ziskom ôsmich bodov. Nižšie, ako náš tím, je už len Senica, po včerajšom programe súťaže nás preskočili hráči Podbrezovej. Na súperov pred nami, Podbrezová a Michalovce, strácame dva body.

Najlepším strelcom nášho tímu je aj naďalej Roland Černák s piatimi gólmi, no už dlhšie sa nedokázal v stretnutiach presadiť, preto dúfajme, že už je pre Rola najvyšší čas. Najviac gólových prihrávok, celkovo tri, pripravil Peter Katona. S osobitým štýlom trénera Pavla Mlynára sa dajú očakávať aj možné zmeny v našej zostave, nechajme sa prekvapiť, ako dnes na Liptove nastúpime.

Do zostavy by sa už mal vrátiť, po odpykaní si kartového trestu, Jakub Bartek. Naďalej nemôžeme počítať so službami Richarda Kačalu, do brány sa pre výron z minulého zápasu nepostaví Jožko Talian.

Štatistiky

V minulej sezóne sme odohrali tri vzájomné stretnutia, v provom kole ročníka sme prehrali u súpera 0:1, doma sa zrodil výborný obrat a výsledok 1:2, no to bolo z našej strany proti Ružomberku v podstate všetko, tretí duel ovládli jasne domáci v pomere 5:0.

„Koňare“ si odnášali z Ružomberka plný bodový zisk naposledy v marci 2011, po góle stopéra Dávida Čepa sme sa tešili z víťazstva. Bola to vôbec naša jediná výhra v Ružomberku za posledných 20 rokov (bez ohľadu na prípravné zápasy).

FOTO: fortunaliga.sk

Držte dnes chlapcom palce, od 19:00 sa predstavíme na Štadióne pod Čebraťom!

Zápas môžete sledovať naživo na onlajny.eu, huste.tv, ale aj v televíznom prenose na 213 TV.

Zdieľaj