Sergij Kovalec sa vracia do Prešova!

Sergij Kovalec novým trénerom

Na lavičku Tatrana sa po vyše piatich rokoch vracia Sergij Kovalec (49). Ukrajinský tréner prejavil po oslovení eminentný záujem o návrat na Slovensko.

Oficiálna tlačová konferencia s predstavením trénera je naplánovaná na zajtra o 14:00, v PRESS miestnosti štadióna 1. FC Tatran.

Štyridsaťdeväť ročného kormidelníka si prešovskí fanúšikovia pamätajú zo sezóny 2011/2012. Pred piatimi rokmi viedol náš tím v jarnej časti k záchrane v najvyššej súťaži. Tatran pod Kovalcovým vedením zaznamenal pozitívnu bilanciu piatich výhier, šiestich remíz a štyroch prehier pri skóre 14:12. V rozmedzí od 24. marca do 12. mája náš tím prehral len raz v desiatich zápasoch. Aj to bol dôvod, prečo si zeleno-bieli Ukrajinca obľúbili. O to viac bol jeho koniec po sezóne prekvapivý.

Kovalec medzičasom pôsobil krátko na lavičke Metalurgu Zaporožie, následne tri roky viedol ukrajinskú „dvadsaťjednotku“. Jeho posledným pôsobiskom bol litovský FK Trakai, ktorý vytiahol zo stredu tabuľky až na druhé miesto v lige.

V najvyšších súťažiach (ZSSR a Ukrajina) odohral spolu 302 zápasov, v ktorých strelil 40 gólov. Na konte má takisto 10 reprezentačných štartov. Najúspešnejšie obdobie strávil v Dyname Kyjev.

Staronovému trénerovi prajeme na našej lavičke úspešné pôsobenie a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.

FOTO: Sohe Press Media/ Jaroslav Suchár

Zdieľaj